Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка

 1. Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка Про розтині сейфів і дверних замків ходить безліч...
 2. «Чисте» розтин
 3. «Грубе» розтин
 4. Від шкатулки до літака
 5. Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка
 6. Що таке сейф?
 7. «Чисте» розтин
 8. «Грубе» розтин
 9. Від шкатулки до літака
 10. Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка
 11. Що таке сейф?
 12. «Чисте» розтин
 13. «Грубе» розтин
 14. Від шкатулки до літака

Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка

Про розтині сейфів і дверних замків ходить безліч легенд. Наприклад, розповідають про ведмежатник минулого, здатних шпилькою відімкнути замок будь-якої складності в лічені хвилини. Насправді замок, скажімо, тридцятих років сучасний профі теж миттєво зламає парою шпильок. A при наявності належного обладнання він розкриє і надсучасний сейф з електронним кодом.

Відразу розвінчаємо кілька міфів. Серед майстрів з розкриття немає і не може бути людей з кримінальним минулим, оскільки кришталева чесність - одне з найважливіших вимог до професії. Компанії, що спеціалізуються на розтині та встановлення замків і сейфів, найчастіше зовсім не беруть на роботу нових співробітників, обходячись сформувалася з самого початку командою. Новачка майже неможливо перевірити досконально, а довіру в даному випадку дуже важливо. У професію найчастіше приходять з суміжних спеціальностей. Наприклад, команда компанії «Замок 911», наших консультантів, сформувалася під час роботи в службі порятунку. Там нерідко доводилося розкривати двері - і рятувальники, починаючи Власний справу, розширили сферу застосування своїх навичок.

Елемент двері, розкритої злодіями за допомогою так званого кілечного ножа, - експонат із колекції наших консультантів Елемент двері, розкритої злодіями за допомогою так званого кілечного ножа, - експонат із колекції наших консультантів. Виробники сталевих дверей часом «махлюють»: двері здається надійною, але на ділі перший шар металу тонкий.

Другий важливий момент: будь-які двері, будь-який сейф розраховані на те, щоб затримати грабіжника, а не зупинити його. Тому що проти професіонала ніяких коштів немає і бути не може. Невзламиваемих сейфів не існує в принципі. Питання лише в тому, скільки часу займе злом, чи буде він проведений з пошкодженням замку або без оного. Природно, майстри завжди прагнуть до «чистого», без пошкоджень, розкриття.

Що таке сейф?

У Росії дуже часто плутають поняття «сейф» та «сейф» (який, в загальному, можна називати вогнестійким сейфом). Більш того, продукцію багатьох іноземних фірм, спочатку представляє собою шафи, у нас продають під виглядом сейфів. Людина думає, що купує щось придатне для зберігання його паперів і цінностей, а насправді шафа відкривається двома скріпками за півхвилини. Суть в тому, що до неспаленим шаф не пред'являється ніяких вимог щодо складності розтину. Це просто меблі, нехай навіть сталева і захищена від вогню.

А оце робота сейфів і їх замків регламентується низкою нормативних документів. Залежно від документа (російський ГОСТ Р50862-2005, німецький VDMA 24992 і т. Д.) Сейфи поділяються на ряд класів по стійкості до злому. Наприклад, європейські норми ділять сейфи на п'ять класів (і кілька підкласів), російські - на десять класів. Найвищому, п'ятого класу повинні відповідати всі елементи сейфа - і стінки, і двері, і, що найбільш важливо, замки. Якщо на сейф, зроблений по п'ятого класу, поставити не відповідають типу замки (або встановити їх неправильно, що теж нерідко буває), він відразу втрачає в стійкості до злому. Крім того, завжди потрібно дивитися, за яким нормативом перевірений сейф. А то він може бути і «восьмого класу» в зломостойкості, тільки ось чому ця цифра відповідає в реальності, не знає ніхто.

Сейфові замки можна поділити на чотири типи: ключові, кодові механічні, кодові електронні та екзотичні (біометричні, магнітні і т. Д.). Олег Шалашов, співробітник компанії «Замок 911», говорить: «Закономірності з точки зору складності, в загальному, немає. Бувають дуже складні ключові, бувають розкриваються за кілька хвилин кодові ». Втім, середній час розтину більш-менш відомо. На ключовий замок у професіонала йде близько 15 хвилин, на кодовий - без всякого обладнання, тільки з допомогою рук - близько двох годин. З обладнанням, звичайно, швидше. Між іншим, багато що залежить від місця установки сейфа. Якщо до нього можна підібратися з будь-якого боку, це значно спрощує процес. А одного разу майстрам довелося працювати з сейфом, встановленим ... за унітазом. Незважаючи на простоту конструкції, довелося потрудитися.

У Європі та США існує цілий ряд фірм, які виробляють обладнання для розтину, наприклад Wendt, Intralock, Steelman або Lockmasters. По суті, це вічна гонка по замкнутому колу: одні компанії роблять сейфи, інші - кошти для їх розкриття, потім перші роблять ще більш захищені сейфи, а другі - ще більш серйозні кошти і т. Д. Подібне обладнання у вільному продажі немає. Воно реалізується тільки компаніям або майстрам, які мають ліцензію на відповідні роботи - так би мовити, Licensed, Bonded and Certified Security Professionals. Професіонали отримують відповідне навчання в Європі або США і обов'язково мають особливий сертифікат, що підтверджує їх вміння.

