У гірських селах України бебі-бум триває вже 100 років

  1. Орфографічна помилка в тексті:

12 грудня 2011, 8:00 Переглядів: 12 грудня 2011, 8:00 Переглядів:   На два села - майже 200 матерів-героїнь, чиновники: мами отримують великі декретні

На два села - майже 200 матерів-героїнь, чиновники: мами отримують великі декретні.

Демографічна криза, схоже, потихеньку відходить: в Україні стає все більше багатодітних сіл. До села Глинне на Рівненщині з двома сотнями мам-героїнь ( "Сегодня" вже писала про нього) додалися два гірських села на Буковині - Дихтинець і Киселиці Путильського району, в яких живе 180 багатодітних матусь. Днями президент присвоїв звання героїнь ще дев'яти матерям з Киселиці.

У селі Дихтинець живуть 83 жінки, що народили п'ять і більше дітей, а в Киселиці - близько 100. "А в цілому, в Путильському районі - 348 жінок, у яких купа діточок, але вони поки не отримали геройського звання. Заявки вже знаходяться в адміністрації президента ", - розповів нам начальник відділу у справах молоді та спорту Путильської райдержадміністрації Іван Слижук.

Середній вік матерів-героїнь - 40 років. Є багатодітні мами і молодші.

"34-річна селянка Галина Бубряк в цьому році повинна народити свого сьомого дитини, - сказала" Сегодня "соціальний працівник села Дихтинець Валентина Евінчук. - Всього ж в селі живе 17 багатодітних жінок 30-40 років".

У гірських селах Путильського району Чернівецької області, за словами місцевих, бебі-бум триває вже сто років. Дітей тут завжди народжували багато, зараз трохи менше. Як кажуть старожили, в середині минулого століття сім дітей в сім'ї вважалося нормою. Жінки народжували і по 14 дітлахів. Тепер в сім'ях горців в середньому по п'ять-вісім дітей.

Мешканка села Дихтинець, 55-річна Феодосія Ончул, звання матері-героїні отримала два роки тому. Жінка народила 10 дітей. Зараз виховує двох дітей-школярів і 11 онуків. Решта дітей вже дорослі. Дві дочки Феодосії - теж багатодітні мами, у них по троє дітей. "Скільки Бог дає, стільки і народжуємо, - сказала нам Феодосія. - Гріх робити аборти або оберігатися. У моєї мами нас було 11, рідна сестра виховала 14 дітей". Одна з найбільш багатодітних буковинок НЕ нахвалиться дітьми. "Старша Валя закінчила школу із золотою медаллю, Таня шиє, в'яже і пече, Іра гарно малює, Михайло відмінно водить. Андрюша мріє стати футболістом, Наталя спортом займається", - з гордістю розповідає Феодосія.

У місцевих багатодітних сім'ях купа дітлахів - це вже схоже на традиції. "Моя подруга Катерина Жабко народила 13 дітей, - каже нам соцпрацівник Валентина Евінчук. - Її доньці зараз 36 років, і вона виховує вже 7 дітей". Багато селянки сидять в "вічному" декреті. "Жінки ходять" з декрету в декрет ", щоб зайняти вільний час і отримати" декретні "виплати на дитину, - говорить начальник відділу по роботі з дітьми Путильської РДА Любов Ільчук. - Гроші вони отримують чималі, більше 100 тисяч гривень за третю і наступних дітей ".

Марина Шевченко

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "У гірських селах України бебі-бум триває вже 100 років". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