NEWSru.com :: "Неадекватні" дівчата пошкодили картини Далі і Гойї на виставці в Єкатеринбурзі (ВІДЕО)

Відвідувачі міжнародного центру мистецтв "Головний проспект" в Єкатеринбурзі пошкодили полотно Сальвадора Далі і картину Франсиско Гойя

Відвідувачі міжнародного центру мистецтв "Головний проспект" в Єкатеринбурзі пошкодили полотно Сальвадора Далі і картину Франсиско Гойя, повідомили ТАСС в центрі.

"Група дівчат, їх було четверо, не надто адекватно себе вели, в результаті в виставковому просторі пошкодили дві роботи, які перебували в зв'язці, - це Франсіско Гойя і Сальвадор Далі. У роботи Гойя зламана рама і скло, а у Далі, крім поломки , ще й пошкоджено саму полотно. Йде розгляд, роботи відправлені на експертизу ", - сказали в центрі.

За даними джерел, пошкодження отримали роботи з серії «Капрічос» Гойя, які в експозиції були доповнені інтерпретацією Дали. Картини направлені на експертизу.

РІА Новини" з посиланням на місцеві ЗМІ повідомляє, що дівчата пошкодили картини при спробі зробити з ними Селфі. Відразу після інциденту вони втекли.

За даними REN-TV , В інциденті замішані дві дівчини. Через деякий час правоохоронці розшукали їх і опитали.

У відвідувачів виставки не було злого умислу, підстав для порушення кримінальної справи немає, стверджує телеканал, який публікує відео інциденту. На ролику видно, як погано закріплений стенд з картинами падає на підлогу в той момент, коли поруч з ним стоїть відвідувачка галереї, а її фотографує подруга. Ніяких "неадекватних" дій дівчат на записи не помітно.

Правоохоронні органи встановлюють збитки, заявили в прес-службі управління МВС по Катеринбургу. Поліція провела перевірку за фактом пошкодження картини, передає "Інтерфакс" з посиланням на відділення по зв'язках із засобами масової інформації УМВС Єкатеринбурга.

Повідомлення про інцидент надійшло до відділу поліції 27 жовтня. З'ясувалося, що картину пошкодила відвідувачка, яка з подругою приїхала з Челябінська. "Під час екскурсії одна з них вирішила зробити фото. При цьому відвідувачка випадково зачепила конструкцію, на якій розміщувалася картина", - йдеться в повідомленні.

Конструкція впала, картина, була пошкоджена. Тим не менше поліція прийняла рішення про відмову в порушенні кримінальної справи у зв'язку з відсутністю складу злочину.

"Ми відмовили в порушенні кримінальної справи, тому що ознак ні адміністративних, ні кримінально караних діянь угледівши, умислу у дівчини не було пошкодити картину. Встановили, опитали: одна з дівчат сказала, що дійсно при фотографуванні вона зачепила і впустила картину, картина впала . Але охорони не було, і вона залишила свій номер телефону, щоб з нею зідзвонювалися ", - повідомили ТАСС в прес-групі УМВС по місту.

У поліцію надійшла заява про пошкодження картини Далі

Пізніше стало відомо, що заступник директора міжнародного центру мистецтв "Головний проспект" написав заяву в поліцію через пошкодження картини Сальвадора Далі дівчатами, які намагалися зробити Селфі, повідомила офіційний представник МВС Росії Ірина Вовк.

Раніше повідомлялося, що дві дівчини на виставці робіт Сальвадора Далі почали фотографуватися на тлі картин і упустили роботу художника із зібрання «Капрічос». Представник галереї повідомила РІА Новини" , Що дівчата упустили дві картини, які після цього прибрали з виставки. Одна - робота Гойї, у неї пошкоджена рама і розбите скло. Друга - картина Далі, пошкоджено полотно - є поріз довжиною 10 сантиметрів.

Співрозмовниця агентства повідомила, що роботи належать приватному колекціонерові Олегу Гусєву. Організатори виставки вважають, що картину Далі не можна було пошкодити випадково, так як вона була добре закріплена.

"У поліцію надійшла письмова заява від заступника директора галереї з проханням притягнути до відповідальності винуватця події", - заявила Ірина Вовк. "Співробітники МВС Росії встановили особи трьох жінок, які в ході опитування пояснили, що стенд був зачеплений випадково в момент, коли вони намагалися зробити фото на тлі картин", - зазначила вона.

За даними організаторів виставки, після НП галерея працює в штатному режимі. "На роботу центру та потім людей інцидент не вплинув." Охорона, безпека працюють в колишньому режимі, тільки доглядачі додатково попереджають гостей про правила поведінки ", - додали в центрі.

Як йдеться на сайті галереї, в якій стався інцидент, виставка робіт Сальвадора Далі проходить в Єкатеринбурзі з 5 жовтня. Виставлено серія графічних робіт "Людські пороки" або "Забавні сни Пантагрюеля", створені за мотивами роману Франсуа Рабле "Гаргантюа і Пантарюель", а також ілюстрації до роману "Дон Кіхот" Мігеля де Сервантеса.

«Капрічос» - серія офортів Франсіско Гойя, закінчена до 1799 році. Є сатирою на політичні, соціальні та релігійні порядки. Серія була інтерпретована іншим видатним іспанським художником - Сальвадором Далі.