Установка жалюзі на пластикові вікна

 1. Існуючі варіанти конструкцій
 2. Самостійний монтаж жалюзі - так це складно?
 3. Установка жалюзі за межами віконних прорізів
 4. Відео: Монтаж вертикальних жалюзі
 5. Відео: Монтаж горизонтальних жалюзі

ще недавно жалюзі вважалися неодмінним атрибутом громадських і торговельних приміщень і офісів. Їх наявність на вікнах надавало офіційності і відстороненості, і важко було уявити, що вони дуже швидко завоюють домашні інтер'єри, ставши невід'ємною частиною системи клімат-контролю.

Жалюзі - це один з найпростіших і доступних способів захистити кімнати вашої квартири або будинку, засклений балкон або зимовий сад від надмірної інсоляції, а також від небажаної уваги з боку випадкових перехожих.

Існуючі варіанти конструкцій

Різноманітність конструктивних і дизайнерських рішень дозволить кожному підібрати жалюзі на свій смак. Виходячи з особливостей конструкції, розрізняють 4 основні види жалюзі.

 • Горизонтальні системи, в яких пластини збираються в полотно за допомогою ниток, а кут їх нахилу регулюється за допомогою пластикових паличок - ручок або ланцюжків. Такі жалюзі зазвичай збираються вгору.
 • Вертикальні системи, які збираються в полотно на горизонтальній несучої і можуть обертатися навколо своєї осі, розсуватися в сторони або збиратися в однієї зі сторін.
 • Рулонні. Влаштовані аналогічно ролетні системи. Цільне захисне полотно, яке при необхідності легко змотується в рулон, може бути виготовлено з натуральної або синтетичної тканини, або спеціальних матеріалів з підвищеною світлозахист.
 • Плісе. Цей вид жалюзі можна віднести до новітніх дизайнерських розробок. Вони являють собою тканину, оброблену спеціальним складом і гофровану. Вони можуть бути як горизонтальними, так і вертикальними, управляються шнурком або ланцюжком, відрізняються легкістю і різноманітністю колірних рішень. Можуть монтуватися як на раму, так і усередині віконного отвору.

Самостійний монтаж жалюзі - так це складно?

Установка жалюзі зазвичай не представляє особливих складнощів навіть для тих, у кого мало досвіду подібних робіт. У кожен комплект крім власне полотна, керуючої системи, короба або напрямних входить один або навіть кілька комплектів кріплень, кожен з яких призначений для різних варіантів установки.

Важливо: Перед придбанням жалюзі необхідно точно визначитися з тим, якого вони повинні бути розміру. А він, у свою чергу залежить від передбачуваного способу установки. Якщо ви плануєте замовляти жалюзі у спеціалізованій компанії, краще довірити виконання розрахунків фахівцям. Це зменшить кількість помилок і переробок. Якщо ж ви плануєте виконати дану роботу самі, то буде потрібно врахувати наступні моменти.

 • Усередині отвору. Якщо ви хочете кріпити жалюзі усередині отвору, то їх довжина і ширина повинні бути менше отвору на 2 і 4 см відповідно.
 • Зовні отвору. У цьому випадку ширина жалюзі повинна бути більше ширини отвору на 15 см. Висота ж - як мінімум дорівнює його висоті.
 • На стулках вікон. В даному випадку жалюзі повинні бути на кілька сантиметрів більше склопакета. Головне вимоги в даному випадку - це відсутність перешкод при відкриванні вікон і вільний підвіконня.

Для установки жалюзі вам буде потрібно комплект кріплень, шуруповерт або викрутка, дриль, лінійка і олівець (маркер), саморізи або дюбеля (в залежності від того, на яку поверхню буде проводитися кріплення), а також або спеціальні кронштейни, або засувки - кліпси.

Вибір способу кріплення залежить від дизайнерського рішення, наявності будівельних огріхів і необхідної ширини підвіконня. Крім того, іноді виникає потреба в застосуванні способів кріплення, що не вимагають свердління дірок в стінах і вікнах.

