Фермерський бізнес: розведення і вирощування гусей

 1. Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць
 2. Свій бізнес: розведення нутрій
 3. Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо
 4. Тваринницьке господарство: розведення кіз
 5. Вирощування перепелів - прибутковий бізнес
 6. Фермерський бізнес: розведення качок і реалізація качиного м'яса
 7. Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити
 8. Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів
 9. Непростий, але вигідний бізнес з розведення фазанів
 10. Бізнес-план фермерського свинарського господарства
 11. Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса
 12. Свій бізнес: виробництво біогумусу

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Якщо ви живете в сільській місцевості, замислюєтеся про організацію власного фермерського господарства, але при цьому не маєте великого досвіду в цій сфері, то варто розглянути птицеводческое напрямок і, зокрема, розведення гусей. Цей бізнес вимагає відносно невеликих стартових вкладень і при цьому відрізняється досить високою рентабельністю. Від одного птаха за сезон можна отримати приблизно 7-8 гусенят, які дуже швидко ростуть і за два місяці збільшують масу свого тіла майже в сорок разів. Уже двомісячний молодняк важить до чотирьох кілограм. При цьому витрати на корми складають три кілограми на один кілограм набраної ваги. Багато господарств використовують інтенсивні способи вирощування гусей, що дозволяє значно збільшити і без того чималу рентабельність і скоротити терміни окупності такого фермерського бізнесу.

Звичайно, вигідніше за все займатися птахівництвом при наявності власного обійстя з пташниками. При відсутності такого можна орендувати площу або придбати її у власність. Перший варіант вигідніший на початковому етапі ведення бізнесу і підходить в тому випадку, якщо у вас немає достатніх коштів для придбання вже існуючої ферми. Другий варіант підходить для довгострокової перспективи, якщо ви плануєте розширення свого бізнесу і створення в майбутньому повноцінної птахоферми.

Чому саме гуси?

Гуси мають найбільшу тривалість життя в порівнянні з іншими домашніми птахами. Хоча, зрозуміло, на птахофермі птахи не доживають до старості, але тривала тривалість життя сприятливо впливає і на несучість. На відміну від багатьох інших птахів, несучість гусок двох-трьох річного віку не тільки не знижується, а й, навпаки, підвищується майже на 20%. Гуси - практично «безвідходні» птиці. Від них отримують смачну і поживну м'ясо, жир, який використовується в кулінарії і фармацевтиці, печінку, яка вважається делікатесним продуктів, пір'я і пух, що володіє високою пружністю і низькою гігроскопічністю, а також яйця. Навіть послід йде в справу - він є прекрасним органічним добривом, який охоче купують власники теплиць і парників.

Самі гуси досить невибагливі в утриманні, швидко адаптуються на новому місці, мають гарний імунітетом. З цих причин займатися утриманням і розведенням гусей можуть навіть новачки в птахівництві.

Бізнес на гусей може вестися в двох різних напрямках. Перше - найбільш просте, швидко окупає і найменш витратний - вирощування молодняка для продажу на м'ясо. Другий напрямок являє собою племінне розведення гусей - інкубація яєць з подальшим продажем молодняку. Середні і великі господарства намагаються охопити відразу два напрямки, займаючись як племінним розведенням, так і вирощуванням гусей на забій. Дрібні господарства вибирають, як правило, перший напрямок з перспективою подальшого розведення гусей, що дозволяє значно збільшити рентабельність бізнесу.

Але все ж, незважаючи на всі плюси такого фермерського підприємства, перед тим як приступати до вирішення організаційних питань, не завадить скласти докладний бізнес-план. Чомусь поширена думка, що бізнес-план потрібен лише в тих випадках, коли підприємець планує брати позикові кошти або залучати інвесторів. Тим часом, поетапна робота над бізнес-планом допоможе вам прояснити велику кількість важливих питань - від наявності конкурентів і попиту на таку продукцію до загальної суми витрат і очікуваного прибутку.