Ключові замки розкриваються за допомогою ручного інструменту Ключові замки розкриваються за допомогою ручного інструменту. Інструмент може бути самий різний, аж до наборів-конструкторів, з яких ключ можна просто зібрати. Збірка займає хвилин п'ятнадцять, відкривання - менше хвилини. Дізнатися, який ключ потрібен, можна різними методами. Наприклад, за допомогою ультрафіолетової лампи. Заготівля вставляється в замок, майстер пару раз намагається її провернути, потім дивиться під ультрафіолетом, де залишилися сліди від елементів замку, і в цих точках змінює заготовку. Спроба за спробою - і через деякий час виходить відповідний ключ. На фото в валізі по центру - набір для формування ключа.

«Чисте» розтин

Розтин будь-якого замку засноване на його погрішності, «лазівки», спеціально або випадково залишених виробниками. Сто років тому похибки при виготовленні замків могли досягати міліметра і більше, а різних конструкцій були сотні. Сьогодні існує кілька основних типів, зате якість виконання залишає майстрам набагато менше поле для діяльності. Правда, двох однакових замків, по суті, не існує. Кожен має своє «обличчя», свої люфти і похибки.

Кодовий замок з належним обладнанням розкривати в якійсь мірі простіше ключового. Наприклад, згадана компанія Intralock (та й інші теж) виробляє спеціальні автоматичні подбиратели. Такий гаджет встановлюється на замок і максимум за 36 годин методом підбору визначає код сейфа. Більш досконалі сучасні моделі оснащені «інтелектуальною системою»: вона заодно «слухає», що твориться всередині замку, і аналізує звуки, відсікаючи явно невідповідні комбінації. На підбір коду йде близько 20 хвилин.

Натюрморт: різновиди інструменту Натюрморт: різновиди інструменту

При відкриванні вручну кодового замка (ми говоримо, звичайно, про механічне) потрібно використовувати слух, так як перебрати більше мільйона комбінацій без обладнання неможливо. Для цього застосовуються стетоскопи, багаторазово підсилюють клацання і шуми усередині замку. Звичайно, непрофесіонал не зможе відокремити «потрібні» звуки від «непотрібних» і навіть зі стетоскопом навряд чи зуміє зробити що-небудь путнє.

Втім, сучасні дорогі кодові замки не піддаються і електронного підбору. Замок зв'язується з приводним механізмом відкривання через систему шестерень і може розташовуватися в будь-якій точці двері. Механічний рух всередині такого замку відбувається, лише коли код повністю і правильно набрано. В процесі набору замок «мовчить», і підібрати код на слух неможливо. Тоді доводиться використовувати грубі методи, але про це пізніше.

Інструмент для балансних циліндрових замків Інструмент для балансних циліндрових замків

Електронний кодовий замок не те щоб складніше механічного. Але ось підбором його взяти не можна. Майже у всіх сучасних сейфах при неправильному наборі замок блокується, скажімо, на п'ять хвилин. При повторному - на десять, і далі - по наростаючій. Це не означає, що такий сейф надійніше механічного, проти свердла усі рівні. Це означає лише, що зламати його «чисто» складніше.

«Грубе» розтин

Відразу розвінчаємо черговий міф. Багато хто вважає, що після свердління і грубого злому сейф нікуди не годиться, тільки на викид. Це оману. Свердління - це однo, максимум три крихітних отвори. Після розтину співробітники компанії запресовують в них конусоподібні пробки і заварюють. Просвердлити заново в цій точці набагато складніше - тобто сейф стає надійніше. Замок, правда, швидше за все, доведеться поміняти. Але і таку послугу якісні майстра теж надають.

Автомобільний інструмент Автомобільний інструмент

Отже, в якому випадку доводиться свердлити? По-перше, якщо замок зламаний. По-друге, якщо він настільки складний, що підбір може зайняти кілька десятків годин, а відкрити потрібно терміново. По-третє, якщо замок електронний або біометричний і в разі неправильного підбору буде заблокований.

Свердлять сейфи в суворо визначених місцях. Якщо модель типова, відома, використовують спеціальні шаблони. Центральною частиною такої шаблон кріпиться на місце круглого кодонабірателя; один з отворів на шаблоні (яке - зазначено в особливих таблицях) збігається з точкою свердління. Природно, свердлять в самому слабкому місці замку - для того, щоб його розблокувати. Після свердління замок або вже відкритий, або через отриманий отвір це неважко зробити.

Якщо сейф нестандартний, складний, то спочатку свердлять технологічний отвір, через яке проводять бороскоп (частіше званий ендоскопом) - тонку трубку з ліхтариком і камерою на кінці. Вивчивши за допомогою камери внутрішній устрій сейфа, обчислюють точку свердління - і далі за стандартним сценарієм.

Електроніка для розтину, зліва направо: Підбирач для механічного кодового замка Intralock ITL 2000, промисловий стетоскоп Steelman Engine EAR II, бороскоп Dynatec MIGS Електроніка для розтину, зліва направо: Підбирач для механічного кодового замка Intralock ITL 2000, промисловий стетоскоп Steelman Engine EAR II, бороскоп Dynatec MIGS.

Але не все так просто. Виробники сейфів активно борються зі свердлильними методиками. Найчастіше використовують так звані блокатори. Наприклад, в самому зручному для свердління місці може стояти в натяг тонкий трос. При його пошкодженні спрацьовує блокіратор, фіксуючи замок за допомогою додаткового язичка. Іноді по всій внутрішній поверхні дверцят встановлено гартоване скло: де б ви не свердлили, воно так чи інакше лопне при зіткненні з дрилем, і блокіратор знову ж спрацює. Більш того, буває навіть пристрій типу «блокіратор в блокіратор»! Наприклад, майстер невдало просвердлив, зачепив привід блокіратора, той спрацював. Майстер почав свердлити другий отвір, щоб розблокувати замок, і зачепив привід другого блокіратора, який перекрив доступ до першого. Все це в підсумку не рятує сейф від розтину, але істотно уповільнює процес.

