Як підготувати стіл до весілля

  1. загальне оформлення
  2. Сервіровка столу до весілля
  3. Порядок подачі страв

Весілля - подія, яка запам'ятовується надовго Весілля - подія, яка запам'ятовується надовго. Яскраві емоції, привітання, щасливі обличчя молодят запам'ятаються всім. Але запам'ятатися ще може негатив: несмачні або занадто жирні страви, неграмотна розсадження гостей або невдала сервіровка. Ми допоможемо Вам: розповімо, як підготуватися до весілля, сервірувати стіл і організувати подачу страв.

загальне оформлення

Почнемо з того, що при підготовці весілля необхідно розуміти, що всі ідеї і прикраси гарні в міру. Вкрай важливо стежити за гармонією і стилем заходи, інакше навіть найкреативніші рішення у великому обсязі перетворяться в несмак. Це стосується всього: букетів, колірного рішення, кількості їжі, прикрас залу, прикрас столів.

Грамотна стилістика. Весілля, перш за все - офіційний захід, і у нього є безліч правил, основне з яких - колірне і дизайнерське поєднання всіх елементів. Традиційний колір для торжества - білий, але останнім часом розвивається тенденція створювати оригінальний кольоровий стиль - від кремового до фіолетового.

Скатертини і серветки, наприклад, повинні поєднуватися в колірній гамі. внизу під скатертиною повинен стелитися мольтон, що представляє собою щільну м'яку тканину. Він пом'якшує стукіт приладів, запобігає складки, захищає полірованій поверхні стола. Скатертина повинна закривати стіл на 25 сантиметрів, але водночас не діставати до стільців. Забуваємо про паперові серветки. Так, це зручно, але неприйнятно з точки зору етикету. Щоб не підбирати тканинні серветки до скатертини, простіше відразу купити комплект.


Однаковість посуду - важливий фактор. Якщо Ви підбираєте до весілля тарілки із золотою облямівкою, то цей акцент повинен проявлятися і в інших приладах, наприклад, на келихах для шампанського. Відповідно, вся посуд естетично повинна поєднуватися з текстилем.

Квіти і прикраси. В першу чергу знову нагадаємо, що все добре в міру, а ви організуєте весілля, а не відкриваєте квітковий магазин. Перше: букет нареченої. Він розташовується або на столі перед молодятами, або поруч з весільним тортом. Також кілька невисоких букетів розміщують по діагоналі столу. Квіти не повинні бути дуже ароматними, щоб не змішуватися або не перебивати запах їжі. Чи не ставлять відцвітають рослини - опадає пелюстки будуть всюди, в тому числі і в їжі. Висота букетів на столах не повинна перевищувати 25 сантиметрів. І наостанок: необхідно виділити окремий столик для букетів, які подарують нареченій.

Для розсадження гостей є два варіанти: розподіл гостей по столах з попереднім повідомленням про те, за столиком з яким номером сидить людина, або іменні картки. Другий варіант - більш презентабельний і показує особисте ставлення і увагу до кожного учасника заходу. Іменні картки розкладаються на тарілки.

Сервіровка столу до весілля

Для весіль передбачається класичний варіант сервіровки за всіма правилами Для весіль передбачається класичний варіант сервіровки за всіма правилами. Але, є кілька нюансів, які необхідно враховувати:

  • Місця для молодих повинні виділятися. Стільці можуть бути вищими або просто з високими спинками. Посадочні місця, стіл і стіна за парою молодят відповідно прикрашаються.
  • Нагадуємо про посадочні місця: стільці слід розставити так, щоб гості не створювали перешкод один одному. Відстань між стільцями повинно складати шістдесят-вісімдесят сантиметрів. Якщо серед запрошених гостей присутні повні люди, то його можна зробити трохи більше.
  • Серветки укладаються нема на тарілку , А біля неї, так як місце на тарілках зазвичай знаходяться прикраси або посадочні картки.
  • Набори спецій, соуси, а також страви з хлібом і фруктами розташовуються на столі так, щоб кожен з гостей мав можливість безперешкодно дотягтися до них.
  • Так само розташовуються тарілки з наявністю салатів, закусок, нарізок. Не забудьте про ложках і інших приладах для загальних блюд. Якщо в меню передбачені канапе - подбайте про достатню кількість шпаг.
  • На святковому столі зазвичай використовують наступний варіант для сервірування. ніж і виделка викладаються на серветку з полотна і це все перев'язують стрічкою.

Порядок подачі страв

В першу чергу на столі з'являються закуски і страви з риби В першу чергу на столі з'являються закуски і страви з риби. Потім гостям можна запропонувати натуральні або змішані салати з м'ясом, домашньою птицею або дичиною. Після рибних закусок і салатів йдуть холодні закуски з натурального м'яса. Слідом за холодними м'ясними на стіл подають гарячі грибні закуски (бажано порційні). Для цієї розбивки ідеально підходить порційний жульен на маленьких сковородочки. Якщо весілля святкують взимку, можна подати гарячі бутерброди або бутербродні торти з міцним м'ясним або курячим бульйоном.

Після такого різноманітного і багатого столу організаторам весільного застілля не завадить організувати загальний перерву для танців або рухомих конкурсів, щоб підготувати і накрити основний гарячий стіл. Фантазія Ваша не обмежується нічим, крім відсутності супів на весільному столі.

Після основного гарячого блюда і під час чергової перерви для танців та ігор накривається десертний стіл. Для весільного столу необов'язково перед подачею десерту повністю прибирати зі столу закуски, хліб і спеції. Необхідно тільки ретельно стежити за порядком страв на столі і постійно його підтримувати: прибирати спорожнілі страви, акуратно оформляти залишилися закуски, комплектуючи з них асорті і прикрашаючи їх по ходу свіжою зеленню. Десерти для весільного столу, крім тортів і пирогів можуть бути найрізноманітнішими, як домашнього приготування, так і покупні або замовні. Десертні напої також можуть бути як домашніми, так і покупними.