Готуємо позов про відшкодування моральної шкоди при ДТП

  1. Рекомендації зі збору доказів:

На жаль, але потреба в тому щоб скласти позов про відшкодування моральної шкоди може виникнути у кожного з нас, будь то водій автомобіля, пасажир транспортного засобу, або навіть пішохід, жоден учасник дорожнього руху не застрахований від того, щоб стати мимовільним учасником дорожньо-транспортної пригоди. На жаль, але потреба в тому щоб скласти позов про   відшкодування моральної шкоди   може виникнути у кожного з нас, будь то водій автомобіля, пасажир транспортного засобу, або навіть пішохід, жоден учасник дорожнього руху не застрахований від того, щоб стати мимовільним учасником дорожньо-транспортної пригоди

Перш ніж поговорити про сам складанні позовної заяви про відшкодування моральної шкоди, необхідно прояснити що власне розуміється під моральною шкодою при ДТП і про умови його стягнення. Важливо відрізняти матеріальну шкоду від морального. У першому випадку збиток завдається майну потерпілого, і відшкодовується він незалежно від наявності вини у заподіювача шкоди, тобто навіть в тому випадку якщо особа яка завдала шкоди не могло і не повинно було припускати що його дії призведуть до подібні наслідки. Дане правило актуально тільки для власників джерел підвищеної небезпеки, тобто для водіїв, пішоходи відповідають за свої вчинки тільки якщо передбачали або повинні були передбачити наслідки, що наступили.

Що стосується моральної шкоди, то він може бути стягнуто як при відсутності провини (якщо шкода здоров'ю заподіяно джерелом підвищеної небезпеки - автомобілем), так і тільки в разі її наявності (якщо шкода заподіяна тільки майну).

стягнення моральної шкоди при ДТП - вкрай клопітка заняття, в якому складання позовної заяви це лише одне з багатьох дій, причому не найскладніше, тому якщо Ви не володієте великим запасом часу, юридичними знаннями і досвідом, то краще перекласти цей тягар на плечі доброго адвоката. Але якщо все ж Ви вирішили діяти самостійно, то перед написанням позову про компенсації моральної шкоди Вам необхідно усвідомити таке:

Закон визначає моральну шкоду як завдані громадянину фізичних чи моральних страждань, і за логікою чим сильніше ці страждання, тим на більшу відшкодування можна розраховувати. Однак не все так просто. Те що Ви знаєте що Вам завдані страждання не означає що про це знає суд, але ж сума морального збитку при ДТП в кінцевому рахунку затверджується суддею. Отже, Вам потрібно не тільки заявити про своє бажання відшкодувати завдані незручності із зазначенням розміру моральної шкоди, але необхідно так само і обгрунтувати кожен заявлений рубль.

Рекомендації зі збору доказів:

  1. При огляді місця дорожньо-транспортної пригоди, а також під час «розбору» стався разом з співробітниками ДПС необхідно просити посадових осіб фіксувати всі важливі обставини в протоколі, а перед тим як його подісиватьнадо ретельно вивчити всі що там написано і при відсутності важливих деталей дописати їх . У протоколі в обов'язковому порядку повинно бути відображено не тільки стан транспортних засобів, але також і Ваше стан здоров'я, а також стані інших учасників інциденту.

  2. Відразу після ДТП необхідно звернутися в медичний заклад для надання Вам кваліфікованої допомоги. Факт звернення звичайно ж необхідно задокументувати.

  3. Провести експертизу і оцінку постраждалого в результаті події майна.

  4. Після ДТП необхідно почати відвідувати лікарів, причому не тільки тих хто лікує тіло, а й тих хто займається душевним станом грждан (психолог, або хоча б невропатолог). Лікар повинен документально відобразити що після дорожньої пригоди у Вас погіршився фізичний або психічний стан здоров'я, загострилися хронічні захворювання. Всі рецепти, призначення та чеки отримані в процесі лікування необхідно буде зберегти і прикласти до позову.

Всі вищевказані докази обов'язково знадобляться для стягнення моральної шкоди при ДТП і обґрунтування ціни Вашого позову. Пам'ятайте, що краще зібрати більше доказів ніж треба, ніж засмучуватися потім через присудженого мінімального розміру компенсації.

Як вже було сказано вище, справи подібного роду досить складними й мають безліч нюансів, якщо Ви вирішили підійти до справи серйозно, то для вибору адвоката Ви можете скористатися нашим каталогом юристів . Бажаємо успіхів.

Зразок позовної заяви про відшкодування моральної шкоди при ДТП.