ОСАГО не покриває моральну шкоду в разі смерті третіх осіб

Однак у випадках, коли після аварії третя особа загинуло, як виявилося, страховий поліс ОСАГО не звільняє винних у ДТП від відшкодування моральної шкоди, якщо такого зажадають родичі загиблого

Однак у випадках, коли після аварії третя особа загинуло, як виявилося, страховий поліс ОСАГО не звільняє винних у ДТП від відшкодування моральної шкоди, якщо такого зажадають родичі загиблого. Навіть, незважаючи на те, що родичі отримають обумовлені оновленим законом страхові виплати по ОСАГО від страхової компанії. До такого висновку прийшла палата у цивільних справах Верховного Суду України при розгляді справи № 6-114 цс 12, в якому фігурував суперечка з відшкодування моральної шкоди, заподіяної смертю співробітника бурової установки в результаті аварії вертольота, який перевозив вахтовиків до місця роботи. Власник вертольота відмовлявся від додаткового покриття моральної шкоди, як раз посилаючись на те, що родичі загиблого вже отримали компенсацію по страховому полісу ОСАЦВ. Верховний Суд рахунок таку аргументацію недостатньою.

Позиція Верховного Суду наступна: «моральну шкоду, заподіяну смертю фізичної особи, відповідно до ч.2 ст. 1187 і ч. 2 ст. 1168 ЦК відшкодовується її чоловікові (дружині), батькам (усиновлювачам), дітям (усиновленим), а також особам, які проживали з нею однією сім'єю, особою, яка на відповідній правовій підставі (право власності, інше речове право, договір підряду, оренди і тощо) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об'єктом, використання, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку, незалежно від провини такої особи. Той факт, що членам сім'ї загиблого було виплачено страхове відшкодування за договором обов'язкового страхування, не може бути підставою для звільнення власника джерела підвищеної небезпеки від обов'язку відшкодувати заподіяну їм моральну шкоду ... ».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.