Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити

 1. Свій бізнес: оленярство
 2. Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса
 3. Свій бізнес: розведення нутрій
 4. Розведення овець і баранів - рентабельність 25%
 5. Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів
 6. Фермерський бізнес: розведення качок і реалізація качиного м'яса
 7. Бізнес-план: Ферма з вирощування фазанів
 8. Бізнес-план фермерського свинарського господарства
 9. Сільський бізнес: ферма з розведення павичів
 10. Вирощування перепелів - прибутковий бізнес
 11. Свій бізнес з розведення качок
 12. Вівчарство - прибутковий бізнес для початківця фермера

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

Мабуть, одні з найпоширеніших птахів в світі - це голуби. Ми їх зустрічаємо на кожному кроці, і більшість з нас навіть не здогадується, що на розведенні і продажу цих птахів можна заробити.

Колись голуби використовувалися для поштового повідомлення. Завдяки своїй здатності добре орієнтуватися навіть на незнайомій місцевості і безпомилково знаходити дорогу додому ці птахи відмінно підійшли на роль листонош. Звичайно, важкі бандеролі та посилки вони переносити не можуть, але невеликі записки і листи цілком в змозі доставити адресату. Втім, голубина пошта давно втратила свою актуальність. І хоча гарне орієнтування на місцевості дозволяє використовувати голубів і в інших цілях (наприклад, для весільних фотосесій, коли молодята символічно відпускають білосніжних птахів в небо), все ж це не головна «сфера застосування» пернатих. Найбільш актуально зараз розведення голубів ... на м'ясо, якщо, звичайно, ви розглядаєте голубівництво як бізнес, а не як захоплення.

Поширена думка, що голубів їдять тільки бездомні. Проте, голубине м'ясо є делікатесом, і страви з нього подаються в найдорожчих ресторанах. Ще в середні століття відомий лікар Авіценна рекомендував хворим включати в свій раціон голубине м'ясо, яке є дієтичним, містить велику кількість білків і складається з дрібних волокон, тому його смакові якості і харчова цінність набагато вище, ніж у м'яса інших видів домашніх птахів.

Але, зрозуміло, звичайні «міські» голуби для вживання в їжу не підходять. Існують різні м'ясні породи птахів (наприклад, Штрассер, монденскій, кінг і т. Д.), Яких розводять на спеціальних «голубиних фермах» на забій. Голубине м'ясо з усіма необхідними документами потім реалізується як в роздрібному продажі, так і безпосередньо закладам громадського харчування. Одна середня тушка голуба в роздробі коштує близько 250-300 рублів. Один кілограм м'яса за закупівельними цінами обійдеться в 1000-1500 рублів. (Тут потрібно уточнити, що вага обробленої голубиної тушки в середньому рази в два менше необробленої, тому виробники встановлюють ціну на свій продукт як за кілограм, так і за цілу тушку).

З одного боку, здається, що голуби - занадто дрібні птахи, тому ці ціни цілком виправдані і рентабельність бізнесу з їх розведення під великим питанням. З іншого боку, потрібно врахувати, що одна пара голубів м'ясної породи за рік може дати до 7 кг м'яса! Селекціонери постійно працюють над поліпшенням м'ясних порід. Вага одного голуба такого виду досягає 1 кг, але є породи (Кінг), представники яких важать до 2 кг (див. Нижче).

Отже, бізнес з розведення м'ясних голубів може бути досить прибутковим і перспективним. Однак, як і в будь-якому іншому справі, тут є свої тонкощі і нюанси. Спробуємо в них розібратися.

