Як замінити втулку на велосипеді

  1. У цій статті я розповім про те, як замінити втулку на велосипеді.

10 Май

Велосипед не вимагає особливих витрат на ремонт і обслуговування, тому є одним з найекономічніших транспортних засобів. Проте, щоб він служив вірою і правдою довгі роки, належну увагу йому приділяти все ж необхідно. Особливо це стосується тих деталей, які схильні до великих навантажень, наприклад, втулок.

У цій статті я розповім про те, як замінити втулку на велосипеді.

Перш за все необхідно зняти колесо , Після чого витягуємо з нього ексцентрик. Після цього, скориставшись розвідними ключами, слід зняти бічну контргайку, яка знаходиться праворуч. З лівого і правого боків знаходяться обмежують конуси, один з яких також необхідно зняти, щоб витягти втулку.

Втулки бувають з насипними підшипниками або підшипниками в корпусі. При відкручування конуса необхідно стежити за тим, щоб підшипники не загубилися. Для цього їх слід попередньо отримати викруткою або іншим інструментом, або акуратно витрусити.

  • Правий конус затискаємо викруткою для того, щоб його зафіксувати.
  • Після цього можна легко викрутити вісь пальцями з далекого конуса, здійснюючи рухи проти годинникової стрілки.
  • При цьому важливо не втратити кульки, які знаходяться там, в спеціальній чашці.
  • Далі беремо нову втулку і акуратно знімаємо гайку з того боку, де стоїть додаткова шайба.

Ця шайба розрахована на відстань, яке змінюватиметься під зіркою, розташованої праворуч. Далі необхідно укласти всі кульки підшипника на місце, після чого вставити нову втулку, з якої була попередньо знята гайка з лівого боку.

  • Потім накручуємо конус, який йде в комплекті з втулкою.
  • У тому випадку, якщо модель велосипеда його не передбачає, то даний елемент можна зняти і використовувати тільки гайку. Якщо не вдається його закриття в достатній мірі, то можна використовувати викрутку для того, щоб зафіксувати правий конус і закриття вже з лівого боку.
  • При цьому втулка обов'язково повинна прокручуватися, але не повинно бути люфту.
  • Потім одягаємо подовжувальну шайбу, а зверху на неї накручуємо обмежувальну гайку.

Коли все готово, слід повернути на місце ексцентрик. Його необхідно вставити в колесо таким чином, щоб лапка була з протилежного від зірки боку. На вісь, яка виступила з боку зірки, одягається пружина і закручується. Далі колесо встановлюємо назад на велосипед.

Заміна втулки виконана!

Рекомендуємо ще почитати по темі статті: