Готичні ворота

У південній частині Катерининського парку, за Великим ставом, починається підйом на штучну земляну гору, провідну на Вежу-руїну. Тут встановлені Готичні ворота, відлиті в Єкатеринбурзі в 1777-1778 роках за проектом Ю. М. Фельтена. Малюнок воріт був запозичений архітектором з англійської альбому «Gothic Decorative Architecture», відомого в Росії вже в 1760-х роках. У південній частині Катерининського парку, за Великим ставом, починається підйом на штучну земляну гору, провідну на Вежу-руїну

Роботи по установці воріт почалися в 1779 році, коли викопали рови і спорудили фундаменти. У 1780 році в Царське Село доставили більше 25 тонн чавунних виливків. Протягом літа цього ж року ворота зібрали і поставили на місце.

Шестигранні п'єдестали воріт оброблені фільонками з готичним орнаментом. Високі колони у вигляді шестілістніков утворюють ажурні підвалини, з'єднані «готичної» аркою. Чавунні скульптурні фігури, встановлені між колонами, доповнюють декор воріт - примітного зразка російського чавунного лиття XVIII століття.