М'ясні породи голубів

Вага м'ясних голубів безпосередньо залежить від породи. До числа найбільш відомих відноситься порода кінг, яка була виведена в США. Представники цієї породи дуже плідні, швидко набирають вагу (при правильному змісті і збалансованому харчуванні голуба Кінга можна відгодувати за 45 днів до середньої ваги 700 г). За рік самка може принести до 18 добре вгодованих пташенят. Дорослі птахи важать 650-800 г. Проте виставкові представники цієї породи можуть важити до 1,5-2 кг. Правда, коштують вони набагато дорожче. Забійний вага таких голубів становить 60-68%. Цей показник безпосередньо залежить від умов вирощування Кінга. Наприклад, при клітинному змісті вага птиці буде набагато нижче, ніж при обмежено-вигульному способі вирощування або, тим більше, вольєрне. Початківці голубівники віддають перевагу клітинному змістом, яке дозволяє істотно збільшити кількість голів в пташнику. Однак вигода в цьому випадку досить сумнівна. Патрання тушка голуба, який містився в клітці, важить до 350-370 г, а забійна вага не перевищує 55-56%. Втім, в яких би умовах ні містилися представники цієї породи, «на виході» ви отримаєте наступні показники - 50% м'яса, 16% жиру і 5% потрухів. Все інше утилізується.

До великих порід відносяться і голуби Штрассер. Вага самця цієї породи, виведеної в Західній Європі від моравського пштроса та інших місцевих порід голубів Австрії, Німеччини та Чехії, може досягати 1200 р Хоча в середньому представники цього різновиду м'ясних голубів важать близько 1 кг. На відміну від моравського пштроса, який відноситься до продуктивних типам голубів, має фігуру більше середньої, але при цьому рухливий і володіє хорошими льотними якостями, Штрассери кремезні і малорухливі. Вже у віці 30 днів вага птиці може досягати 700 м Правда, самі Штрассера істотне менше самців і важать до 800 г в дорослому віці. Помічено, що маса потомства безпосередньо залежить від віку батьківської пари. Тому щоб уникнути зниження ваги пташенят фахівці радять прибирати з голубники птахів старше п'яти років.

Тулуб у Штрассерів велике, масивне (довжина птахів становить 36-40 см). Голова велика, з широким і опуклим чолом. Дзьоб середній, сильний, восковица білувата, невелика. Очі темно-помаранчеві, повіки вузькі, світлі, але зустрічаються різновиди птахів з червоними повіками. Шия середньої довжини, товста, злегка вигнута. Груди широкі, округла, сильно виступає. Спина відносно коротка, широка, пряма. Крила середні, широкі, закривають спину і лежать своїми кінцями на хвості. Ноги середньої довжини, безпері, міцні, широко розставлені, яскраво-червоного кольору. Хвіст середньої довжини, складається з дванадцяти пір'я, зібраний, вузький. Зустрічаються голуби з білими або чорними лускатими кроющими пір'ям крила, а також біло-поясні з білими хвостами і баварські з білими кінцями крил.

М'ясо Штрассерів тонковолокнисту. Ці птахи відрізняються високою продуктивністю - за сезон можна отримати від однієї пари до десяти пташенят. Як було згадано вище, за місяць пташенята набирають живу масу в 600-700 г, таким чином, забійний вихід птиці цієї породи становить в середньому 60%.