Установка жалюзі за межами віконних прорізів

Цей спосіб найбільш ефективний для того, щоб нівелювати порушену геометрію отворів. І використовується в основному для монтажу вертикальних жалюзі.

Перед початком робіт необхідно проміряти вікно і відзначити олівцем або маркером місця установки дюбелів. Після цього в даних точках свердлять отвори і ставлять дюбеля, на яких монтують кронштейни. Для запобігання розгойдування вертикальних жалюзі сквозняком застосовуються вантажі під кожною смугою, з'єднані між собою ланцюжком. Існує два способи зовнішнього монтажу - всередині отвору і за його межами (на стелю або стіну).

Відео: Монтаж вертикальних жалюзі

Монтаж на віконну стулку

Може застосовуватися для установки як рулонних, так і горизонтальних жалюзі. Основною перевагою даного способу є можливість виборчого затінення стулок і збереження доступності простору підвіконня. Монтаж цього типу може бути виконаний зі свердлінням і без нього. Якщо ви зважилися все ж свердлити стулки, намагайтеся не пошкодити склопакет , Попередньо з'ясувавши його розміри.

При цьому немає необхідності переживати про те, щоб жалюзі встали за рівнем, оскільки виготовлення вікон завжди враховує цей важливий фактор. Досить, щоб верхня лінія установки була паралельна верхній лінії стулки. Герметичність вікна не постраждає від установки жалюзі, завдяки сучасним багатокамерним пакетам.

Якщо стулка, до якої кріпляться жалюзі, відкривається, то в цьому випадку раму не свердлити, закріплюючи жалюзі за допомогою спеціальної стрічки - самоклейки або затискачів. Цей спосіб оптимальний і для нових пластикових вікон, на які ще діє гарантія від виробника .

Відео: Монтаж горизонтальних жалюзі

Отже, якщо обраний монтаж зі свердлінням і установкою засувок, послідовність процедур така.

 • Зібрані жалюзі з встановленими кліпсами прикладаються до місця їх майбутньої установки;
 • Виробляється вирівнювання жалюзі (для цього їх повністю розгортають);
 • Олівцем відзначаються точки, в яких потрібно буде встановити дюбеля;
 • Засувки знімаються з жалюзі і за допомогою саморізів монтуються на зазначені місця;
 • На засувки встановлюється вся конструкція, після чого прикріплюються керуючі елементи - тростинка і ланцюжки (шнурки);
 • При повністю розкрученому полотні визначаються точки фіксації низу і в цих місцях прикручуються нижні фіксатори. Нижня фіксація застосовується для того, щоб під час режиму провітрювання полотно не відхилялася від стулок;

Якщо ж жалюзі монтуються на карниз, то використовується інша послідовність дії.

 • При розбиранні комплекту, розмотуються керуючі елементи (волосінь і ланцюжок), після чого жалюзі прикладаються до стулки вікна.
 • Саморізами жалюзі кріпляться до вікна.
 • Додатково виконуються невеликі отвори в нижньому штапик (рекомендований діаметр 3 мм), крізь яке пропускається натягнута керуюча волосінь, а ланцюжок - фіксатор встановлюється на спеціальне кріплення.
 • Проводиться перевірка коректної роботи рульового механізму.

Існують способи закріплення жалюзі на стулках без використання свердла або шуруповерта. Це можуть бути спеціальні тримачі-затискачі, точкою опори для яких є верхня частина віконного профілю, між якими простягається керуючий трос, кронштейни на самоклеючих майданчиках, а також магнітні тримачі. Дані способи все частіше застосовуються для установки рулонних світлозахисних систем, оскільки прості в монтажі і не псують віконні рами.

Їх можна застосовувати на будь-яких вікнах незалежно від того, як в них реалізована система відкривання (поворотна або відкидна). Вони відрізняються зручністю і практичністю, а також не вимагають застосування спеціального обладнання.

Відео: Монтаж рулонних штор

Самостійний монтаж жалюзі - так це складно?