Новобудова з гарантією: коли забудовник зобов'язаний зробити ремонт в будинку

Восени в деяких новобудовах виявляються протікаючі дахи і з'являється цвіль. При цьому далеко не всім мешканцям необхідно усувати проблеми за свій рахунок. Про те, в яких випадках забудовник зобов'язаний зробити гарантійний ремонт будинку читайте в матеріалі M24.ru.

Якщо проблеми виникли з незалежних від мешканців причин, а з вини будівельників через брак, використання неякісних матеріалів або непридатного інженерного обладнання, то їх усуненням повинен займатися сам забудовник. Ця норма міститься в федеральному законі "Про участь у пайовому будівництві багатоквартирних будинків і інших об'єктів нерухомості": "Забудовник несе повну відповідальність за зданий об'єкт, і протягом 5 років з дня передачі квартири учаснику пайового будівництва повинен безкоштовно усувати недоліки капітального характеру, виявлені в процесі експлуатації будинку ".

Гарантійний строк обчислюється з дня передачі квартири покупцеві. При передачі квартири власнику складається акт прийому-передачі об'єкту пайового будівництва, в якому і вказується гарантійний термін на квартиру.

думка експерта

Покупцям квартир в новобудовах економ-класу доводиться досить часто вимагати від забудовників виконання своїх обов'язків з гарантійного ремонту. І якщо забудовник сумлінну, проблем не виникає. Покупці житла в новобудовах проінформовані про право на гарантійний ремонт будівлі ще на стадії укладання договору про пайову участь в будівництві. Житло має бути здано належної якості, на стороні покупÐ