Римські голуби, як зрозуміло з назви породи, були виведені в Італії, а потім у Франції проводилася подальша селекційна робота. Ці птахи також відносяться до найбільш великим представникам свого виду і з успіхом використовуються в якості племінного матеріалу для створення інших м'ясних видів. У представників римської породи крупний тулуб, сильне, довгастої форми, оперення густе, щільне, махові пера крила і хвіст довгі. Голова велика, округло-видовжена, гладка, лоб відносно високий. Дзьоб довгий, потужний, злегка зігнутий, у чорних і сірих птахів темний, у інших кольорових ліній світлий. Восковица довга, біла, гладка, сердцеобразной форми, посередині розділена. Очі невеликі, у всіх кольорових - перлового кольору, у білих - темного. Ширина століття - 2-4 мм, вони мелкобородавчатие, червоного або темного кольору, у молодих голубів - гладкі і вузькі. Шия відносно коротка, товста, горло добре позначене, у деяких помітна Горлова складка. Голова велика, округла, з високим чолом. Очі невеликі, перлинні, у птахів з білим оперенням темні. Повіки червоні або темні, мелкобородавчатие, шириною 2 - 4 мм. Дзьоб великий, злегка зігнутий, у сизих голубів темний, у інших видів - світлий. Шия товста, коротка, з добре вираженим горлом. Груди опукла, широка, з прямим довгим кілем. Спина щодо широкі, овальні і звужується до хвоста. Крила великі, з довгими маховими перами. Щитки відсутні. Пояси у сріблястих і сизих особин - чорні, у бежевих і коричневих - сірі. Кінцівки сильні, короткі, яскраво-червоні з довгими пальцями і світлими кігтями. У птахів чорної і сизої забарвлення темні кігті. Оперення на ногах немає. Хвіст досить довгий, широкий, закруглений. Маса тіла становить 1-1,3 кг, голубки - 0,9-1,1 кг. Літають представники цієї породи не дуже добре. Оперення таких птахів сріблясте або сизе, є поперечні чорні пояси на крилах або поперечна смуга на кінці хвоста, нижня частина спини при цьому світлого забарвлення. Оперення римських голубів має сріблястий або сизий відтінок з поперечними чорними поясами на крилах і поперечною смугою на кінці хвоста. Нижня частина спини у них світла. У римських голубів чорного забарвлення зустрічаються білі цяточки на голові, у бежевих - темні (коричневі або сірі) пояса на крилах і така ж смуга на хвості. Зустрічаються птиці і чисто-червоні, палеві, білі. Шия у кольорових голубів більш темна, з блискучим відливом. Найбільші представники цієї породи - це сизі птиці, найбільш дрібні - голуби червоного забарвлення. Довжина птаха від дзьоба до кінця хвоста - 50-56 см, розмах крил - 100-105 см. Жива маса дорослого голуба становить 1-1,3 кг, а голубки - 0,9-1,1 кг. Окремі екземпляри важать 1,7 кг. Вага молодняку ​​у віці чотирьох тижнів становить 620-650 м

Римські голуби досить зручні в змісті: вони мало рухаються, погано літають і довірливі до людей. Хоча і без недоліків не обходиться - вони забіякуваті і не найкращі квочки. На жаль, представники цієї породи не відрізняються високою плодовитістю - вони приносять до 8 пташенят в рік, зате мають гарну стійкість до хвороб. Представників цієї породи використовують в селекційної роботи при виведенні м'ясних порід високої продуктивності. З цією метою схрещують римських голубів з більш плідними породами, виведеними російськими селекціонерами (наприклад, барабанщиками).

Монденская порода голубів була виведена у французькому місті Монд-Марсан. Вага дорослих самців цієї породи становить до 1,1 кг. Найдрібніший вага її представників - 850 г. За 30 днів пташеня можна відгодувати до ваги 700 г. При цьому забійний вихід м'яса у монденскіх голубів становить 61%. Представники цієї породи мають найбільший індекс масивності серед інших м'ясних порід. Він оцінюється в 28,7%. Цей показник, в першу чергу, використовується при оцінці м'ясистості птиці. Головна перевага цієї породи полягає в тому, що її представників можна вживати в їжу майже цілком, так як у монденскіх голубів найвищий індекс їстівний частин: у самців він оцінюється в 82,6%, а у самок - в 81,3%. Серед гурманів найбільше цінується м'ясо пташенят французького і швейцарського Монд, вага яких становить 550 і 600 г відповідно.

До однієї з найбільш скоростиглих порід відноситься французька порода карно, яка є вольєрне. Вага дорослого голуба цієї породи становить від 550 до 700 г. За місяць Голубенка можна відгодувати до ваги 330-340 р Втім, вага в даному випадку і не в пріоритеті. Головне - смакові якості голубиного м'яса, яке у представників цієї породи (по крайней мере, в молодому віці) набагато вище, тижні у інших м'ясних порід голубів. Хоча чисто з точки зору декоративного розведення голубів, птахів виду Монд не найпривабливіші, завдяки смаковим якостям вони лідирують серед м'ясних порід.

