Що таке самоімпрессія. Нова небезпека сувальдних замків - швидке чисте розтин «самоімпрессіей», способи захисту.

  1. Нова небезпека сувальдних замків - швидке чисте розтин «самоімпрессіей», способи захисту. Близько...
  2. Принцип роботи самоімпрессіонного ключа.
  3. Як це працює
  4. Як будемо захищатися?
  5. висновки

Нова небезпека сувальдних замків - швидке чисте розтин «самоімпрессіей», способи захисту.

Близько 8 років тому був придуманий і розроблений принципово новий метод чистого інтелектуального розтину замків з сувальдним типом механізму - самоімпрессія, або самонабор ...

Суть методики розглянемо нижче, а почнемо з того, що для реалізації нового виду розтину потрібно лише самонабірний ключ. При наявності самоімпрессіонного (або самонабірних) ключа середній час розтину класичного сугальдного механізму становить 1-2 хвилини. Рухи при розтині при цьому настільки примітивні, що розкрити сувальдний замок цим інструментом може буквально кожен школяр.

Самоімпрессіонний або самонабірний ключ.

Отримання даного інструменту є єдиною перешкодою в реалізації розтину сувальдного замку самоімпрессіей. По-перше, інструмент технічно складний. Якщо класичні відмички для сувальдних замків ( «гачки») виготовляються на коліні з дроту. Те для виготовлення самонабірних ключа потрібні не тільки знання і креслення, а й заводські умови з дорогої оснащенням. По-друге, у зв'язку зі складністю виготовлення логічно і те, що зростає і вартість самоімпрессіонного ключа. Придбати такий можна на кількох інтернет ресурсах, але вартість такого коливатиметься між 200 і 1000 доларів. Тут же зауважимо, що ціна інструменту за великим рахунком не захмарна, а значить самоімпрессіонний ключ може поширюватися, в тому числі і в середовищі зловмисників.

Принцип роботи самоімпрессіонного ключа.

Виріб являє собою стрижень діаметром трохи менших розмірів, ніж діаметр ключа від конкретної моделі замку. У тілі інструменту перпендикулярно виставлені рухливі штифти, які при роботі будуть взаємодіяти з кодовими елементами механізму замка (сувальдами). Кількість штифтів дорівнює кількості кодових елементів, кожен штифт розташовується строго під сувальдою. На зображенні вище ми можемо бачити самонабірний ключ під восьмісувальдний замок, у якого чотири сувальди розташовані з одного боку засува, а чотири - з іншого. Як вже було сказано вище, штифти рухливі, утримуються на стрижні силами тертя, і переміщаються лише під навантаженнями (тобто, вільно не бовтаються). Зі зворотного боку від штифтів, розташовується ручка самоімпрессіонного ключа, через яку оператор управляє процесом.

Як це працює

На даний момент в мережі з'явилося вже досить велика кількість відеороликів, де наочно показано принцип роботи самоімпрессіонного ключа. Ми ж тут спробуємо описати процес максимально докладно, але в той же час є. При роботі, самонабірний ключ в першу чергу навантажує зусиллям засув замка, тобто через свердловину штовхає засув в сторону відкривання. Засув при спробі засунути, впирається в кодові елементи, а якщо бути точніше - в кодові виступи сувальд. Сувальди, які коштують не за кодом, будуть зажиматься цим самим засувом від переміщення. Далі самоімпрессіонним ключем виконуються поперемінні руху вгору-вниз в межах допуску ключовий свердловини. Найбільш затиснуті сувальди при цьому будуть продавлювати рухливі штифти самонабірних ключа. А ті сувальди, які стоять або виставлять за кодом в результаті роботи, надавати такого тиску на штифти самоімпрессіонного ключа не будуть. В результаті через нетривалий час замок відкриється на перший напівоберт, а на руках ви отримаєте малюнок нарізки секретів робочого ключа (однієї борідки).

В результаті через нетривалий час замок відкриється на перший напівоберт, а на руках ви отримаєте малюнок нарізки секретів робочого ключа (однієї борідки)

Як будемо захищатися?

Популярні європейські виробники замково-скобянних виробів Cisa і Mottura, за словами своїх представників, приступили до розробки захисту від самоімпрессіі відразу ж, як дізналися про що з'явилася проблему. Компанія Cisa до сьогоднішнього дня не запропонувала своїм покупцям жодного гідного рішення. У той час як компанія Mottura ще в 2012 році розробила захист від самоімпрессіі і впровадила її в свої сувальдні замки з системою MyKey. Тобто в сувальдні замки з кульками на ключі. Суть захисту - в особливій формі стійки хвостовика засува і кодових виступів сувальд, тобто в особливій формі тих деталей сугальдного механізму, які впираються один в одного при натягу засува (на фотографії нижче позначені жовтими стрілочками).

Суть захисту - в особливій формі стійки хвостовика засува і кодових виступів сувальд, тобто в особливій формі тих деталей сугальдного механізму, які впираються один в одного при натягу засува (на фотографії нижче позначені жовтими стрілочками)

Отже, деякі кодові виступи сувальд і стійка засува мають форму ластівчин хвіст. Як це буде перешкоджати самоімпрессіі?

Ми пам'ятаємо, що самонабірний ключ спочатку вставляється в свердловину і повертається в бік відкривання замку, тим самим рухаючи і наголошуючи стійку в кодові виступи сувальд. У випадку з замком Mottura з системою MyKey, кодові виступи особливої ​​форми, при тиску на них, «втечуть» наверх. Іншими словами, кут стійки засува упреться в кут кодового виступу і під дією тиску самоімпрессіонного ключа, конкретна сувальда підніметься вище і стане недоступна для рухомого штифта самоімпрессіонного ключа.

Так, оператор як і раніше буде виконувати руху самонабірних ключем «вгору-вниз», але штифти під сувальдами особливої ​​форми не будуть діставати до сувальд, а значить і вибудовуватися в потрібне положення не будуть. І так буде відбуватися кожного разу при взаємодії стійки засува з виступом особливої ​​форми.

висновки

В асортименті компанії СТАВ є замки, що захищають, в тому числі і від найсучасніших видів розтину. Замки Mottura з системою MyKey не тільки володіє відмінною якістю, мають зручну функцію перекодування, але і якісно, ​​без подорожчання вироби, захищені від самоімпрессіі і самонабірних ключа.Як будемо захищатися?
Як це буде перешкоджати самоімпрессіі?