Виплати по ОСАГО в 2019. Розрахунок суми страхового відшкодування за полісом

 1. Виплати по ОСАГО в 2019 році
 2. Що знижує розмір страхового відшкодування за шкоду
 3. Як оцінюють суму відшкодування по ОСАГО
 4. Зміни розрахунку відшкодування в 2019 році
 5. Як перевірити точність розрахунків по страховці
 6. Ліміти компенсації за шкоду
 7. Компенсація шкоди здоров'ю і життю людей
 8. Розрахунок виплати по ОСАГО

Які бувають особливості розрахунку суми виплати і як оцінюють збитки по ОСАГО. Як стягнути збитки по ОСАГО?

Виплати по ОСАГО в 2019 році

збиток по ОСАГО розраховується страховиком при зверненні до нього постраждалої сторони. Залежно від ситуації, розмір виплати здатний покрити ремонтні роботи повністю або тільки частково. При розрахунку виплат по ОСАГО враховуються результати експертизи ушкоджень, а також знос автомобіля і його окремих частин.

Що знижує розмір страхового відшкодування за шкоду

При оцінці збитку автомобіля обліковується в першу чергу його знос . Саме він чинить максимальний вплив на зміну вартості ремонту. Так за новий автомобіль, що проїздив менше року, виплатять практично 100% компенсацію.

Якщо ж машина проїздила кілька років, то страхова виплата буде значно нижче. Чим старше автомобіль, тим більше знос. Захищає водіїв той факт, що в законі прописано максимальне значення цього параметра - 50%. Тому страхова компанія може знизити виплату тільки до половини від необхідної суми.

Страхове відшкодування по ОСАГО можна збільшити, якщо зберігати чеки та квитанції за встановлені деталі. Наприклад, якщо машина 2007 року випуску, а постраждалі фари були поставлені в цьому році, то за ним знос не враховується.

Як оцінюють суму відшкодування по ОСАГО

Оцінка розміру компенсації за страховкою здійснюється за допомогою автотехнічної експертизи. Фахівці встановлюють всі приховані і видимі пошкодження, умови і причини ДТП, аналізують дорожні умови і інші параметри. В результаті формується цілісна картина аварії, готуються висновки щодо спірних питань, і встановлюється сума збитку в ДТП.

При тому, як оцінюють збитки, багато страхових компаній прагнуть приховати деякі пошкодження і знизити суму виплат. Ви можете оскаржити результат огляду фахівця від страхової компанії, звернувшись до незалежних експертів. Вони проведуть експертизу збитку і підготують свої висновки про його пошкодженнях.

Вони проведуть експертизу збитку і підготують свої висновки про його пошкодженнях

Зміни розрахунку відшкодування в 2019 році

У січні 2019 року було запроваджено суттєві зміни в правила обов'язкового страхування автоцивільної відповідальності .

Тепер пріоритет над страховою виплатою має відновлювальний ремонт. Грошову компенсацію потерпілий в аврії може отримати в разі:

 • пошкоджений автомобіль не підлягає відновленню; вартість ремонту значно перевищує ліміт страхової виплати; в результаті дорожньої пригоди шкода заподіяна не тільки автомобілю (життю, здоров'ю або іншому майну);
 • з яких-небудь причин заздалегідь неможливо встановити терміни проведення відновлювального ремонту;
 • ремонт не можна зробити в ремонтної організації, обраної страховою компанією і страховиком.

Як перевірити точність розрахунків по страховці

З огляду на, що в цьому році буде введено закон , Що робить ремонт пріоритетним видом компенсації, водії захочуть перевірити чесність своєї страхової компанії. Ви можете використовувати базу РСА для розрахунку суми відшкодування за страховкою. Вона містить інформацію щодо вартості деталей в регіоні, нормогодини та іншими параметрами, що використовуються при розрахунку страховиками.

Слід зазначити, що особливу ретельність при перевірці результатів експертизи варто приділяти при ДТП, починаючи з 2017 року. Практично повне зникнення натурального відшкодування збитку за ОСАЦВ унеможливить ремонт без додаткових витрат, якщо в процесі виявляться приховані пошкодження.

Ліміти компенсації за шкоду

Відшкодування шкоди обмежена максимальними сумами виплат. На сьогоднішній день встановлено такі значення:

 • 400 000 рублів - виплати за пошкодження, завдані безпосередньо автомобілю;
 • 500 000 рублів - покриття шкоди здоров'ю і життю людей, розраховується окремо на кожного потерпілого.

Додатково було збільшено відшкодування збитку при ДТП по ОСАГО по європротоколу . Починаючи з 2014 року при оформленні аварії без виклику ДАІ можна отримати до 50 000 рублів.

Для столичного регіону діє особливе правило, що стосується європротоколу. Розмір стягнення у ній може досягати 400 000 рублей, але тільки в тому випадку, якщо в автомобілі є сертифікований відеореєстратор. Пристрій повинен вміти записувати відео, фіксувати швидкість і напрямок руху, координати і автоматично передавати інформацію про ДТП при зіткненні.

Пристрій повинен вміти записувати відео, фіксувати швидкість і напрямок руху, координати і автоматично передавати інформацію про ДТП при зіткненні

Компенсація шкоди здоров'ю і життю людей

Страхове відшкодування не обмежується тільки ушкодженнями, отриманими транспортним засобом. Якщо в ДТП постраждали люди, то страхова компанія оплатить їх лікування і видасть відповідну компенсацію.

Розмір виплати залежить від безлічі параметрів - включаючи складність травми, перенесений операції і медичні втручання.

За ОСАГО розмір виплати за шкоду здоров'ю оцінюється максимум в 500 000 рублів. Граничну суму видають дітям, які отримали інвалідність, і дорослим, яким була поставлена ​​інвалідність 1 ступеня.

Постраждалі, які отримали інвалідність 2 і 3 ступеня, можуть розраховувати на компенсацію в 350 000 і 250 000 рублів.

Окремо розраховується сума збитку ОСАГО при летальному результаті. В цьому випадку вигодонабувачі отримують 475 000 рублей. Ще 25 000 рублів видається особі, що бере на себе поховання померлої людини.

Розрахунок виплати по ОСАГО

Якщо у всіх учасників ДТП є дійсні поліси, то порядок відшкодування збитку по ОСАГО зводиться до звернення в свою страхову компанію. Протягом 20 днів з моменту подачі документів вона повинна буде підготувати всю необхідну інформацію, провести огляд автомобіля і провести виплату.

У разі затягування термінів виплати потрібно подати досудову претензію. Якщо вона не буде задоволена протягом 5 робочих днів, то застрахована особа може звернутися до суду з позовною заявою. Після винесення позитивного рішення, позивач отримує не тільки належні гроші, але і додаткову суму за кожен день прострочення.

Стягнення збитків з винуватця ДТП без страхового поліса значно складніше. Вся процедура здійснюється через суд. Гроші стягуються безпосередньо з винної сторони, тому швидкість платежів залежить від її майна і коштів на рахунках.

Як стягнути збитки по ОСАГО?