В цілому, м'ясних порід голубів не настільки багато, якщо порівнювати, наприклад, з кількістю порід курей та інших домашніх птахів. Головна проблема, з якою стикаються вітчизняні голубівники, - труднощі з покупкою хороших виробників. Хоча бізнес по вирощуванню голубів на м'ясо прибутковий і перспективний (в цьому сумнівів немає), проте, в Росії вкрай мало господарств, які пропонують на продаж якісних виробників. Голубівників доводиться купувати птахів рідкісних у нас порід в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Хтось везе представників найбільш поширених порід з України, хтось з Польщі, Чехії, Словаччини та Німеччини. Правда, ціни при цьому за пару виявляються зовсім не гуманними - від 8000 до 15000 рублів. Таку розкіш можуть собі дозволити далеко не всі фермери. Питання транспортування також вельми складний. Дорога до Росії на поїзді займає не один тиждень. Велика ймовірність, що хтось із голубиної пари просто не доживе до прибуття в пункт призначення.

Простіші і поширені породи продаються на різних виставках. Якщо ви плануєте обзавестися такими, варто відвідати тематичні виставки в Криму, де ціна за одну птицю становить зараз від 500 рублів.

Зміст і розведення голубів

При розведенні голубів потрібно враховувати, що одна самка голуба не самою продуктивною породи зносить по одному-два яйця до трьох разів на рік. Таким чином, за рік ви зможете отримати від одного птаха до шести пташенят. Висиджування кладки займає близько місяця. Причому, на відміну від курей, голубина пара висиджує яйця поперемінно. Уже через місяць молодняк досягає свого максимального ваги і готовий до продажу. Вага голуба м'ясної породи становить, в середньому, 1 кг. В даному випадку ми не враховуємо виставкових птахів, вага яких може досягати 2 кг. Правда, вага обробленої (випотрошеної) тушки в будь-якому випадку буде рази в два менше ваги живої птиці. Але обробити (випатрати) голуба не настільки просто. Саме з цієї причини кожен виробник сам вирішує, як йому вигідніше встановлювати ціни - за кілограм або за тушку.

Якщо ви вирішили не витрачати поки час і гроші на селекційну роботу і придбати птахів на місцевому пташиному ринку, то при виборі пар звертайте увагу на їх стан і зовнішній вигляд. Головні критерії відбору - відсутність хвороб і паразитів (вошей, пухоедов і пероедов). На перший погляд птах повинна бути чистою і активною. При більш детальному огляді здоровий голуб буде струнким, підтягнутим, що не млявим і не агресивним. Пір'я у здорової особини блискучі, що не вищипані, а очі ясні і не сльозяться. Для визначення стану пір'яного крою розкрийте крило птиці і розгляньте його на світло. Якщо є невеликі прогалини або дірочки, то це означає, що птахи заражена паразитами (тими самими пухоедами і пероедов). Наявність або відсутність вошей визначити у птиці не настільки просто. Для цього потрібно оглянути дзьоб і анальний отвір пернатого. Інші характеристики придбаних особин для розведення на м'ясо не настільки важливі, але головне все ж - сумісність голубиної пари. Для отримання потомства надалі птахів купують парами. Чи не розрізняєте самок і самців? Це зовсім нескладно: у вже сформувалася парі один голуб буде воркувати (це самець), а інший - розпушує ефектно пір'я і кланятися головою (відповідно, це самка). Якщо ж птахи постійно б'ються один з іншого, майже напевно це представники однієї статі.

Вік голуба визначають по його ногах і восковице. Коли пернатому виповнюється п'ять місяців, восковица набуває поступово білий колір, що свідчить про настання статевої зрілості. Надалі восковица збільшується в розмірах і з часом стає все більше і більше, що дозволяє визначати вік птиці до трьох-чотирьох років. Після цього визначити вік птиці точно стає скрутним. Голуби є довгожителями. Вони живуть до п'ятнадцяти-двадцяти років, але для розмноження використовуються (по крайней мере, в м'ясних породах) лише до п'яти-шести років. Старі особини як виробників не підходять: вони не продуктивні і приносять дуже слабке потомство. Тому спаривают лише чистопородних і здорових птахів.

