ЯКЩО тріснув ПІДОШВА

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Докладна розповідь про те, як самостійно ремонтувати взуття, друкувався більш ніж в десяти номерах журналу в 1997 і 1998 роках. Цього разу пропонуємо вашій увазі метод, яким можна "перемогти" поширену "хвороба" взуття - тріщину в підошві.

Підошви з мікропористої гуми часто тріскаються. Наклеювання накладки хорошого результату в більшості випадків не дає: ослаблена підошва продовжує промокати, а накладка швидко відривається. Взуття з ще цілком пристойним верхом доводиться викидати. Однак є нескладний спосіб ремонту такому взутті в домашніх умовах.

Ретельно очистіть тріщину від бруду, зачистите внутрішні поверхні наждачним шкіркою і знежирте бензином або ацетоном. Обробити кромки тріщини, тобто навколо тріщини зріжте краю підошви на ширину 5-7 мм. Глибина оброблення повинна бути близько 1 мм. Виріжте з старої велосипедної камери смужку шириною, рівній подвоєній глибині тріщини + 10-15 мм. Смужку зачистите, знежирте і промажте гумовим клеєм, клеєм № 88Н або "Моментом". З одного боку смужку намажте по всій поверхні, а з іншого - залиште сухими краю на ширину 5-7 мм. Зігніть підошву так, щоб тріщина розкрилася, змастіть її внутрішню поверхню клеєм і, не закриваючи тріщину, дайте клею просохнути 10-15 хвилин. Після цього акуратно вставте в тріщину складену навпіл смужку, розпряміть підошву, а що залишилися зовні краю смужки щільно притисніть до підошви. Залиште черевик під вантажем на добу. Досвід показує, що після такого ремонту черевики ще досить довго служать.