Можна свердел не дверцята, а стінку Можна свердел не дверцята, а стінку. Тут застосовуються свої методи захисту. Стінка сейфа (на відміну від сейфа) являє собою «бутерброд» з декількох шарів металу різної щільності. Може бути і не тільки метал - зустрічаються й корундові прошарку в алюмінієвих корпусах, і армований бетон. Звичайне свердло подібну стінку не візьме. Застосовуються особливі свердла, причому їх доводиться в процесі міняти, тому що кожне призначене для свого типу матеріалу. Також використовуються вертикальні стінки для направлення свердла. Вони кріпляться до сейфу на магнітах, витримують зусилля до 700 кг на відрив. На фото - верстат подібного типу, тільки свердло в нього вставлено звичайне, так би мовити, «для краси»: таким сейф не просвердлиш.

Від шкатулки до літака

У майстрів є свої хитрощі і свої ангели-хранителі. У компанії «Замок 911» нам розповіли кілька курйозних випадків. Наприклад, один з майстрів, виїжджаючи на завдання, знайшов на вулиці іржавий ключ і автоматично його підібрав (є така звичка у фахівців по роботі з замками). А в квартирі клієнтів виявився сейф з ключовим замком саме такого типу. Майстер за хвилину очистив ключ - і той зі скрипом, але дивним чином підійшов до сейфа! «Так і народжуються легенди!» - сміються співробітники компанії. Нерідко клієнти використовують в якості кодів характерні числа - телефони, дні народження, і все одно їх втрачають і забувають! Майстри ретельно збирають і аналізують інформацію, що виходить від замовника. Іноді, знаючи дату народження клієнта, можна за хвилину підібрати код, відштовхуючись від неї як від бази.

Сейфи - це лише одна з спеціалізацій майстрів-вскривателей. Викликають на розкриття автомобілів, дверей, а одного разу довелося розкривати навіть літак.

Свердлильний шаблон револьверного типу Свердлильний шаблон револьверного типу. Встановлюється на місце кодонабірателя і повертається на умовний кут, свердління проводиться через зазначене в поданій таблиці моделей отвір.

Квартирні двері теж мають свої особливості. Їх не можна робити в стилі сейфових або храніліщних за вимогами пожежної безпеки. Тому для захисту виробники дверей придумують хитрі методи: наприклад, замкові щілини розташовуються в незручних для злому місцях - дуже низько або взагалі в одвірку. Ключем відкрити такий замок неважко, а от зламати - потрібно попотіти. Нерідко доводиться відкривати старовинні шкатулки, замки на антикварних меблів і навіть звичайні дорожні валізи, коди від яких щасливі відпускники просто забувають.

Нерідко доводиться відкривати старовинні шкатулки, замки на антикварних меблів і навіть звичайні дорожні валізи, коди від яких щасливі відпускники просто забувають

Іноді майстрам доводиться працювати і з банкоматами (інкасатори, як виявилося, нерідко забувають постійно мінливі коди). Це особливий вид діяльності, оскільки потрібно обов'язково зберегти працездатність складного і дорогого приладу. Право на такі роботи мають не більше десятка фірм та майстрів у всій Росії; іноді фахівців викликають з іншого міста. До слова, майстри сервісних служб ніколи не тримають в своєму арсеналі «злодійський інструмент»: фомки, проворот, «відкривачки», віджимання, навіть якщо останні ефективні. Це закон.

Загалом, роботи у фахівців повно. Коли, нарешті, відкриття замків стане ліцензованим видом діяльності, а в Росію можна буде без проблем ввозити з Європи відповідне обладнання, всім стане набагато легше. І нам, і закритих дверей, і тим, хто їх відкриває.

Стаття «Ласкаво просимо в сейф» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №3, Лютий 2012 ).

Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка

Про розтині сейфів і дверних замків ходить безліч легенд. Наприклад, розповідають про ведмежатник минулого, здатних шпилькою відімкнути замок будь-якої складності в лічені хвилини. Насправді замок, скажімо, тридцятих років сучасний профі теж миттєво зламає парою шпильок. A при наявності належного обладнання він розкриє і надсучасний сейф з електронним кодом.

Відразу розвінчаємо кілька міфів. Серед майстрів з розкриття немає і не може бути людей з кримінальним минулим, оскільки кришталева чесність - одне з найважливіших вимог до професії. Компанії, що спеціалізуються на розтині та встановлення замків і сейфів, найчастіше зовсім не беруть на роботу нових співробітників, обходячись сформувалася з самого початку командою. Новачка майже неможливо перевірити досконально, а довіру в даному випадку дуже важливо. У професію найчастіше приходять з суміжних спеціальностей. Наприклад, команда компанії «Замок 911», наших консультантів, сформувалася під час роботи в службі порятунку. Там нерідко доводилося розкривати двері - і рятувальники, починаючи Власний справу, розширили сферу застосування своїх навичок.

Елемент двері, розкритої злодіями за допомогою так званого кілечного ножа, - експонат із колекції наших консультантів Елемент двері, розкритої злодіями за допомогою так званого кілечного ножа, - експонат із колекції наших консультантів. Виробники сталевих дверей часом «махлюють»: двері здається надійною, але на ділі перший шар металу тонкий.

