Пуск асинхронного двигуна від дизель-генератора

Пуск асинхронного двигуна від дизель-генератора Пуск асинхронного двигуна від дизель-генератора   Майже всі рекомендації по вибору потужності дизель-генератора зводяться до вказівок, що встановлена потужність навантаження повинна складати 35 - 75% від потужності генератора, рідше є вказівки на те, що навантаження може бути як чисто активної, так і індуктивним

Майже всі рекомендації по вибору потужності дизель-генератора зводяться до вказівок, що встановлена потужність навантаження повинна складати 35 - 75% від потужності генератора, рідше є вказівки на те, що навантаження може бути як чисто активної, так і індуктивним. Згадки про те, що генератори можуть бути як синхронними, так і асинхронними теж рідкість. І це дивно, адже від типу застосовуваної в якості генератора електричної машини залежить перевантажувальна здатність системи!
Асинхронний електрогенератор є ідеальним джерелом струму для приладів, що мають активних (омічних) навантаження: електронагрівачів, зварювальних перетворювачів, ламп розжарювання, електронних пристроїв, комп'ютерну і радіотехніку. Але перевантаження цих генераторів неприпустима, при підключенні електромоторів і інших пристроїв з індуктивними навантаженнями потрібно запас по потужності в 3-3,5 рази.
У порівнянні з асинхронними, синхронні генератори здатні переносити 3-кратні миттєві перевантаження, а також відрізняються більш високою якістю електроенергії. Синхронний генератор може забезпечувати електроенергією всі типи навантажень без обмежень. У всіх, проаналізованих нами рекомендаціях, мова йде про середній потужності. І все забувають про те, що пусковий струм асинхронного електродвигуна може у багато разів перевищувати номінальний. Звідси і виникають всі "принади" режиму пуску двигуна від мережі сумірною потужності. Як типовий приклад розглянемо

(Об'єкт -автоматизоване склад однієї відомої української фармацевтичної компанії). Є дизель-генератор 200 кВА з системою автоматичного регулювання та два вентилятори з асинхронними двигунами по 37 кВт в системі повітрообміну. При спробі прямого пуску вентилятора, з відкритим вентиляційним каналом, спрацьовувала система захисту генератора від перевантаження по струму. Захист відключала генератор при струмі в 450 А. Розрахунковий же пусковий струм двигуна вентилятора міг досягати і 500 А. (Яка миттєва потужність споживається при цьому -Можете порахувати самостійно.) Витяжна ж вентиляція зобов'язана включатися без збоїв від системи резервного живлення по команді від промислового контролера .

Застосування пристрою плавного пуску AST2-72-37 кВт виключило спрацьовування системи захисту генератора від перевантаження по струму.
Це означає, що, плавний пуск вентилятора забезпечив:
• Зменшення пускового струму і дозволив здійснювати пуск потужних вентиляторів при обмеженні максимально допустимої потужності.
• Захист від перекидання фази дозволяє виключити зворотний хід вентилятора. Використання пристроїв плавного пуску вентиляторів навантажень дає можливість здійснювати включення і відключення комутаційної апаратури і електродвигуна на нульовій напрузі, що багаторазово збільшує їх ресурс, особливо в мережах з резервними дизель-генераторами сумірною потужності.