Президент підписав закон про захист від списань з карти без згоди власника

© Pikabu.ru

Підписаний та офіційно опубліковано федеральний закон від 27.06.2018 № 167-ФЗ "Про внесення змін до окремих законодавчих актів Російської Федерації в частині протидії розкраданню коштів". Закон вступить в силу через 90 днів після опублікування.

У федеральний закон 161-ФЗ "Про національну платіжну систему" вносяться доповнення, що передбачають право кредитної організації припиняти переклад на термін до 2 робочих днів при виявленні ознак списання грошей без згоди платника. Такі ознаки визначатиме ЦБ або кредитна організація самостійно за правилами, встановленими ЦБ. Ці підходи не будуть застосовуватися щодо платежів до бюджету.

При виявленні вказаних ознак банк буде запитувати у клієнта підтвердження можливості виконання розпорядження і проводити платіж при отриманні такого підтвердження.

Зарахування коштів на рахунок одержувача його банк зможе відкладати на 5 робочих днів. Це необхідно на випадок, якщо клієнт підтвердить підозри про списання грошей без його відома. Тоді затримка зарахування дозволить повернути гроші їх господареві. При цьому закон не подовжує термін проведення платежів на стороні кредитних організацій, що обслуговують платника.

Інформація про спроби несанкціонованих списань буде вноситися в спеціальну базу даних, яку буде вести ЦБ.