Самоімпрессія: способи захисту

Останнім часом з'явилося дуже багато статей і сайтів, присвячених такому методу розтину сувальдних замків, як самоімпрессія.

Дійсно, цей метод дозволяє виготовити ключ до замка за допомогою інструменту з рухомими штифтами, які при взаємодії з пружними сувальдами замку шикуються відповідно до кодом «рідного» ключа. В результаті виходить відмичка, якою можна відкривати і закривати замок багаторазово.

Безумовно, говорячи про самоімпрессіонном ключі, потрібно пам'ятати про те, що один і той же ключ не може бути застосовний до різних замках. Іншими словами, самоімпрессіонний ключ виготовляється під конкретну модель конкретної марки замку. Проте якщо такий ключ був замовлений і, відповідно, був зроблений, то відкрити з його допомогою замок можна буде без особливих труднощів.

Тому не дивно, що проблема захисту житла і власності стає все більш актуальною, тим більше з огляду на, що такого роду пристосуваннями вже наповнилися численні Інтернет-магазини, які пропонують своїм не зовсім сумлінним покупцям відносно недорого придбати самоімпрессіонний інструмент. Тому не дивно, що проблема захисту житла і власності стає все більш актуальною, тим більше з огляду на, що такого роду пристосуваннями вже наповнилися численні Інтернет-магазини, які пропонують своїм не зовсім сумлінним покупцям відносно недорого придбати самоімпрессіонний інструмент

У цій ситуації виникає закономірне питання: яким чином можна протистояти хакерам, якщо вони озброїлися самоімпрессіоннимі відмичками? Є два можливих шляхи вирішення проблеми.

Простіший, але при цьому зовсім не означає, що неефективний спосіб передбачає максимальне ускладнення зловмисникам їх завдання. Зокрема, встановлений в двері сувальдний замок може мати додаткові конструктивні елементи, що блокують доступ до ключової свердловині, через яку і здійснюється самоімпрессіонное розтин. Це можуть бути як різні накладки (кодові, магнітні), так і перекривають свердловину захисні пластини, встановлені всередині замку. Стосовно до продукції МЕТТЕМ®, до такого роду пристосуванням відноситься шіфронакладка НК-1 , Призначена для захисту ключової свердловини сувальдних замків, а також комбінований замок ЗВ13 374.0.1 або ЗВ8 250.0.1-18 , Які оснащені відсічними пластинами , Які перекривають свердловину сугальдного механізму замка з двох сторін. Тобто, якщо замок має захищений доступ до внутрішнього пристрою (сувальд), це як мінімум створить зайві труднощі злочинцеві, а як максимум - відлякає його.

Тобто, якщо замок має захищений доступ до внутрішнього пристрою (сувальд), це як мінімум створить зайві труднощі злочинцеві, а як максимум - відлякає його

Модифікація вкладного замку ЗВ8 250.0.1-18 з відсічними пластинами

Крім того, щоб уберегтися від проникнення в будинок або офіс за допомогою самоімпрессіонних відмичок, крім сувальдного замку на двері рекомендується встановити ще один - циліндровий. В цьому випадку, якщо злодій завітає до вашої двері з самоімпрессіонним ключем, то зможе відкрити тільки один замок, так як для злому циліндрового механізму необхідний зовсім інший інструмент і інші навички. Встановлювати ж два циліндрових замку на двері не дуже бажано, так як циліндровий механізм за своїми захисними властивостями значно поступається Сувальдний (не дарма сувальдні замки нерідко називають замками «сейфового типу»), головним чином тому що циліндр не складає з корпусом замку єдиного цілого і може бути вибитий.

Можна також встановити на двері другим замком електромеханічний замок-невидимку . Це одне з найбільш надійних на сьогоднішній день пристроїв, так як ще не було зафіксовано жодного випадку їх розкриття. Єдиною складністю на шляху реалізації такого плану може стати вартість невидимок - як правило вона перевищує кілька тисяч рублів.

Другий спосіб боротьби з самоімпрессіонним розкриттям - радикальний, але як видається, найбільш дієвий, полягає в використанні таких сувальдних замків, які неможливо відкрити цим методом. Подібного роду моделей на ринку поки небагато, і однією з них є МЕТТЕМ® лідер . особливість конструкції цього замку полягає в тому, що, по-перше, у нього немає пружин, завдяки яким стає можливою самоімпрессія, а по-друге, сувальди цього замку в певних фазах повороту ключа жорстко фіксується спеціальним вузлом блокування, в результаті чого рухати їх за допомогою відмичок не можна. Стійкість цього замку проти самоімпрессіонного методу розтину була підтверджена в ході випробувань, проведених незалежними експертами (протокол ФГКУ «В / ч 35533» № 98-С від 11.12.2013).

Як убезпечити себе від зловмисників, кожен вирішує сам. Ми лише намагалися розповісти про те, які варіанти існують на сьогоднішній день.

МЕТТЕМ®: рішення для дачі

Сезон квартирних крадіжок

У цій ситуації виникає закономірне питання: яким чином можна протистояти хакерам, якщо вони озброїлися самоімпрессіоннимі відмичками?