Організація птахоферми по розведенню гусей

Якщо ви розглядаєте розведення гусей як бізнес, а не як захоплення або додатковий заробіток, то починати варто з стада з не менше 500 голів. Що стосується породи, яку варто вибрати для розведення, то тут думки фахівців розходяться. Можна виділити відразу кілька порід, які користуються найбільшою популярністю серед вітчизняних пташників: холмогорская, велика сіра, датський Легарт, тулузька, горьковская, італійська біла, рейнська біла, арзамаська, емденскіх, кубанська. Гуси холмогорской різновиди вважаються одними з найбільш великих. Маса дорослого самця може досягати десяти кілограм, а самі - восьми кілограм. Одна самка кладе біля сорока яєць. Гуси великої сірої породи відрізняються міцною статурою. Дорослий гусак важить близько восьми кілограм, а самка - приблизно шість кілограм. Несучість у цієї породи така ж, як у холмогорской. Гуси породи Легарт вважаються найбільш вигідними в змісті. Вони з'їдають на 20% менше корму, ніж птиці інших порід. При цьому гусенята в двомісячному віці досягають маси тіла понад шести кілограм. Тулузька порода була виведена у Франції. Гуси цієї породи відрізняються найбільшою масою тіла і жирністю. Вага гусака може доходити до дванадцяти кілограм, а самки - до десяти кілограм. Тулузькі гуси розлучаються, в основному, для отримання печінки. Вони погано переносять низькі температури і мало рухаються. Горьковская порода - м'ясна. Дорослий гусак досягає ваги десяти кілограм, а гуска - восьми кілограм. Самки відкладають до 50 яєць в одній кладці. Гуси італійської білої породи відрізняються швидким приростом і непоганим вагою (до дев'яти кілограм). Гуски відколюють до 50 яєць. Гуси рейнської білої породи відрізняються гарною яйценоскостью (до 45-50 яєць в кладці), середньотяжким вагою (до шести з половиною кілограм) і при цьому високими смаковими якостями м'яса. Птахи арзамаської селекції добре переносять перепади температур, стійкі до захворювань. Їх м'ясо відрізняється хорошим смаком, а маса тіла не перевищує семи кілограм. Гуси емденскіх породи великі і жирні. Вага гусака може становити близько десяти кілограм, а самки - восьми кілограм. Найкращими показниками несучості мають гуски кубанської породи. Вони кладуть до 90 яєць! При цьому гуси цього виду відносяться до легкого типу - вага гуски не перевищує п'яти кілограм, а гусака - п'яти з половиною - шести кілограм.

Таким чином, для початківця господарства підійдуть гуси породи Легарт. Надалі можна збільшити поголів'я за рахунок птахів породи італійський білий і великий сірий. А потім можна схрестити одну з цих порід з китайським гусаком, що дозволить збільшити несучість птахів більш ніж в два рази.

В цілому, гуси досить невибагливі в утриманні. Велику частину часу вони проводять на свіжому повітрі. Однак без пташника також не обійтися. Під нього можна використовувати старий дощатий сарай з товщиною стін від 3 см або навіть колишній корівник. В ідеалі ваша ферма повинна розташовуватися поблизу від пасовища і водойми. За день дорослий гусак з'їдає близько 1,5-2 кілограм свіжої зелені. При наявності поблизу від ферми водойми можна займатися вирощуванням не тільки птахи, але і риби, що збільшить ваші доходи. Площа пташника залежить від поголів'я вашого стада. Хоча гуси і не ведуть дуже рухливий спосіб життя, але через велику масу тіла їм потрібно мінімум один квадратний метра на птицю. Висота пташника в проході повинні складати до двох метрів, а біля стін - хоча б до півтора метрів.

Незважаючи на те, що гуси - водоплавні птахи, вони не переносять зайву вологу. Тому необхідно забезпечити сухість і відсутність протягів в пташнику: при необхідності відремонтувати дах, законопатити щілини в стінах сумішшю з глини і коровняка в співвідношенні 1: 1. Бажано, щоб вікна і лази виходили на південь або південний схід. Пол також повинен бути сухою. Гуси досить добре переносять низькі температури. Головне, щоб в пташнику в зимовий період була глибока підстилка товщиною не менше тридцяти сантиметрів. Її необхідно постійно міняти. В якості підстилки використовується сіно. Його можна заготовлювати самим. Однак врахуйте, що витрата підстилки в гусятник буде дуже великим: дзьоб і лапи гусей - це їх слабкі місця. Їх потрібно утримувати в чистоті і сухості. Відповідно, вам потрібно буде не тільки заготовити велику кількість сіна, а й знайти місце для його зберігання. Сіно можна також придбати. На 500 гусей потрібно близько 500 кг сіна. Така кількість обійдеться в 25-30 тисяч рублів.

