Ремонт ноутбука: яку функцію виконує профілактика?

Чи знаєте Ви, що за один день вентилятор ноутбука приблизно десять разів проганяє через корпус повітря, який знаходиться в середньостатистичної кімнаті Чи знаєте Ви, що за один день вентилятор ноутбука приблизно десять разів проганяє через корпус повітря, який знаходиться в середньостатистичної кімнаті. А якщо пристрій працює в запиленому приміщенні - тільки уявіть, яка на нього припадає навантаження. Якщо не звертати на це увагу, то рано чи пізно знадобиться ремонт ноутбука .

Чистка ноутбука необхідна по ряду причин - щоб пристрій працював в повну силу, не гальмувало, а процесор і інші деталі не перегрівалися. Ця процедура називається профілактикою саме тому, що вона запобігає можливим поломки. Адже засмічення пилом може вивести ноутбук з ладу повністю. В першу чергу виникають зазвичай проблеми з системою охолодження. В цьому випадку зайве тепло, що цілком закономірно, нікуди не відводиться. Можуть згоріти контакти, порушитися робота материнської плати і її компонентів. Особливо часто страждають відеокарта і південний міст. Якщо порівняти ціни за чистку ноутбука і ціни за компонентний ремонт ноутбука, то різниця може бути більш ніж на порядок. Саме тому профілактика - це справжня економія коштів.

Як же визначити, чи потрібна ноутбука чистка? Перший критерій - це зміна звуку вентилятора: він стає більш гучним, може виникнути характерне постукування. Також система може запускатися набагато повільніше, ніж після покупки. Якщо ноутбук раніше справлявся з серйозними завданнями, то тепер навіть занадто багато вкладок в браузері стають серйозною проблемою.

Ще один показник - якщо комп'ютер починає нагріватися набагато сильніше, ніж зазвичай. Злегка теплий корпус - варіант норми, але якщо пристрій починає нагріватися так, що на нього боляче класти руку - тільки уявіть собі, що твориться у нього всередині! Якщо ігнорувати проблеми, то ноутбук почнеться вимикатися сам собою, а якщо його намагатися включити - це вийде тільки через час. Також можна поміряти температуру різних компонентів пристрою за допомогою спеціальних утиліт. Якщо вона «зашкалює» за 70 градусів - пора бити тривогу.

Наскільки часто необхідно проводити профілактику? В середньому - приблизно раз на рік. Але зрозуміло, з цього правила є й винятки. Якщо Ви - виконроб будівельної бригади, і постійно перебуваєте на, м'яко кажучи, не дуже чистих об'єктах, то навантаження на систему, що охолоджує Вашого ноутбука буде значно Вище, ніж для пристрою, який знаходиться в зразковому кондиционированном офісі.

Чому ж перегрів такий небезпечний? Всі матеріали всередині ноутбука в такому режимі набагато швидше зношуються. При нагріванні компоненти деталей ноутбука, зокрема, материнської плати, розширюються нерівномірно. В результаті можуть з'являтися мікротріщини, а з'єднання між компонентами деформуються. В результаті не варто дивуватися, якщо отпаять із чіпів, порушиться його контакт з материнською платою. Таким чином апаратна частина ноутбука буде руйнуватися. І коли один з компонентів вийде з ладу, то його заміна буде дуже дорогою. У нашому сервісному центрі ми зможе провести профілактику ноутбука будь-якої моделі. Ваш ноутбук повністю розберуть і отримають доступ до всіх систем. Після цього кулер буде очищений і змащений, а система охолодження очищена від всього зайвого. Також буде очищена клавіатура і всі порти. Звичайно ж, будуть замінені термопаста і терсорезінкі, вилучені всі зовнішні забруднення. В кінці ноутбук буде зібраний і протестований.

Що ж вийде в результаті? Ваше пристрій буде працювати практично беззвучно, система буде працювати помітно швидше, і головне - Ви будете застраховані від прикрих поломок. Ми чекаємо Вас в «А-Сервіс», якщо знадобиться профілактика або ремонт ноутбука.

Як же визначити, чи потрібна ноутбука чистка?
Наскільки часто необхідно проводити профілактику?
Чому ж перегрів такий небезпечний?
Що ж вийде в результаті?