Як допомогти дитині розвинути уяву

  1. Знайомте малюка з навколишнім світом
  2. Заохочуйте малюка
  3. Оцінюйте роботу дитини адекватно
  4. Дайте дитині можливість проявити фантазію

У кожної дитини є можливості для розвитку творчих здібностей. Саме батьки повинні допомогти малюкові в формуванні уяви, відкриваючи для нього новий, захоплюючий і захоплюючий світ. Дитяча уява грунтується на власному досвіді дитини, який він отримує щодня з реального життя. Воно виникає у малюка в 2 роки і знаходить втілення в іграх. До 3 років уяву продовжує розвиватися, і дитина переходять від предметних ігор до сюжетно-рольових. До 6 років дитячу уяву є психічним повноцінним процесом. Назад до статей

Як допомогти дитині розвинути уяву

зміст

Знайомте малюка з навколишнім світом

Знання малюка про світ є матеріалом для розвитку уяви. Давайте дитині якомога більше інформації, розповідайте йому про рослини, тварин, птахів і т.д. Постарайтеся зрозуміти, що цікавить малюка, чим він захоплюється. Наприклад, якщо йому подобаються рибки, розкажіть спочатку про видах риб, потім - про морях, в яких вони мешкають, і т.д. Згодом можна почати ходити з дитиною в зоопарк, на екскурсії, а потім обговорювати побачене.

Згодом можна почати ходити з дитиною в зоопарк, на екскурсії, а потім обговорювати побачене

Заохочуйте малюка

Будь-які прояви дитячої творчої фантазії необхідно заохочувати. Зберігайте найкращі малюнки та вироби малюка, тоді дитина буде пишатися своїми досягненнями. При цьому важливо, щоб він адекватно оцінював результат своєї роботи. При відсутності такого навику творчі здібності перестануть розвиватися. Дитині необхідно розуміти, що він зробив добре, а що слід виправити. Ви можете зробити малюкові зауваження, однак Ваша критика завжди повинна бути об'єктивна і висловлена ​​в м'якій формі.

Оцінюйте роботу дитини адекватно

Не допускайте звинувачень на адресу дитини, не порівнюйте його успіхи з успіхами інших дітей, ніколи не кажіть, що він бездарний, і у нього нічого не вийде. Такі зауваження відіб'ють у малюка бажання продовжувати свою роботу. Однак захвалювати дитини і говорити про те, що інші діти не є йому конкурентами, теж не варто. Це може надмірно завищити його самооцінку, що ускладнить спілкування з оточуючими.

Дайте дитині можливість проявити фантазію

Читайте маляті казки, щоб розвинути його уяву. Особливо перед сном - це заспокоює і запобігає порушення сну у дітей . Зупинивши розповідь на середині, попросіть дитину придумати, що буде далі, наприклад, як надійде головний герой. Коли малюк запропонує своє продовження казки, порівняйте її з історією в книзі і обговоріть це. Надалі дитина зможе самостійно вигадувати сюжети з різними персонажами. Створіть домашній міні-театр, де малюк зможе проявити творчі здібності. Складайте власні історії або грайте вже відомі казки. Обов'язково беріть участь в постановках разом з дитиною. Це допоможе Вам знайти спільну мову з малюком і краще зрозуміти його.