Але навіть з цими рекомендаціями далеко не завжди можна «на око» визначити наявність проблем, особливо якщо ви до цього не мали досвіду утримання та розведення птахів. В цьому випадку новачкам краще звернутися за допомогою до досвідченішого голубівників або ж почитати попередньо спеціальну літературу. Визначити наявність хвороб у птиці не настільки складно. Не забудьте взяти контакти у продавця (чесний продавець обов'язково їх дасть), щоб в подальшому звертатися з питань покупки птахів, їх утримання та розведення. Зловживати добротою продавця, звичайно, не варто, але рідкісні дзвінки раз-два на місяць навряд чи доставлять йому клопоту.

Голуби - на рідкість невибагливі птиці в плані змісту. Якщо ви коли-небудь жили в приватних районах міста (або, тим більше, в селі), то, швидше за все, не раз бачили голубники. На відміну від курників, для облаштування голубники не потрібно багато місця. Хтось використовує для цього свій горище, де раніше зберігався нікому непотрібний мотлох. Хтось облаштовує під голубник окрему надбудову на даху. В ідеалі, звичайно, варто обзавестися окремим приміщенням, де будуть міститися голуби. Великих вкладень в його облаштування не потрібно. Це може бути як вольєр з натягнутою сіткою-рабицей, так і «типовий» будиночок-голубник, де птахи зможуть ховатися від дощу і відпочивати.

Втім, Незалежності від ваших матеріальніх можливий, головне, щоб на теріторію голубніка не могли проникнуті кішкі и Різні дрібні хижі тварини (від лисиць до щурів). Саме з цієї причини голубники часто піднімають над землею (хоча це також дозволяє заощадити і площа). Що стосується площі, то виходи їх розрахунку, що голуб'ятник площею 12 кв. метрів може вмістити до 50 голубів. Але при обмеженій площі актуальним стає питання вибору порід голубів. Так, наприклад, представники породи кінг дуже кровожерливі. Як кажуть самі голубівники, кінги розоряють чужі гнізда, викидають чужі яйця з гнізда і вбивають пташенят. Хоча голуби є загальновизнаним символом миру, ці птахи, незалежно від породи, зовсім не настільки доброзичливі. Самці часто б'ються один з одним на смерть, а самки виганяють інших представників пташиного виду з гнізд. Уникнути конфліктів між самками можна, якщо забезпечити їм достатню кількість гнізд для насиджування яєць.

Дно голубники посипають піском, що дозволить в подальшому полегшити прибирання. Можна також використовувати і старі газети, але цей спосіб більш дорогий. Уздовж стін пташника роблять жердини. При цьому особливого догляду за голубником не потрібно: достатньо проведення регулярного прибирання приміщення. Раз на рік (після зимового періоду) фахівці радять влаштовувати генеральне чищення і ремонт приміщення.

Спеціального нагляду птиці також не вимагають. Але при годуванні необхідно оглядати всіх мешканців пташника і отсаживать хворих особин. Годують голубів, як правило, в одному і той же час. Оптимальна періодичність годування - два рази на день. Відповідно годівля розбивається на ранок і вечір. Годують голубів зерновою сумішшю злакових культур. Сюди входить пшоно, просо, сочевиця, горох, ячмінь, а також насіння олійних рослин (наприклад, соняшник, льон та ін.). Необхідно також регулярно давати різні вітаміни. Коштують вони зовсім недорого, і придбати їх можна навіть в самому звичайному зоомагазині. В якості підгодівлі підійдуть крейда, пісок, червона глина і навіть звичайний подрібнений червона цегла. Камінці птахам необхідні: вони перетирають їжу, що попадає в шлунок, сприяючи її краще засвоєнню. Якщо ж ви розводите голубів в «промисловому» масштабі різні вітамінні підгодівлі вигідніше купувати на оптових базах.

На одного голуба щодня потрібно в середньому 55 г корму. Також важливо забезпечити птахам доступ до свіжої води. Якісний і збалансований корм, свіжа вода і відсутність протягів - ось головні умови успіху вашого «голубиного» бізнесу.

організація збуту

Голубине м'ясо особливо затребуване серед закладів сектора HoReCa. Якщо ви зможете знайти постійного клієнта на свою продукцію серед дорогих ресторанів або кафе, то проблеми зі збутом основного обсягу у вас не буде. Безумовно, вам доведеться укласти всі необхідні договори з ветеринарною службою та отримати відповідні довідки. Це стосується збуту будь-якого птаха, але голубів особливо, адже вони є переносниками різних небезпечних інфекцій. Тому ваші клієнти повинні бути впевнені в цілковитій безпеці пропонованої вами продукції.

