Скільки коштуватимуть пологи в Україні після медреформи

  1. Правила оплати роботи медиків в пологовому будинку можуть змінитися МОЗ обіцяє не вводити оплату...
  2. Що змінить медреформа

Правила оплати роботи медиків в пологовому будинку можуть змінитися

МОЗ обіцяє не вводити оплату за пологи.

Фото: Єгор Алєєв / ТАСС

В Україні медицина безкоштовна. Пологи в тому числі. Але в реальності в комунальних лікарнях платити доводиться за все: від витратних матеріалів та ліків до перебування в палаті. Безкоштовної залишилася тільки консультація лікаря. За решту потрібно платити неофіційно або в благодійні фонди лікарень. МОЗ в проекті медреформи планує визначити, за що заплатить держава. Скільки коштуватимуть пологи в Україні після реформи, дізнавався сайт "Сегодня".

(Біс) платні пологи

"Дві зарплати. Пологи обійшлися мені в дві зарплати. Це 400 доларів. З чоловіком почали збирати гроші відразу, коли дізналися про вагітність. Народжувала в херсонському пологовому будинку. Вагітність проходила важко, тому мене поклали в палату за два тижні до дати пологів. Кожен день медсестра приносила список витратних матеріалів і йшла. Це був такий собі рахунок. Абсолютно за все - від рукавичок до різних аналізів. Доктор, акушер, анестезіолог - все просили певну суму. Грошей, які у мене були, не вистачило. Я лежала на ліжку і плакала, доводилося за розуміти у знайомих. Жодного чека і жодного документа мені не видали ", - розповідає Лариса Данильченко.

Пологовий будинок офіційно гроші не бере. Пацієнт добровільно віддає їх в благодійний фонд лікарні або лікаря "в подяку". На форумах вагітні обговорюють, скільки коштує народити в тому чи іншому пологовому будинку, кому потрібно заплатити. Але обговорень, як боротися з поборами чи не платити, не йде.

При цьому, стаття 49 Конституції України гарантує безкоштовну медицину. За відмову лікувати або вимагання грошей у пацієнта лікаря можуть посадити за ґрати. За статтею 184 Кримінального кодексу за порушення права на безкоштовну медичну допомогу загрожує від штрафу в 170 грн до шести місяців арешту.

"Держава обіцяє громадянам безкоштовну медицину. Це прописано в 49 статті Конституції. Ще є стаття 95 Конституції. Вона каже, що медицина фінансується в рамках існуючого бюджету. При цьому держава дає медикам заробітну плату в 3200 гривень і перекидає на них свої обіцянки. Що повинен робити лікар? Він може лікувати і сподіватися, що йому воздасться, або медик виставить рахунок за свої послуги ", - коментує керівник групи охорони здоров'я реанімаційне пакету реформ Олександр Ябчанка.

Що змінить медреформа

Пологи будуть безкоштовними, запевняють у МОЗ. Оплата пологів з держбюджету гарантується, йдеться в реформаторському законопроекті № 6327 . Проект вводить пакет безкоштовних медпослуг, які гарантує держава. Щорічно парламент буде переглядати, які саме послуги для українців будуть безкоштовними. Якщо раніше в МОЗ планували ввести часткову оплату медпослуг, то тепер цю норму із законопроекту прибрали.

Якщо раніше в МОЗ планували ввести часткову оплату медпослуг, то тепер цю норму із законопроекту прибрали

В Україні змінять механізм фінансування пологових будинків. Фото: Архів

В ході реформи МОЗ хоче перевести лікарні на нову форму фінансування. Медзаклади отримуватимуть від держави гроші за послуги, які вони надали пацієнтам. Реформа запрацює в 2019 році. З наступного року реформу випробують в рамках пілотних проектів. Платити лікарням буде Національна служба здоров'я. Тарифи на всі медпослуги по всій країні будуть однаковими. Одним з перших "пілотів" стане оплата вартості пологів пологовим будинкам.

"Реформа про те, що держава відходить від порожніх обіцянок і переходить до конкретики - гарантованого пакету медпослуг. В рамках цього пакету пологи будуть безкоштовними. Лікарні в свою чергу, почнуть конкурувати за пацієнта - куди піде людина, туди держава направить гроші. Це принцип "гроші ходять за пацієнтом". реформа нарешті визначить зрозумілі правила гри. тобто за що платить держава, що входить в гарантований пакет, як медики отримують винагороду. Сказати категорично, що реформа знищить неформальну опла ту лікування - не можна. Просто немає механізмів заборонити давати гроші. Але вона її мінімізує ", - пояснює Олександр Ябчанка.

Щоб ці зміни почали працювати, депутати повинні прийняти законопроект №6327.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: сьогодні

Що повинен робити лікар?