Другий важливий момент: будь-які двері, будь-який сейф розраховані на те, щоб затримати грабіжника, а не зупинити його. Тому що проти професіонала ніяких коштів немає і бути не може. Невзламиваемих сейфів не існує в принципі. Питання лише в тому, скільки часу займе злом, чи буде він проведений з пошкодженням замку або без оного. Природно, майстри завжди прагнуть до «чистого», без пошкоджень, розкриття.

Що таке сейф?

У Росії дуже часто плутають поняття «сейф» та «сейф» (який, в загальному, можна називати вогнестійким сейфом). Більш того, продукцію багатьох іноземних фірм, спочатку представляє собою шафи, у нас продають під виглядом сейфів. Людина думає, що купує щось придатне для зберігання його паперів і цінностей, а насправді шафа відкривається двома скріпками за півхвилини. Суть в тому, що до неспаленим шаф не пред'являється ніяких вимог щодо складності розтину. Це просто меблі, нехай навіть сталева і захищена від вогню.

А оце робота сейфів і їх замків регламентується низкою нормативних документів. Залежно від документа (російський ГОСТ Р50862-2005, німецький VDMA 24992 і т. Д.) Сейфи поділяються на ряд класів по стійкості до злому. Наприклад, європейські норми ділять сейфи на п'ять класів (і кілька підкласів), російські - на десять класів. Найвищому, п'ятого класу повинні відповідати всі елементи сейфа - і стінки, і двері, і, що найбільш важливо, замки. Якщо на сейф, зроблений по п'ятого класу, поставити не відповідають типу замки (або встановити їх неправильно, що теж нерідко буває), він відразу втрачає в стійкості до злому. Крім того, завжди потрібно дивитися, за яким нормативом перевірений сейф. А то він може бути і «восьмого класу» в зломостойкості, тільки ось чому ця цифра відповідає в реальності, не знає ніхто.

Сейфові замки можна поділити на чотири типи: ключові, кодові механічні, кодові електронні та екзотичні (біометричні, магнітні і т. Д.). Олег Шалашов, співробітник компанії «Замок 911», говорить: «Закономірності з точки зору складності, в загальному, немає. Бувають дуже складні ключові, бувають розкриваються за кілька хвилин кодові ». Втім, середній час розтину більш-менш відомо. На ключовий замок у професіонала йде близько 15 хвилин, на кодовий - без всякого обладнання, тільки з допомогою рук - близько двох годин. З обладнанням, звичайно, швидше. Між іншим, багато що залежить від місця установки сейфа. Якщо до нього можна підібратися з будь-якого боку, це значно спрощує процес. А одного разу майстрам довелося працювати з сейфом, встановленим ... за унітазом. Незважаючи на простоту конструкції, довелося потрудитися.

У Європі та США існує цілий ряд фірм, які виробляють обладнання для розтину, наприклад Wendt, Intralock, Steelman або Lockmasters. По суті, це вічна гонка по замкнутому колу: одні компанії роблять сейфи, інші - кошти для їх розкриття, потім перші роблять ще більш захищені сейфи, а другі - ще більш серйозні кошти і т. Д. Подібне обладнання у вільному продажі немає. Воно реалізується тільки компаніям або майстрам, які мають ліцензію на відповідні роботи - так би мовити, Licensed, Bonded and Certified Security Professionals. Професіонали отримують відповідне навчання в Європі або США і обов'язково мають особливий сертифікат, що підтверджує їх вміння.

Ключові замки розкриваються за допомогою ручного інструменту Ключові замки розкриваються за допомогою ручного інструменту. Інструмент може бути самий різний, аж до наборів-конструкторів, з яких ключ можна просто зібрати. Збірка займає хвилин п'ятнадцять, відкривання - менше хвилини. Дізнатися, який ключ потрібен, можна різними методами. Наприклад, за допомогою ультрафіолетової лампи. Заготівля вставляється в замок, майстер пару раз намагається її провернути, потім дивиться під ультрафіолетом, де залишилися сліди від елементів замку, і в цих точках змінює заготовку. Спроба за спробою - і через деякий час виходить відповідний ключ. На фото в валізі по центру - набір для формування ключа.

«Чисте» розтин

Розтин будь-якого замку засноване на його погрішності, «лазівки», спеціально або випадково залишених виробниками. Сто років тому похибки при виготовленні замків могли досягати міліметра і більше, а різних конструкцій були сотні. Сьогодні існує кілька основних типів, зате якість виконання залишає майстрам набагато менше поле для діяльності. Правда, двох однакових замків, по суті, не існує. Кожен має своє «обличчя», свої люфти і похибки.

Кодовий замок з належним обладнанням розкривати в якійсь мірі простіше ключового. Наприклад, згадана компанія Intralock (та й інші теж) виробляє спеціальні автоматичні подбиратели. Такий гаджет встановлюється на замок і максимум за 36 годин методом підбору визначає код сейфа. Більш досконалі сучасні моделі оснащені «інтелектуальною системою»: вона заодно «слухає», що твориться всередині замку, і аналізує звуки, відсікаючи явно невідповідні комбінації. На підбір коду йде близько 20 хвилин.

Натюрморт: різновиди інструменту Натюрморт: різновиди інструменту

При відкриванні вручну кодового замка (ми говоримо, звичайно, про механічне) потрібно використовувати слух, так як перебрати більше мільйона комбінацій без обладнання неможливо. Для цього застосовуються стетоскопи, багаторазово підсилюють клацання і шуми усередині замку. Звичайно, непрофесіонал не зможе відокремити «потрібні» звуки від «непотрібних» і навіть зі стетоскопом навряд чи зуміє зробити що-небудь путнє.