Для того щоб гусячий послід можна було використовувати як добриво, підстилку раз в тиждень посипають простим (400 г) або подвійним (200 г) суперфосфатом з розрахунку на один квадратний метр підлоги. Суперфосфат підсушує підстилку і перешкоджає виділенню з неї великої кількості аміаку. Також не забувайте регулярно проводити чистку та дезінфекцію гусятник.

Одне приміщення під пташник можна розділити на кілька загонів: загальний - для утримання основного стада і окремі - для старих і молодих птахів, для особливо забіякуватих гусок і гусаків. У случной сезон в загоні необхідно встановити гнізда, які роблять з дерев'яних дощок або рейок розміром 60 на 70 см з висотою стінок 15-20 см. Щілини між дошками в гнізді повинні бути такими, щоб через них не могла пролізти голова птиці. Дно гнізда покривають пишною підстилкою, а зверху на неї кладуть гусячий пух. Гнізда рекомендується перегороджувати так, щоб гуски не бачили інших квочок, інакше бійок не уникнути.

Щоб збільшити відсоток запліднених яєць, необхідно надати птаху можливість регулярних прогулянок. При відсутності можливості тримати птицю на вільному вигулі у дворі необхідно облаштувати спеціальні вольєри. Вольєр для гусенят повинен бути площею не менше одного квадратного метра, для молодняка - від п'яти квадратних метрів, а для дорослих птахів - від п'ятнадцяти квадратних метрів.

Розведення гусей

Для успішного гусеводства необхідно правильно підібрати пари. При виборі птиці звертайте увагу на її походження. Рекомендується купувати птахів у різних заводчиків, щоб уникнути появи родинних зв'язків між самками і самцями. Відрізнити гусака від гуски досить просто. Самці, як правило, на 1-1,5 кг важче самки. На крилах у них розташовані так звані «ножиці» - два маленьких пера. У хороших птахів повинно бути по десять махових пір'їн першого і другого порядків, стільки ж має бути рульових верхніх і нижніх пір'я на хвості. При відборі самців потрібно брати до уваги не тільки продуктивні якості, але і на його бойовитість. Гусака, якого забивають самки, відбраковують і не залишають на розведення.

На кожного гусака залишають по 3-5 гусок. Використовувати хорошого гусака можна протягом 8-10 років. Але щороку стадо гусей на 20-30% поповнюють молодий птахом. Якщо стадо тільки формується і в ньому присутні лише молоді птахи, то сім'ї утворюються з розрахунку 2-4 гуски на гусака, щоб збільшити продуктивність. Восени самців, які відрізняються найменшою продуктивністю, забивають на м'ясо. Під час случек самців рекомендується тримати окремо один від одного, щоб запобігти постійні бійки. Взимку самців містять окремо від гусок. У цьому час року при спільному утриманні велика частина гусей годується із загальної годівниці, але для ватажка рекомендується зробити окрему годівницю. Навесні гусей розселяють по сім'ям, а після появи потомства все окремі сім'ї знову об'єднуються в одне стадо.

Слідкуйте за тим, щоб птахи, виведені в одному посліді, що не схрещувалися один з одним, так як це негативно відіб'ється як на вазі потомства, так і на їх породних якостях. Якщо самка вибирає гусака з чужого стада (наприклад, таке можливо при спільному випасі), то фахівці радять придбати або обміняти його. Кладка у гусок починається в кінці лютого - на початку березня. Знесені яйця потрібно акуратно збирати і зберігати в сухому місці при температурі 7-13 ° С не більше місяця. Зберігають їх у вертикальному положенні гострим кінцем вниз. Для збереження їх кожен день перекладають (перевертають). Для збільшення відсотка виведення пташенят, яйця під квочку кладуть не пізніше ніж через десять днів після їх знесення, але краще не затягувати з цим і підкладати яйця через 3-5 днів.