Інший напрямок роботи - селекційне розведення м'ясних порід голубів і продаж їх як любителям-птахівникам (таких, правда, не настільки багато в Росії, як хотілося б), так і заводчикам-фермерам. Нагадаємо, що селекція голубів - це комплекс заходів по покращенню якості певної породи або ж виведення нової породи з поліпшеними спадковими ознаками. Останній варіант є досить перспективним, але вимагає чималих витрат як на навчання, так і на закупівлю птахів для розведення. З іншого боку, при майже повній відсутності конкуренції в деяких регіонах нашої країни цей напрямок роботи може принести гарний прибуток.

Сісоєва Лілія
(c) www.openbusiness.ru - портал бізнес-планів і посібників з відкриття малого бізнесу


14.07.2015

Свій бізнес: оленярство

Для Відкриття своєї оленеводческой ферми нужно на создания и забезпечення первого року роботи віділіті суму почти в 14 миллионов рублей. Це дуже велика сума, но деякі ферми були відкриті ...

Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса

Даній фінансовий розрахунок розкріває якісь орієнтірі по відкріттю перепеліній ферми на ВЛАСНА площа продуктівністю 400 кг. перепелів на місяць (около 2000 голів, при вазі тушки 200 грам).

Свій бізнес: розведення нутрій

Розведення нутрій в Домашніх условиях становится все більш популярним, в Першу Черга, через скроню рентабельність цього виду бізнесу. Прімітно, что держава предлагает СПЕЦІАЛЬНІ, Вигідні ...

Розведення овець і баранів - рентабельність 25%

Вівчарство - вельми популярний вид тваринницького бізнесу, фермери часто починають свою підприємницьку діяльність саме з нього. Вівці - пасовищні тварини, їх легко вигодовувати. Вони Непра ...

Свій бізнес: розведення і продаж декоративних птахів

Як стверджують досвідчені птахівнікі, при грамотному підході вкладення в бізнес з розведення декоративних птахів окупаються в течение первого ж року. З іншого року улюблене Захоплення начинает приносити стаб ...

Фермерський бізнес: розведення качок і реалізація качиного м'яса

Бізнес по вирощуванню птиці є високорентабельним і перспективним. Для організації присадибного господарства не потрібно серйозних вкладень і високих трудозатрат.

Бізнес-план: Ферма з вирощування фазанів

Інвестиції у відкриття ферми з вирощування фазанів з урахуванням оборотних коштів складуть 820 тис. Рублів. Термін окупності - 18 місяців.

Бізнес-план фермерського свинарського господарства

Рентабельність бізнесу з вирощування свиней становить близько 28%. Окупити всі витрати можна через 3,5-4 роки.

Сільський бізнес: ферма з розведення павичів

На будівництво вольєрів, покупку необхідного устаткування і годуй нужно около 100000-150000 рублей. Точна сума залежить від площі ділянки, площі під ...

Вирощування перепелів - прибутковий бізнес

Первинні витрати на облаштування фермерського господарства по вирощуванню перепелів на 600-700 голів складають до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з урахуванням всіх витрат, в тому числі і на обладнання. Термін окупності з ...

Свій бізнес з розведення качок

Маючі в розпорядженні 110 тисяч рублей и власний будиночок з виходом до водойміща, ви Цілком можете почату займатіся бізнесом по розведення качок. Рентабельність вирощування однієї птиці перевіщує 50%. Окуп ...

Вівчарство - прибутковий бізнес для початківця фермера

Для организации фермерського господарства нужно від 1 млн. Рублей. Доходи складаються з продажу живих овець (від 500 тис. Рублей на рік, віходячі зі ста голів по 5 тис. Рублей за голову), продажу м'яса (...

Збережіть статтю, щоб уважний вівчіті материал

Ви можете Зберегти Цю сторінку с помощью:

Чи не розрізняєте самок і самців?