Втім, сучасні дорогі кодові замки не піддаються і електронного підбору. Замок зв'язується з приводним механізмом відкривання через систему шестерень і може розташовуватися в будь-якій точці двері. Механічний рух всередині такого замку відбувається, лише коли код повністю і правильно набрано. В процесі набору замок «мовчить», і підібрати код на слух неможливо. Тоді доводиться використовувати грубі методи, але про це пізніше.

Інструмент для балансних циліндрових замків Інструмент для балансних циліндрових замків

Електронний кодовий замок не те щоб складніше механічного. Але ось підбором його взяти не можна. Майже у всіх сучасних сейфах при неправильному наборі замок блокується, скажімо, на п'ять хвилин. При повторному - на десять, і далі - по наростаючій. Це не означає, що такий сейф надійніше механічного, проти свердла усі рівні. Це означає лише, що зламати його «чисто» складніше.

«Грубе» розтин

Відразу розвінчаємо черговий міф. Багато хто вважає, що після свердління і грубого злому сейф нікуди не годиться, тільки на викид. Це оману. Свердління - це однo, максимум три крихітних отвори. Після розтину співробітники компанії запресовують в них конусоподібні пробки і заварюють. Просвердлити заново в цій точці набагато складніше - тобто сейф стає надійніше. Замок, правда, швидше за все, доведеться поміняти. Але і таку послугу якісні майстра теж надають.

Автомобільний інструмент Автомобільний інструмент

Отже, в якому випадку доводиться свердлити? По-перше, якщо замок зламаний. По-друге, якщо він настільки складний, що підбір може зайняти кілька десятків годин, а відкрити потрібно терміново. По-третє, якщо замок електронний або біометричний і в разі неправильного підбору буде заблокований.

Свердлять сейфи в суворо визначених місцях. Якщо модель типова, відома, використовують спеціальні шаблони. Центральною частиною такої шаблон кріпиться на місце круглого кодонабірателя; один з отворів на шаблоні (яке - зазначено в особливих таблицях) збігається з точкою свердління. Природно, свердлять в самому слабкому місці замку - для того, щоб його розблокувати. Після свердління замок або вже відкритий, або через отриманий отвір це неважко зробити.

Якщо сейф нестандартний, складний, то спочатку свердлять технологічний отвір, через яке проводять бороскоп (частіше званий ендоскопом) - тонку трубку з ліхтариком і камерою на кінці. Вивчивши за допомогою камери внутрішній устрій сейфа, обчислюють точку свердління - і далі за стандартним сценарієм.

Електроніка для розтину, зліва направо: Підбирач для механічного кодового замка Intralock ITL 2000, промисловий стетоскоп Steelman Engine EAR II, бороскоп Dynatec MIGS Електроніка для розтину, зліва направо: Підбирач для механічного кодового замка Intralock ITL 2000, промисловий стетоскоп Steelman Engine EAR II, бороскоп Dynatec MIGS.

Але не все так просто. Виробники сейфів активно борються зі свердлильними методиками. Найчастіше використовують так звані блокатори. Наприклад, в самому зручному для свердління місці може стояти в натяг тонкий трос. При його пошкодженні спрацьовує блокіратор, фіксуючи замок за допомогою додаткового язичка. Іноді по всій внутрішній поверхні дверцят встановлено гартоване скло: де б ви не свердлили, воно так чи інакше лопне при зіткненні з дрилем, і блокіратор знову ж спрацює. Більш того, буває навіть пристрій типу «блокіратор в блокіратор»! Наприклад, майстер невдало просвердлив, зачепив привід блокіратора, той спрацював. Майстер почав свердлити другий отвір, щоб розблокувати замок, і зачепив привід другого блокіратора, який перекрив доступ до першого. Все це в підсумку не рятує сейф від розтину, але істотно уповільнює процес.

Можна свердел не дверцята, а стінку Можна свердел не дверцята, а стінку. Тут застосовуються свої методи захисту. Стінка сейфа (на відміну від сейфа) являє собою «бутерброд» з декількох шарів металу різної щільності. Може бути і не тільки метал - зустрічаються й корундові прошарку в алюмінієвих корпусах, і армований бетон. Звичайне свердло подібну стінку не візьме. Застосовуються особливі свердла, причому їх доводиться в процесі міняти, тому що кожне призначене для свого типу матеріалу. Також використовуються вертикальні стінки для направлення свердла. Вони кріпляться до сейфу на магнітах, витримують зусилля до 700 кг на відрив. На фото - верстат подібного типу, тільки свердло в нього вставлено звичайне, так би мовити, «для краси»: таким сейф не просвердлиш.

Від шкатулки до літака

У майстрів є свої хитрощі і свої ангели-хранителі. У компанії «Замок 911» нам розповіли кілька курйозних випадків. Наприклад, один з майстрів, виїжджаючи на завдання, знайшов на вулиці іржавий ключ і автоматично його підібрав (є така звичка у фахівців по роботі з замками). А в квартирі клієнтів виявився сейф з ключовим замком саме такого типу. Майстер за хвилину очистив ключ - і той зі скрипом, але дивним чином підійшов до сейфа! «Так і народжуються легенди!» - сміються співробітники компанії. Нерідко клієнти використовують в якості кодів характерні числа - телефони, дні народження, і все одно їх втрачають і забувають! Майстри ретельно збирають і аналізують інформацію, що виходить від замовника. Іноді, знаючи дату народження клієнта, можна за хвилину підібрати код, відштовхуючись від неї як від бази.

Сейфи - це лише одна з спеціалізацій майстрів-вскривателей. Викликають на розкриття автомобілів, дверей, а одного разу довелося розкривати навіть літак.