Гуски сідають в гнізда зазвичай з середини березня, але точні терміни залежать від умов утримання птахів і від погоди. Якщо самка погано насиджує яйця, але при цьому відрізняється високою несучістю, то не варто бракувати її. Яйця, отримані від такої птиці, підкладають до квочка. При можливості потрібно прагнути до отримання одновікових виводків. Для цього гуски повинні майже одночасно почати насиджувати яйця. Якщо якась із гусок села на яйця раніше інших, рекомендується підкласти їй одне яйце, а коли інші гуски сядуть на яйця, підкладене яйце забирають. Підкладати яйця найкраще у вечірній час. Через 10-12 днів після початку висиджування яйця акуратно виймають з гнізда і переглядають на овоскопі, видаляючи з кладки некондиційні яйця. На 28-й день їх оббризкують водою, на 29-й день з'являються перші клювання, а на 30-31 дні з'являється весь виводок.

годування гусей

Гусенят годують відразу ж, як тільки вони встигли обсохнути. Раннє годування та напування сприяє подальшому кращому розвитку молодняка. У перші 3-5 днів після появи на світло гусенят годують через кожні дві години. У раціоні пташенят повинні обов'язково бути присутнім рослинні корми (кропива, конюшина, кульбаба, різнотрав'я з солодких злакових трав і бобових рослин), дрібно нарубані курячі яйця з роздробленої пшеницею, дрібної вівсянкою, ячмінної крупою і пшеничними висівками. Часто гусенят перших днів життя годують моченим подрібненим горохом з дрібно посіченою зеленню, а також вологими розсипчастими мешанками з молочнокислими продуктами (кисле молоко, сир). У мішанки рекомендується додавати в невеликій кількості пекарські дріжджі і риб'ячий жир. Особливо хороші результати дає поєднання концентрованих кормів з зеленими кормами. Головна умова - всі корми і вода повинні бути свіжими і чистими. Причому води завжди має бути в надлишку, так як гуси не тільки п'ють воду, але і промивають нею свої дзьоби. Щоб уникнути розбризкування води (перш за все, надмірно високої вологості), поїлки встановлюють на лотки, покриті металевою або дерев'яною решіткою. З десятого дня життя в воду для гусенят додають через день марганцевокислий калій, розводячи його до блідо-рожевого кольору.

Корм для гусенят перших днів розкладають на лотках з невисокими бортиками. З третього дня їх замінюють на дерев'яні коритця, щоб підростаючі пташенята НЕ затоптували корм. З 1-1,5 місяців молодняк годують з годівниць для дорослих птахів. За 2,5 місяців гусенята з'їдають близько 30 кг зелені, 12 кг зернової суміші і 3 кг інших кормів.

Дорослих птахів в літню пору рекомендується виводити на пасовище. При відсутності таких їм необхідно давати без обмеження свіжу зелень (кропиву, бур'ян, лугове різнотрав'я). У зимовий час до 30-40% концентратів замінюють грубими кормами - сінної борошном, вівсяної половою, коренеплодами і просяний лушпинням. Крім того, в осінньо-зимовий період в раціон гусей рекомендується вводити ячмінь, кукурудзу, горох або боби, цукровий буряк, варену картоплю, крейда, черепашку, кормової жир. В якості прикорму птахам дають спеціальні вітамінні суміші (витрата становить 50-70 г на голову). У племінний період гусей годують особливо рясно і часто, щоб підвищити несучість: вранці і вдень їм дають вологі мішанки, а ввечері - зерно. Так як гуси відрізняються високим обміном мінеральних речовин, то в їх раціоні повинно бути достатньо кальцію, фосфору і натрію (їх дають подрібнена черепашка і крейда).

Витрати і доходи гусячої ферми

На будівництво і / або ремонт приміщення під пташник, облаштування вольєрів для вигулу гусей буде потрібно не менше 150 тисяч рублів. У роздріб вартість гусеня становить від 120 рублів і вище. Оптом ціна буде майже в два рази нижче - від 70 рублів за голову. Таким чином, на покупку 500 птахів потрібно 35 тисяч рублів. Але це лише в тому випадку, якщо ви купуєте гусей однієї породи. Фахівці радять брати відразу кілька порід, відповідно, закупівельна ціна виявиться в підсумку вище. Мінімум 30 тисяч рублів піде на покупку сіна для підстилки. Зерно можна придбати за ціною від 150 рублів за 50 кг. Також якщо ви збираєтеся займатися розведенням гусей, потрібно спеціальне обладнання - інкубатор, овоскоп і брудер (від 50 тисяч рублів). Хоча краще (і вигідніше) виводити гусенят за допомогою квочки. На продаж йдуть гусенята в віці від трьох діб.

