Прецедент: спадкоємці клієнтів страхових мають право на виплату, навіть якщо вигодонабувачі - банки

Це випливає з ухвали Верховного суду. Після того як клієнт помер, спадкоємець - його батько - зажадав виплату по страховці, яка полягала разом з кредитним договором. Коли страхова відмовила, він пішов до суду. У кількох інстанціях програв, але ВС встав на його сторону Це випливає з ухвали Верховного суду

Фото: Григорій Собченко / BFM.ru

Віталій Шинко після загибелі сина в якості його спадкоємця звернувся в страхову компанію. В останній був оформлений поліс страхування від нещасних випадків і хвороб з покриттям в 314 тисяч рублів. Цей поліс супроводжував кредит на аналогічну суму, взятий в Росбанке.

Вигодонабувачем за страховкою був Росбанк. Після смерті позичальника страхова компанія «ТСК» погасила кредитної організації решту боргу - 58 тисяч рублів.

Перша інстанція і апеляція відхилили вимоги спадкоємця, але Верховний суд звернув увагу на його аргументи, адже отримання банком лише частини страхового відшкодування, яка дорівнює боргу по кредиту, говорить про відмову кредитної організації від суми, що залишилася - 255 тисяч рублів. Значить, на цю суму можуть розраховувати інші зацікавлені особи, тобто спадкоємець.

Поворот цілком логічний, вважає старший партнер адвокатського бюро Forward Legal Олексій Карпенко:

Прямої норми про це в Цивільному кодексі немає, але роз'яснення Верховного суду конкретно по цій справі можна вважати прецедентними. Скільки грошей осідає за такими випадками в страхових компаніях, невідомо. Явно вони не поспішали виплачувати що-небудь спадкоємцям, каже директор московського офісу компанії Tax Consulting UK Едуард Савуляк:

Ймовірно, спадкоємці інших боржників у разі, якщо страхове покриття перевищує суму боргу, будуть посилатися на визначення Верховного суду у цій справі. Кому-то - спадок, а для страхової компанії - ризик.

Додати BFM.ru в ваші джерела новин?

Ru в ваші джерела новин?