Свердлильний шаблон револьверного типу Свердлильний шаблон револьверного типу. Встановлюється на місце кодонабірателя і повертається на умовний кут, свердління проводиться через зазначене в поданій таблиці моделей отвір.

Квартирні двері теж мають свої особливості. Їх не можна робити в стилі сейфових або храніліщних за вимогами пожежної безпеки. Тому для захисту виробники дверей придумують хитрі методи: наприклад, замкові щілини розташовуються в незручних для злому місцях - дуже низько або взагалі в одвірку. Ключем відкрити такий замок неважко, а от зламати - потрібно попотіти. Нерідко доводиться відкривати старовинні шкатулки, замки на антикварних меблів і навіть звичайні дорожні валізи, коди від яких щасливі відпускники просто забувають.

Нерідко доводиться відкривати старовинні шкатулки, замки на антикварних меблів і навіть звичайні дорожні валізи, коди від яких щасливі відпускники просто забувають

Іноді майстрам доводиться працювати і з банкоматами (інкасатори, як виявилося, нерідко забувають постійно мінливі коди). Це особливий вид діяльності, оскільки потрібно обов'язково зберегти працездатність складного і дорогого приладу. Право на такі роботи мають не більше десятка фірм та майстрів у всій Росії; іноді фахівців викликають з іншого міста. До слова, майстри сервісних служб ніколи не тримають в своєму арсеналі «злодійський інструмент»: фомки, проворот, «відкривачки», віджимання, навіть якщо останні ефективні. Це закон.

Загалом, роботи у фахівців повно. Коли, нарешті, відкриття замків стане ліцензованим видом діяльності, а в Росію можна буде без проблем ввозити з Європи відповідне обладнання, всім стане набагато легше. І нам, і закритих дверей, і тим, хто їх відкриває.

Стаття «Ласкаво просимо в сейф» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №3, Лютий 2012 ).

Як розкривають сейфи | Журнал Популярна Механіка

Про розтині сейфів і дверних замків ходить безліч легенд. Наприклад, розповідають про ведмежатник минулого, здатних шпилькою відімкнути замок будь-якої складності в лічені хвилини. Насправді замок, скажімо, тридцятих років сучасний профі теж миттєво зламає парою шпильок. A при наявності належного обладнання він розкриє і надсучасний сейф з електронним кодом.

Відразу розвінчаємо кілька міфів. Серед майстрів з розкриття немає і не може бути людей з кримінальним минулим, оскільки кришталева чесність - одне з найважливіших вимог до професії. Компанії, що спеціалізуються на розтині та встановлення замків і сейфів, найчастіше зовсім не беруть на роботу нових співробітників, обходячись сформувалася з самого початку командою. Новачка майже неможливо перевірити досконально, а довіру в даному випадку дуже важливо. У професію найчастіше приходять з суміжних спеціальностей. Наприклад, команда компанії «Замок 911», наших консультантів, сформувалася під час роботи в службі порятунку. Там нерідко доводилося розкривати двері - і рятувальники, починаючи Власний справу, розширили сферу застосування своїх навичок.

Елемент двері, розкритої злодіями за допомогою так званого кілечного ножа, - експонат із колекції наших консультантів Елемент двері, розкритої злодіями за допомогою так званого кілечного ножа, - експонат із колекції наших консультантів. Виробники сталевих дверей часом «махлюють»: двері здається надійною, але на ділі перший шар металу тонкий.

Другий важливий момент: будь-які двері, будь-який сейф розраховані на те, щоб затримати грабіжника, а не зупинити його. Тому що проти професіонала ніяких коштів немає і бути не може. Невзламиваемих сейфів не існує в принципі. Питання лише в тому, скільки часу займе злом, чи буде він проведений з пошкодженням замку або без оного. Природно, майстри завжди прагнуть до «чистого», без пошкоджень, розкриття.

Що таке сейф?

У Росії дуже часто плутають поняття «сейф» та «сейф» (який, в загальному, можна називати вогнестійким сейфом). Більш того, продукцію багатьох іноземних фірм, спочатку представляє собою шафи, у нас продають під виглядом сейфів. Людина думає, що купує щось придатне для зберігання його паперів і цінностей, а насправді шафа відкривається двома скріпками за півхвилини. Суть в тому, що до неспаленим шаф не пред'являється ніяких вимог щодо складності розтину. Це просто меблі, нехай навіть сталева і захищена від вогню.

А оце робота сейфів і їх замків регламентується низкою нормативних документів. Залежно від документа (російський ГОСТ Р50862-2005, німецький VDMA 24992 і т. Д.) Сейфи поділяються на ряд класів по стійкості до злому. Наприклад, європейські норми ділять сейфи на п'ять класів (і кілька підкласів), російські - на десять класів. Найвищому, п'ятого класу повинні відповідати всі елементи сейфа - і стінки, і двері, і, що найбільш важливо, замки. Якщо на сейф, зроблений по п'ятого класу, поставити не відповідають типу замки (або встановити їх неправильно, що теж нерідко буває), він відразу втрачає в стійкості до злому. Крім того, завжди потрібно дивитися, за яким нормативом перевірений сейф. А то він може бути і «восьмого класу» в зломостойкості, тільки ось чому ця цифра відповідає в реальності, не знає ніхто.

