Вольєри для фазанів. Зміст фазанів в домашніх умовах

Читати: Звичайний фазан: в природі, зміст і розведення

Для утримання фазанів в неволі зазвичай застосовують вольєри. Зазвичай вольєра складається з каркаса (дерев'яного або металевого), обтягнутого з декількох сторін металевою сіткою. Зверху вольєру або теж покривають сіткою, або дахом, яка служить для захисту птиці від негоди (дощу та спеки). Залежно від мети змісту фазанів, їх кількості і можливостей пташника, вибираються типи і розміри вольєр. Однак для нормального розвитку цих птахів, для кожного фазана потрібен приблизно 1 м2 площі вольєри.

Зазвичай фазанів містять зграями або парами. При парному змісті фазанів, вольєру іноді ділять на секції для окремих пар. Молодих птахів зазвичай містять окремо від дорослих фазанів. Зазвичай передню частину вольєри розміщують так, щоб вона була звернена на південь чи схід е цим забезпечується її оптимальне по тривалості освітлення сонцем. Мають вольєру на сухому місці з глибоким заляганням грунтових вод. У вольєрі бажаний піщаний грунт, а якщо в місці спорудження вольєру глинистий грунт, то необхідно його верхній 30-40 см шар замінити річковим піском або дрібним гравієм.

Встановлений каркас вольєри обтягують оцинкованої або інший сіткою, з вічком не більше 1,5x1,5 см. Дрібна вічко захистить її господарів від пронікновеніф в вольєру мишоподібних гризуни, дрібних хижаків та птахів. Це важливо тому, що крім знищення корми, призначеного для фазанів, дикі тварини можуть занести сюди збудників небезпечних інфекцій. При спорудженні вольєри необхідно стежити за тим, щоб усередині її не стирчали гострі предмети (типу цвяхів, дроту і т.п.). Вхід в вольєрі зазвичай оснащується тамбуром (з дощок, сітки), щоб уникнути тікання птахів при відкриванні дверей. Верх вольєри бажано затягнути м'якої капронової або мотузяною сіткою для запобігання травм у фазанів, які при переляку свічкою злітають вгору і тому можуть поранитися об металеву сітку.

Якщо у вольєрі житимуть теплолюбні декоративні види, то в місцевості, де бувають суворі зими, поруч з вольєрами має перебувати утеплене закрите приміщення типу сараю. У сараї повинні бути вікна для забезпечення природного освітлення і вентиляція. Сарай не повинен бути нижче вольєри і повинен бути оснащений електроосвітленням і опалювальними приладами.

При будівництві вольєри для звичайних фазанів залишати на її території кущі, дерева і високу траву не слід, що ускладнює прибирання. Для деяких видів фазанів наявність у вольєрі дерев і кущів бажано, так як це з одного боку стимулює розмноження цих птахів, а з іншого дає місця для приховування самок від надмірно активних самців.