Режим в'їзду до Чеської Республіки після вступу в ЄС

Першого травня 2004 року змінить режим перетину кордону держави іноземними громадянами (Фото: ЧТК)   Факт, що першого травня 2004 року Чеська Республіка стане членом Європейського Союзу, істотно змінить режим перетину кордону держави іноземними громадянами Першого травня 2004 року змінить режим перетину кордону держави іноземними громадянами (Фото: ЧТК) Факт, що першого травня 2004 року Чеська Республіка стане членом Європейського Союзу, істотно змінить режим перетину кордону держави іноземними громадянами. З сухопутних кордонів зникнуть митники, а проїхати прикордонний пункт на автомобілі можна буде, буквально, висунувши з віконечка лише свій звичайний паспорт. Але все це тільки для громадян країн, що входять в Євросоюз.

- Головна зміна полягатиме в тому, що громадяни країн ЄС зможуть вступити на територію Чехії пред'явивши лише посвідчення особи. Завдяки тісній співпраці з прикордонниками сусідніх держав, прикордонний контроль буде здійснюватися простіше і набагато швидше, по так званій системі однієї зупинки.

Правила перетину чеського кордону громадянами з так званих третіх країн, тобто країн не входять до Євросоюзу, практично залишаються незмінні. «Які ці правила?», - питання для прес-секретаря Управління іноземної та прикордонної поліції поручика Тетяни Мусіловой.

- Іноземці з третіх держав повинні виконувати всі вимоги, передбачені чинним Законом «Про перебування іноземців на території Чеської Республіки». При перетині кордону вони зобов'язані пройти прикордонний контроль. Пред'явити закордонний паспорт, якщо між його країною і Чехією діють візові відносини, пред'явити дійсну візу. Також вони повинні надати підтвердження про наявність фінансових засобів, достатніх для перебування на території Чехії, або завірена запрошення. Обов'язкова наявність медичної страховки.

Прикордонників також буде цікавити, де ви будете жити. Наприклад, вас чекають друзі або ви вже замовили номер в готелі. Не на останньому місці знаходиться наявність квитка або коштів на зворотну дорогу. Не забудьте також фотографію для заповнення спеціальної перепустки прямо на кордоні.

Першого травня 2004 року змінить режим перетину кордону держави іноземними громадянами (Фото: Європейська комісія)   У разі якщо ви захочете в Чехії не тільки насолоджуватися красою природи і вивчати пам'ятки архітектури в якості туриста, а, наприклад, попрацювати, то вам доведеться звернутися за спеціальним дозволом, тимчасовим або постійним Першого травня 2004 року змінить режим перетину кордону держави іноземними громадянами (Фото: Європейська комісія) У разі якщо ви захочете в Чехії не тільки насолоджуватися красою природи і вивчати пам'ятки архітектури в якості туриста, а, наприклад, попрацювати, то вам доведеться звернутися за спеціальним дозволом, тимчасовим або постійним. Це пов'язано не тільки з наявністю відповідної суми грошей, а й зі збором додаткових документів.

- Необхідний документ, що підтверджує мету перебування в країні, наприклад Свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження і т.д. Підтвердження про несудимість в Чехії і в своїй рідній країні.

Після 1 травня 2004 року правила в'їзду, і перебування в Чехії для громадян третіх країн не зміняться. Простіше буде лише громадянам країн ЄС.

- На сухопутних прикордонних переходах, по можливості, контроль громадян третіх країн буде здійснюватися в особливих смугах руху, щоб не відбувалося зайвого зволікання громадян Європейського Союзу.

Від подвійних правил страждають не тільки іноземці з так званих третіх країн, а й чеські громадяни, які хочуть запросити в гості своїх друзів або найближчих родичів проживають за межами Європейського Союзу. Для того, щоб оформити запрошення, чеський громадянин повинен довести наявність на його рахунку великої суми грошей або пред'явити готівку. Запрошуюча сторона бере повну відповідальність за свого гостя, і наявність фінансових засобів є свого роду заставою.

За словами прес-секретаря Управління іноземної та прикордонної поліції поручика Тетяни Мусіловой,

- Ця сума тісно пов'язана з величиною життєвого мінімуму.

За даними, опублікованими на інтернет-сайті іноземної поліції Чехії, на сьогоднішній день життєвий мінімум в Чеській Республіці визначається сумою 2320 крон. Для перебування в країні протягом 90 днів, відповідно до правил опублікованими на сайті в інтерент, від туриста з країни не входить в ЄС вимагатимуть наявність 48 тисяч 720 крон. А чеський громадянин, що запрошує свого друга або родича з тієї ж країни на той самий строк, повинен мати у своєму розпорядженні засобами в розмірі 160 тисяч 80 крон (приблизно 5330 євро), це приблизно вартість половини легкового автомобіля марки Шкода Фабія. А більшість чехів автомобілі набуває в кредит.

«Які ці правила?