Дівчині-трансгендерів в Алмати винесли вирок у справі про вимагання

Фото - https://tengrinews.kz

27-річну Вікторію Беркходжаеву визнали винною за статтею 194, частиною 4 КК РК і засудили до семи років позбавлення волі з конфіскацією майна.

"Суд засудив Беркходжаеву Вікторію Валіжановну визнати винною у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 194 частини 4 пункту 2 КК РК, по якій призначити покарання у вигляді 7 років позбавлення волі, з конфіскацією майна, з відбуванням покарання в колонії загального режиму", - зачитав вирок суддя Касим Калмагамбетов, передає Tengrinews.kz .

Нагадаємо, Вікторія Беркходжаева (в минулому Карімжан Беркходжаев. - Прим. Автора) звинувачувалася в скоєнні вимагання в особливо великому розмірі.

Як підсудної та потерпілої в справі виступають колишні чоловіки, які прийшли на зміну підлогу. Вікторію звинуватила у вимаганні його подруга-трансгендер. За версією слідства, підсудної потрібно було зробити ще одну операцію зі зміни статі, тому вона вимагала у своєї подруги 33 тисячі доларів, які остання повинна була взяти у спільного знайомого. З цього приводу, як вважає слідство, від підсудної надходили погрози. Але у його подруги не було стільки грошей і та звернулася в правоохоронні органи. У серпні Вікторію затримали на гарячому. Однак підсудна свою вину не визнала.

- Я вважаю себе невинною. Це була звичайна, банальна ревнощі, через суперництво між нами. Конфлікт виник через нашого спільного коханця, - розповіла Беркходжаева.

Судовий процес проходив в закритому режимі. Раніше підсудна просила суддю припинити кримінальну справу стосовно неї. Також підсудна заявляла про тортури. За словами правозахисниці, вона в своїх свідченнях в суді говорила, що слідчий і деякі співробітники зі служби конвою надавали на неї психологічний тиск і принижували. Прокуратура Алмати перевірила скаргу трансгендерною дівчата.

- За зверненням підсудного Беркходжаева Карімжана Валіжановіча (справжнє ім'я підсудного. - Прим. Автора) 10.07.1990 року народження наші співробітники провели оперативні заходи, перевіряли, чи були факти тортур. Але його аргументи не знайшли свого підтвердження - повідомили в прес-службі прокуратури Алмати на запит Tengrinews.kz.