Відшкодування збитку за ОСАЦВ при ДТП: терміни і розмір виплат від страхової в 2019 році

 1. Які види і розміри відшкодування збитку за ОСАЦВ при ДТП
 2. Максимальні виплати по ОСАГО в 2019 році
 3. Розмір виплат по європротоколу в 2019 році
 4. Терміни виплати по ОСАГО в 2019 році
 5. Якщо страхова не виплачує відшкодування збитку по ОСАГО

Власникам транспортних засобів, які в будь-який момент можуть потрапити в дорожньо-транспортну пригоду, корисно знати, що саме можна відшкодувати за полісом ОСЦПВ, який термін виплати по ОСАГО від страхової компанії встановлений законом, і яка максимальна сума передбачена відшкодування при ДТП встановлена ​​законодавством РФ.

В останні роки дані питання про виплати по ОСАГО стали особливо актуальними через регулярного зміни законів і внесення поправок до чинної законодавчої бази страхування автоцивільної відповідальності. Давайте в усьому цьому розберемося в цьому матеріалі.

Які види і розміри відшкодування збитку за ОСАЦВ при ДТП

Законодавча база, яка визначає правила обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності, багато разів зазнавала змін за останні роки, з цієї причини більшість автовласників не мають чіткого уявлення, які терміни виплат по ОСАГО, на які виплати вони можу претендувати, який ліміт виплат встановлений і т.д.

Згідно із законом поліс ОСАГО повинен покривати шкоду, заподіяну майну; шкоду, заподіяну здоров'ю; втрачений заробіток; витрати на поховання, у разі смерті людини в ДТП, а також отримання компенсації родині в зв'язку з втратою годувальника.

При самому несприятливому розвитку подій, коли є загиблі, закон передбачив такі виплати:

 • Якщо за компенсаційними виплатами звернулися утриманці загиблого в аварії, то страхова компанія винуватця в якості відшкодування зобов'язана виплатить суму в 475 000 рублів;
 • На поховання загиблого в ДТП страхова компанія винуватця аварії повинна виплатити 25 000 рублів.

Максимальні виплати по ОСАГО в 2019 році

Іноді страхові виплати по ОСАГО можуть покрити фактичний збиток далеко не всіх дорожніх пригод, особливо, якщо в ДТП виявилося відразу кілька дорогих машин або є постраждалі чи загиблі. Згідно Федерального закону N 223-ФЗ «Про внесення змін до Федерального закону« Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів »і окремі законодавчі акти Російської Федерації» в редакції від 23.06.2016 вступили в силу поправки до чинного закону про ОСАГО. Відповідно до нього максимальні виплати по ОСАГО в 2019 році в межах яких страхова компанія зобов'язується відшкодувати потерпілим завдану шкоду, при настанні кожного страхового випадку (незалежно від їх числа протягом терміну дії договору ОСАЦВ) становить:

 • 500 000 рублів - в частині відшкодування шкоди, заподіяної життю або здоров'ю кожного потерпілого.
 • 400 000 рублів - в частині відшкодування шкоди, заподіяної майну кожного потерпілого.

Загострюємо увагу на важливому нюансі: компенсаційна виплата для громадян, яким було завдано шкоду життю і здоров'ю в ДТП, виплачується кожному потерпілому, а не ділиться пропорційно до їх кількості.

Розмір виплат по європротоколу в 2019 році

Був час, коли страхові виплати по ОСАГО при складанні європротоколу були обмежені сумою в 50 000 рублів, але вже з 2015 року розмір максимальної виплати по європротоколу збільшився до лімітів звичайних виплат, тобто до 400 000 на відшкодування шкоди майну і до 500 000 тисяч на відшкодування шкоди життю і здоров'ю.