Сейфові замки можна поділити на чотири типи: ключові, кодові механічні, кодові електронні та екзотичні (біометричні, магнітні і т. Д.). Олег Шалашов, співробітник компанії «Замок 911», говорить: «Закономірності з точки зору складності, в загальному, немає. Бувають дуже складні ключові, бувають розкриваються за кілька хвилин кодові ». Втім, середній час розтину більш-менш відомо. На ключовий замок у професіонала йде близько 15 хвилин, на кодовий - без всякого обладнання, тільки з допомогою рук - близько двох годин. З обладнанням, звичайно, швидше. Між іншим, багато що залежить від місця установки сейфа. Якщо до нього можна підібратися з будь-якого боку, це значно спрощує процес. А одного разу майстрам довелося працювати з сейфом, встановленим ... за унітазом. Незважаючи на простоту конструкції, довелося потрудитися.

У Європі та США існує цілий ряд фірм, які виробляють обладнання для розтину, наприклад Wendt, Intralock, Steelman або Lockmasters. По суті, це вічна гонка по замкнутому колу: одні компанії роблять сейфи, інші - кошти для їх розкриття, потім перші роблять ще більш захищені сейфи, а другі - ще більш серйозні кошти і т. Д. Подібне обладнання у вільному продажі немає. Воно реалізується тільки компаніям або майстрам, які мають ліцензію на відповідні роботи - так би мовити, Licensed, Bonded and Certified Security Professionals. Професіонали отримують відповідне навчання в Європі або США і обов'язково мають особливий сертифікат, що підтверджує їх вміння.

Ключові замки розкриваються за допомогою ручного інструменту Ключові замки розкриваються за допомогою ручного інструменту. Інструмент може бути самий різний, аж до наборів-конструкторів, з яких ключ можна просто зібрати. Збірка займає хвилин п'ятнадцять, відкривання - менше хвилини. Дізнатися, який ключ потрібен, можна різними методами. Наприклад, за допомогою ультрафіолетової лампи. Заготівля вставляється в замок, майстер пару раз намагається її провернути, потім дивиться під ультрафіолетом, де залишилися сліди від елементів замку, і в цих точках змінює заготовку. Спроба за спробою - і через деякий час виходить відповідний ключ. На фото в валізі по центру - набір для формування ключа.

«Чисте» розтин

Розтин будь-якого замку засноване на його погрішності, «лазівки», спеціально або випадково залишених виробниками. Сто років тому похибки при виготовленні замків могли досягати міліметра і більше, а різних конструкцій були сотні. Сьогодні існує кілька основних типів, зате якість виконання залишає майстрам набагато менше поле для діяльності. Правда, двох однакових замків, по суті, не існує. Кожен має своє «обличчя», свої люфти і похибки.

Кодовий замок з належним обладнанням розкривати в якійсь мірі простіше ключового. Наприклад, згадана компанія Intralock (та й інші теж) виробляє спеціальні автоматичні подбиратели. Такий гаджет встановлюється на замок і максимум за 36 годин методом підбору визначає код сейфа. Більш досконалі сучасні моделі оснащені «інтелектуальною системою»: вона заодно «слухає», що твориться всередині замку, і аналізує звуки, відсікаючи явно невідповідні комбінації. На підбір коду йде близько 20 хвилин.

Натюрморт: різновиди інструменту Натюрморт: різновиди інструменту

При відкриванні вручну кодового замка (ми говоримо, звичайно, про механічне) потрібно використовувати слух, так як перебрати більше мільйона комбінацій без обладнання неможливо. Для цього застосовуються стетоскопи, багаторазово підсилюють клацання і шуми усередині замку. Звичайно, непрофесіонал не зможе відокремити «потрібні» звуки від «непотрібних» і навіть зі стетоскопом навряд чи зуміє зробити що-небудь путнє.

Втім, сучасні дорогі кодові замки не піддаються і електронного підбору. Замок зв'язується з приводним механізмом відкривання через систему шестерень і може розташовуватися в будь-якій точці двері. Механічний рух всередині такого замку відбувається, лише коли код повністю і правильно набрано. В процесі набору замок «мовчить», і підібрати код на слух неможливо. Тоді доводиться використовувати грубі методи, але про це пізніше.

Інструмент для балансних циліндрових замків Інструмент для балансних циліндрових замків

Електронний кодовий замок не те щоб складніше механічного. Але ось підбором його взяти не можна. Майже у всіх сучасних сейфах при неправильному наборі замок блокується, скажімо, на п'ять хвилин. При повторному - на десять, і далі - по наростаючій. Це не означає, що такий сейф надійніше механічного, проти свердла усі рівні. Це означає лише, що зламати його «чисто» складніше.

«Грубе» розтин

Відразу розвінчаємо черговий міф. Багато хто вважає, що після свердління і грубого злому сейф нікуди не годиться, тільки на викид. Це оману. Свердління - це однo, максимум три крихітних отвори. Після розтину співробітники компанії запресовують в них конусоподібні пробки і заварюють. Просвердлити заново в цій точці набагато складніше - тобто сейф стає надійніше. Замок, правда, швидше за все, доведеться поміняти. Але і таку послугу якісні майстра теж надають.

Автомобільний інструмент Автомобільний інструмент

Отже, в якому випадку доводиться свердлити? По-перше, якщо замок зламаний. По-друге, якщо він настільки складний, що підбір може зайняти кілька десятків годин, а відкрити потрібно терміново. По-третє, якщо замок електронний або біометричний і в разі неправильного підбору буде заблокований.

Свердлять сейфи в суворо визначених місцях. Якщо модель типова, відома, використовують спеціальні шаблони. Центральною частиною такої шаблон кріпиться на місце круглого кодонабірателя; один з отворів на шаблоні (яке - зазначено в особливих таблицях) збігається з точкою свердління. Природно, свердлять в самому слабкому місці замку - для того, щоб його розблокувати. Після свердління замок або вже відкритий, або через отриманий отвір це неважко зробити.

