Рецензія на фільм «З речами на виліт!»

У 2014 вийшла комедія режисера і сценариста Філіпа де Шоврона «Божевільне весілля» ( «Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?»), Яка отримала безліч позитивних відгуків і захоплень. Але на цьому створення смішних фільмів француз, звичайно, не припинив. В цьому році у нього виходить інша комедія - «З речами на виліт!» ( «Débarquement immédiat!»), Яка теж варта уваги. У 2014 вийшла комедія режисера і сценариста Філіпа де Шоврона   «Божевільне весілля»   ( «Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu

Кадр з фільму «З речами на виліт!»

Фільм розповідає про якийсь Карзауі (Меди Садун), який незаконно живе у Франції. Його звинувачують в тому, що він нападав на стареньких і обкрадав їх, але наш герой всіляко заперечує свою причетність до подібних подій і взагалі називає себе іншим ім'ям, клянучись усіма цінностями, що насправді він Аким.

Другий герой цієї комедії - поліцейський Хосе Фернандес (Ері Абіттан), який повинен доставити Карзауі в Кабул, але на шляху до столиці Афганістану з ними відбувається велика кількість незвичайних пригод, що ускладнюють доставку іммігранта на батьківщину.

Дивно, що всього за 90 хвилин до фільму примудрилися запхати стільки подій, що здається, що картина набагато довший півтори години. Там і подорож в іншу країну, і відпочинок в клубі, і переліт в літаку, і навіть кілька годин у відкритому морі. Але, незважаючи на насиченість подіями, виглядає все гармонійно і навіть більш-менш логічно.

До речі, у фільмі навіть є любовна лінія. Трохи дивна і шаблонна, що, мабуть, на користь фільму не йде, але все-таки не обійшлося і без любові.

Трохи дивна і шаблонна, що, мабуть, на користь фільму не йде, але все-таки не обійшлося і без любові

Кадр з фільму «З речами на виліт!»

Невдоволення у фільмі викликає, мабуть, тільки дивовижна довірливість Фернандеса, який раз по раз вірить обманювати його Акіму. Хоча останній діє і говорить так щиро, але йому важко не повірити. Кожен раз навіть глядач засумнівається: а раптом зараз він каже правду? І іноді він її все-таки говорить, але бреше аж надто віртуозно, щоб відразу визначити, коли саме.

Кадр з фільму «З речами на виліт!»

Поговоримо про якість цієї не особливо розкручуваної картини. Його можна почати оцінювати, наприклад, з акторського складу. Особи в фільмі не особливо знамениті, що навіть непогано, але їхня гра, як і самі актори, не запам'ятовуються. Правда, Ері Абіттан з деяких ракурсів жахливо схожий на Джорджа Клуні, але це йому (та й картині) тільки в плюс.

Важко оцінити «З речами на виліт!» З точки зору кінематографічної цінності. Це звичайне кіно, яке можна подивитися суботнім вечором будинку під чашечку чаю з пиріжком. Сюжет, хоч і не самий тривіальний, зовсім не викликає бажання переглядати картину. Подивилися і забули. Є кілька кумедних моментів, але не більше.

Є кілька кумедних моментів, але не більше

Кадр з фільму «З речами на виліт!»

Думки французьких критиків з приводу фільму розділилися: одні кажуть, що фільм абсолютно неможливо дивитися, інші ж хвалять його за легкість оповідання. А ми, підбиваючи підсумок, скажімо, що на шедевр, на кшталт «1 + 1» (2011, реж. Олів'є Накаш і Ерік Толедано) нова французька комедія, звичайно, не тягне, але подивитися його цілком можна. Тому що, не дивлячись на те, що в картині дійсно є деякі дурниці, якщо не шукати помилки, каверзи і шаблони, виглядає це кіно легко.

Оксана Рузаева

У російському прокаті з 20 жовтня 2016

Розклад і покупка квитків на фільм «З речами на виліт!»

«Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?
Кожен раз навіть глядач засумнівається: а раптом зараз він каже правду?