Що робити при ДТП 2016 | Врегулювання страхових випадків по ОСАГО | Терміни виплат по автоцивілці в Україні

23.09.2016 (оновлено)

Куди бігти, дзвонити? І знову ж таки - винний або потерпілий? Зараз спробую все «розкласти по поличках».

Для початку обговоримо момент провини учасника події. Навскидку логічно вже зрозуміло, хто винен, а хто постраждав. Але, Ви ж знаєте, в нашій державі можуть бути різні чудеса і потерпілий може виявитися винним. Тому краще виконувати інструкції пам'ятки «при настанні ДТП» в обох випадків. Це, щоб убезпечити себе з усіх боків. Отже ... Для початку обговоримо момент провини учасника події

Викликати поліцію на місце ДТП або оформити самостійно бланк європротоколу .

Зателефонувати на гарячу лінію або інші телефони, вказані на пам'ятці і в полісі. У різних страхових компаніях вимоги можуть трохи відрізнятися, але головне навіть не додзвонитися повідомити про ДТП, а ...

Важливо - в один з трьох робочих днів з дня ДТП - потрапити в офіс страхової компанії (Відділ врегулювання страхових випадків) і написати заяву про те, що трапилося. Причому їхати в обидві компанії. У свою - на випадок, визнання Вашої провини судом, і в чужу - на випадок, де Ви будете вважатися постраждалою стороною. У багатьох цивілізованих країнах діє пряме врегулювання збитків, але ми дуже неспішно йдемо до цього. Звичайно ж нововведення було б зручніше - адже тоді, необхідно було б звертатися тільки в свою компанію - і вона б виплачувала Вам, в випадку, де Ви постраждала сторона, а потім вже подавала регресний позов до страхової компанії винного, але там вже зовсім інша історія .

Транспортний засіб не ремонтувати до максимального вирішення питання. В ідеалі - до виплати.

Попросити в страховій компанії список необхідних документів для виплати по страховому випадку. Відзначити, які документи ви вже здали, поставити дату / підпис. З основних документів, крім заяви про ДТП потрібні будуть (ксерокопії):

  • паспорт,
  • свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу,
  • ідентифікаційний код,
  • водійське посвідчення,
  • документ з місця ДТП (протокол або довідка, дивлячись, що видали) і розширена довідка (її потрібно часто брати самим в поліцію, і зрідка уточнити, чи візьмуть її представники відділу врегулювання страхових випадків),
  • рішення суду.

За чинним законодавством терміни виплати страховки при ДТП - 90 днів з дня написання заяви на виплату (вже після отримання рішення суду). Не плутати із заявою-повідомленням про страховий випадок, яке потрібно написати в перші три робочі дні.

Ще один нюанс - ПДВ. Зазвичай виплачують страховку за ДТП з автоцивілки - суму за вирахуванням цього податку. Але, його теж отримують, відремонтувати на СТО, яке є платником ПДВ, і надавши підтверджуючі документи і відремонтоване транспортний засіб фахівцям відділу врегулювання.

На даний момент існує відкрита централізована база за укладеними полісами, а ось база страхових випадків ОСАГО загальна - ще в перспективі.

У базі ув'язнених полісів - Ви можете перевірити за номером поліса і за даними транспортного засобу - чи дійсний поліс. При результаті - "дійсний, але не використаний", а Ви оплатили і отримали на руки свій екземпляр - не варто нервувати завчасно. Дані потрапляють в цю базу з затримкою - до 25 числа наступного місяця. Логічно, так? Адже поліс спочатку передають в Центральний офіс своєї області (зазвичай щодекадно), потім в Головний офіс (зазвичай Київ). З усіма перевірками даних, складанням реєстрів, звітів і так далі. Зате там відразу видно поліс в статусі загубленого, анульованого, зіпсованого, а також - діюча чи страхова компанія взагалі. Логін і пароль вводити немає потреби, просто натискайте «Увійти».

Хто оцінює збитки? Існує Методика товарознавчої експертизи та оцінки. Орієнтовно - розрахунок здійснюється за середньоринковими цінами.

На ДТП страхова компанія в більшості випадків не надсилає свого фахівця. Виклик аварійного комісара часто відбувається тільки на страхові випадки з трагічним результатом і з великою кількістю постраждалих транспортних засобів. Законом не прописано, як вони зобов'язані здійснювати цей процес, тому в кожній компанії здійснюється цей нюанс по своєму.

А раптом відбувається ДТП без страховки, тобто у винного відсутня діючий страховий поліс? За нього тоді буде виплачувати потерпілому моторно-транспортне страхове бюро України. Важливо обов'язково туди звернутися також в три робочих дні (і пізніше, в разі наявності якихось документальних підтверджень переконливої ​​причини). на сайті МТСБУ є повний перелік документів та інша необхідна інформація. Так, наприклад, за ДТП з пошкодженням майна або з виною невстановленого транспортного засобу - в таких випадках виплати не буде.

Якщо Ви прочитали всю статтю, але все одно нічого не зрозуміли, АБО зрозуміли, але ламати голову при подію все одно не хочеться, то можна придбати абонемент юридичної підтримки і відчувати себе "сухо і комфортно".

Тепер Ви в курсі, що робити при ДТП. Знаєте, які терміни виплат по ОСАГО в Україні, як перевірити дійсність поліса автоцивілки і куди дзвонити при подію.

Автор: Олександра Євгенівна від 11.11.2013

І знову ж таки - винний або потерпілий?
Логічно, так?
Хто оцінює збитки?