Кокосові матраци: плюси і мінуси

  1. Натуральний наповнювач матраца - койра
  2. плюси матеріалу
  3. недоліки матеріалу
  4. Види кокосових матраців
  5. Поради щодо вибору вироби

Кокосові матраци позиціонуються як варіант для організації спального місця для дитини або для підтримання якісного сну дорослих Кокосові матраци позиціонуються як варіант для організації спального місця для дитини або для підтримання якісного сну дорослих. Про натуральності наповнювача ходить чимало чуток. Слід розібратися, що таке кокосові матраци? Які позитивні або негативні сторони має виріб?

Натуральний наповнювач матраца - койра

Койра - волокна кокосового горіха. Перед тим, як наповнювати виріб, сировину вичісують, висушують. Потім з обробленого наповнювача виготовляють панелі, які і застосовують в матрацах.

Койра буває латексованою і голкопробивний. Щоб блок з кокосових волокон був еластичним, стійким до викривлень і навантажень, володів водовідштовхувальними властивостями, його просочують латексом в співвідношенні 50/50. Так повчають монолітний шматок, що володіє дуже хорошими характеристиками: койра не кришиться і не сиплеться, довго служить. Українські виробники використовують іншу формулу: 70% койри і 30% латексу. Однак готова плита має один серйозний недолік - вона видає запах гуми.

Для виробництва дешевших матраців використовують іглонабівную кокосову стружку: її пресують і пробивають голками, завдяки чому матрац і служить довго. Однак не настільки, як латексний якісний аналог.

| матраци Київ |

плюси матеріалу

Чому ж виробники почали використовувати койру? Тому що вона має багато позитивних властивостей, які забезпечать міцний сон, допоможуть зберегти здоров'я опорно-рухового апарату. це:

- екологічність сировини - койри;

- стійкість до гниття;

- відсутність паразитів, кліщів, інших;

- хороша циркуляція повітря і теплообмін;

- міцність;

- жорсткість. Матраци, виготовлені з використанням койри, вважаються одними з найжорсткіших.

недоліки матеріалу

Натуральна сировина має і незначні мінуси. Наприклад, небажано, щоб таким матрацом користувалися дуже важкі люди - прошарок прийде в непридатність. Та й про улюбленому розвазі - пострибати на матраці - дітям доведеться забути.

Останнім часом дуже багато суперечок щодо гігроскопічності цього матеріалу. Зокрема, одним з контраргументів є те, що сільгоспвиробники використовують кокосове волокно для збереження вологи. А це означає, що волокна, а то й забезпечувати достатню просушку - будуть розшаровуватися, злежуватися, в них може утворюватися грибок і пліснява. До того ж, противники «кокосових матраців» уточнюють, що на Заході такі вироби вже не виробляють. Проте, товар сертифікується відповідно до чинних норм законодавства, тому є всі підстави думати, що продукція все ж заслуговує увагу покупців.

Види кокосових матраців

Матраци з плитою з кокосової стружки мають різну конструкцію. Перш за все - це пружинні і безпружинні конструкція.

Найжорсткіші - безпружинні матраци . Зазвичай їх купують за рекомендацією лікарів, оскільки вони, як, втім, і інші, вироблені з використанням койри, вважаються ортопедичними. Вони допомагають боротися з викривленнями хребта.

Вони допомагають боротися з викривленнями хребта

пружинні матраци аналоги теж мають гарні ортопедичними властивостями. Вони мають кілька шарів койри. Чим їх більше, тим жорсткіше буде ліжко.

Поради щодо вибору вироби

А тепер кілька слів про те, як вибрати для себе матрац. Перш за все, варто врахувати, що для виробництва койри витрачається багато сил і часу, тому хороший матрац дешевим не буде.

Друге - це якість волокна. Часто блоки роблять з недозрілих волокон. Це позначиться на якості матраца в гіршу сторону. Відрізнити дозрілі волокна від несозревшіх можна за кольором - вони мають насичений коричневий колір. А якщо сировина використовували сирим, то воно матиме світло-коричневий відтінок. Можна попросити у продавця, щоб він відкрив доступ до самої плиті, і помацати волокна. Якщо від дотику волокна сиплються і кришаться, то від покупки такого виробу варто відмовитися.

Слід розібратися, що таке кокосові матраци?
Які позитивні або негативні сторони має виріб?