Якщо сейф нестандартний, складний, то спочатку свердлять технологічний отвір, через яке проводять бороскоп (частіше званий ендоскопом) - тонку трубку з ліхтариком і камерою на кінці. Вивчивши за допомогою камери внутрішній устрій сейфа, обчислюють точку свердління - і далі за стандартним сценарієм.

Електроніка для розтину, зліва направо: Підбирач для механічного кодового замка Intralock ITL 2000, промисловий стетоскоп Steelman Engine EAR II, бороскоп Dynatec MIGS Електроніка для розтину, зліва направо: Підбирач для механічного кодового замка Intralock ITL 2000, промисловий стетоскоп Steelman Engine EAR II, бороскоп Dynatec MIGS.

Але не все так просто. Виробники сейфів активно борються зі свердлильними методиками. Найчастіше використовують так звані блокатори. Наприклад, в самому зручному для свердління місці може стояти в натяг тонкий трос. При його пошкодженні спрацьовує блокіратор, фіксуючи замок за допомогою додаткового язичка. Іноді по всій внутрішній поверхні дверцят встановлено гартоване скло: де б ви не свердлили, воно так чи інакше лопне при зіткненні з дрилем, і блокіратор знову ж спрацює. Більш того, буває навіть пристрій типу «блокіратор в блокіратор»! Наприклад, майстер невдало просвердлив, зачепив привід блокіратора, той спрацював. Майстер почав свердлити другий отвір, щоб розблокувати замок, і зачепив привід другого блокіратора, який перекрив доступ до першого. Все це в підсумку не рятує сейф від розтину, але істотно уповільнює процес.

Можна свердел не дверцята, а стінку Можна свердел не дверцята, а стінку. Тут застосовуються свої методи захисту. Стінка сейфа (на відміну від сейфа) являє собою «бутерброд» з декількох шарів металу різної щільності. Може бути і не тільки метал - зустрічаються й корундові прошарку в алюмінієвих корпусах, і армований бетон. Звичайне свердло подібну стінку не візьме. Застосовуються особливі свердла, причому їх доводиться в процесі міняти, тому що кожне призначене для свого типу матеріалу. Також використовуються вертикальні стінки для направлення свердла. Вони кріпляться до сейфу на магнітах, витримують зусилля до 700 кг на відрив. На фото - верстат подібного типу, тільки свердло в нього вставлено звичайне, так би мовити, «для краси»: таким сейф не просвердлиш.

Від шкатулки до літака

У майстрів є свої хитрощі і свої ангели-хранителі. У компанії «Замок 911» нам розповіли кілька курйозних випадків. Наприклад, один з майстрів, виїжджаючи на завдання, знайшов на вулиці іржавий ключ і автоматично його підібрав (є така звичка у фахівців по роботі з замками). А в квартирі клієнтів виявився сейф з ключовим замком саме такого типу. Майстер за хвилину очистив ключ - і той зі скрипом, але дивним чином підійшов до сейфа! «Так і народжуються легенди!» - сміються співробітники компанії. Нерідко клієнти використовують в якості кодів характерні числа - телефони, дні народження, і все одно їх втрачають і забувають! Майстри ретельно збирають і аналізують інформацію, що виходить від замовника. Іноді, знаючи дату народження клієнта, можна за хвилину підібрати код, відштовхуючись від неї як від бази.

Сейфи - це лише одна з спеціалізацій майстрів-вскривателей. Викликають на розкриття автомобілів, дверей, а одного разу довелося розкривати навіть літак.

Свердлильний шаблон револьверного типу Свердлильний шаблон револьверного типу. Встановлюється на місце кодонабірателя і повертається на умовний кут, свердління проводиться через зазначене в поданій таблиці моделей отвір.

Квартирні двері теж мають свої особливості. Їх не можна робити в стилі сейфових або храніліщних за вимогами пожежної безпеки. Тому для захисту виробники дверей придумують хитрі методи: наприклад, замкові щілини розташовуються в незручних для злому місцях - дуже низько або взагалі в одвірку. Ключем відкрити такий замок неважко, а от зламати - потрібно попотіти. Нерідко доводиться відкривати старовинні шкатулки, замки на антикварних меблів і навіть звичайні дорожні валізи, коди від яких щасливі відпускники просто забувають.

Нерідко доводиться відкривати старовинні шкатулки, замки на антикварних меблів і навіть звичайні дорожні валізи, коди від яких щасливі відпускники просто забувають

Іноді майстрам доводиться працювати і з банкоматами (інкасатори, як виявилося, нерідко забувають постійно мінливі коди). Це особливий вид діяльності, оскільки потрібно обов'язково зберегти працездатність складного і дорогого приладу. Право на такі роботи мають не більше десятка фірм та майстрів у всій Росії; іноді фахівців викликають з іншого міста. До слова, майстри сервісних служб ніколи не тримають в своєму арсеналі «злодійський інструмент»: фомки, проворот, «відкривачки», віджимання, навіть якщо останні ефективні. Це закон.

Загалом, роботи у фахівців повно. Коли, нарешті, відкриття замків стане ліцензованим видом діяльності, а в Росію можна буде без проблем ввозити з Європи відповідне обладнання, всім стане набагато легше. І нам, і закритих дверей, і тим, хто їх відкриває.

Стаття «Ласкаво просимо в сейф» опублікована в журналі «Популярна механіка» ( №3, Лютий 2012 ).

Що таке сейф?
Що таке сейф?
Що таке сейф?