Додаткові витрати пов'язані з ветеринарним обслуговуванням птахів. Так, наприклад, необхідно восени і навесні проводити вакцинацію поголів'я. Хоча деякі фермери економлять на цьому. Гуси, дійсно, мають непоганий імунітетом, проте і вони схильні до захворювань. Причому якщо в стаді захворює хоч один птах, вона заражає всіх інших. Витрати на вакцинацію складуть близько тридцяти рублів на одну особину. Це незрівнянно менше, ніж можливі втрати від епідемії.

Ще близько тридцяти тисяч рублів буде потрібно на оформлення всіх необхідних довідок і документації на продукцію.

Гуси досягають «товарного» ваги вже через 3-4 місяці. У такому віці молодняк досягає ваги восьми кілограм. Таким чином, окупити витрати на організацію ферми цілком можливо протягом першого ж року роботи. За різними даними рентабельність цього виду бізнесу становить не менше 75%. Відносно низька конкуренція в цьому сегменті і високий попит на продукцію дозволяють підприємству стати прибутковим вже через 12-14 місяців з початку роботи.

Сісоєва Лілія

21.08.2014

Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць

Для відкриття бізнесу з виробництва курячих яєць будуть потрібні певні початкові вкладення. Терміни його окупності досить короткі (від шести місяців). Рентабельність виробництва оцінюється ...

Свій бізнес: розведення нутрій

Розведення нутрій в домашніх умовах стає все більш популярним, в першу чергу, через високу рентабельність цього виду бізнесу. Примітно, що держава пропонує спеціальні, вигідні ...

Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо

Залежно від регіону і ряду додаткових чинників рентабельність бізнесу з вирощування та розведення індиків може становити від 60 до 80%.

Тваринницьке господарство: розведення кіз

Витрати на будівництво загород для розведення кіз, покупку обладнання та інвентарю складуть від 200 тисяч рублів. Ще близько 50-70 тисяч рублів буде потрібно на закупівлю кормів. Заздалегідь закладіть в кошторис ...

Вирощування перепелів - прибутковий бізнес

Первинні витрати на облаштування фермерського господарства по вирощування перепелів на 600-700 голів складають до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з урахуванням всех витрат, в тому чіслі и на обладнання. Термін окупності з ...

Фермерський бізнес: розведення качок і реалізація качиного м'яса

Бізнес по вирощуванню птиці є високорентабельним і перспективним. Для організації присадибного господарства не потрібно серйозних вкладень і високих трудозатрат.

Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити

Кілограм голубиного м'яса за закупівельними цінами обійдеться в 1000-1500 рублів. З одного боку, здається, що голуби - занадто дрібні птахи, тому ці ціни цілком виправдані і рентабельність бізнесу по і ...

Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів

Як стверджують досвідчені птахівники, при грамотному підході вкладення в бізнес з розведення декоративних птахів окупаються протягом першого ж року. З другого року улюблене захоплення починає приносити стаб ...

Непростий, але вигідний бізнес з розведення фазанів

Для організації фазанів міні-ферми на 500 голів буде потрібно від 350 тисяч рублів. На утримання одного птаха йде в середньому 300 рублів, а її ринкова вартість становить близько 900-1000 рублів ....

Бізнес-план фермерського свинарського господарства

Рентабельність бізнесу з вирощування свиней становить близько 28%. Окупити всі витрати можна через 3,5-4 роки.

Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса

Даний фінансовий розрахунок розкриває якісь орієнтири по відкриттю перепелиній ферми на власних площах продуктивністю 400 кг. перепелів на місяць (близько 2000 голів, при вазі тушки 200 грам).

Свій бізнес: виробництво біогумусу

Для початку бізнесу можна по виробництву біогумусу обійтися і 150 тис. Рублів. Однак чим більше обсяг виробництва, тим більше і вкладення. Зокрема, деякі постачальники сировини наводять наступний т ...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:

Чому саме гуси?