Щоб оформити європротокол і скористатися процедурою спрощеного оформлення ДТП для законного отримання страхових виплат по ОСАГО необхідна наявність одночасно таких обставин аварії:

 • немає постраждалих із заподіянням шкоди життю та здоров'ю;
 • ДТП сталося в результаті зіткнення двох транспортних засобів, громадянська відповідальність власників яких застрахована за договором ОСАГО;
 • обставини заподіяння шкоди у зв'язку з пошкодженням транспортних засобів в результаті ДТП, а також характер і перелік видимих ​​пошкоджень транспортних засобів не викликають розбіжностей учасників аварії.

Саме за таких умов учасники дорожньо-транспортної пригоди мають право скласти детальну схему ДТП і здійснити фіксацію факту аварії самостійно, не вдаючись до виклику аварійних комісарів або співробітників ГИБДД.

Потерпілий, щоб отримати страхову виплату, зобов'язаний при першій нагоді повідомити страхову компанію про подію ДТП і настанні страхового випадку (п. 3 ст. 11 Закону від 25.04.2002 N 40-ФЗ; п. 3.9 Положення, затв. Банком Росії 19.09.2014 N 431-П).

Учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані повідомити один одному відомості договорів ОСАГО, а саме номер страхового поліса, найменування, адреса і телефон страхової компанії.

Терміни виплати по ОСАГО в 2019 році

На поточний момент Федеральним законом «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» встановлено термін надання компенсаційних виплат по ОСАГО, який становить 20 днів з моменту, як в страхову компанію були подані всі необхідні документи від застрахованої особи.

З метою зниження числа позовів по невиплат від страховиків, на законодавчому рівні були посилені санкції за свідоме збільшення термінів прийняття рішення та здійснення виплат страховими компаніями. Якщо страхова компанія не направила лист про відмову у виплаті, або не перевела в повному обсязі кошти, які залишаються несплаченими потерпілому, то за кожен день прострочення з порушника закону буде стягуватися пеня.

Якщо страхова не виплачує відшкодування збитку по ОСАГО

Згідно федерального закону «Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів» термін на відшкодування шкоди по ОСАГО при ДТП, складає 20 днів і якщо виплати від страхової будуть затримуватися, то пеня складе 1% за кожен день від суми, яка підлягає виплаті. Якщо рішення про відмову виплати буде затримуватися, то за кожен день затримки нараховується пеня в розмірі 0,5% від суми виплати.

Якщо страхова компанія з необґрунтованих причин вирішила зменшити суму відшкодування збитку, то до неї можуть бути застосовані штрафні санкції. При подачі в суд на страхову компанію за подібні порушення штраф складе 50% від суми, яка підлягає виплаті по страховці.

Зверніть увагу, що згідно з п. 3 ст. 14.1 Закону N 40-ФЗ «Про ОСАЦВ» і п. 3.17 «Положення про правила обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників транспортних засобів» затвердженого Банком Росії - реалізація права громадян на пряме відшкодування збитків при ДТП не обмежує право потерпілого звернутися крім своєї страхової компанії (пряме відшкодування збитків) ще й до страхової, яка застрахувала цивільну відповідальність особи, яка заподіяла шкоду при аварії, з вимогою про відшкодування шкоди, заподіяної життю або здоров'ю, що виник вже після пред 'явленія вимоги про пряме відшкодування збитків і про який потерпілий не знав на момент пред'явлення вимоги. Тобто якщо з'ясувалося, що при дорожньо-транспортній пригоді людина отримала травму, яка була виявлена ​​вже після оформлення ДТП і подачі документів до страхової, то потерпілий подає на відшкодування ще й до страхувальника винуватця.

Оновлення: з травня 2017 року набув чинності Федеральний закон від 28.03.2017 № 49-ФЗ «Про внесення змін до Федерального закону« Про обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників транспортних засобів », який визначає пріоритет натурального відшкодування по ОСАГО, тобто тепер в більшості випадків виплати не буде, а буде ремонт на СТО зі списку, запропонованого страховою компанією.