Готичний стиль: основні принципи інтер'єру. II частина

  1. Правила зонування в готичному інтер'єрі

Повторити і відтворити готику в умовах сучасного інтер'єру нелегко, проте надати кімнаті загадковий і величний вигляд, властивий цьому стилю, можна. Слід розуміти, що справжня готична меблі виконується з дорогих сортів натурального чорного дерева, тобто коштує чимало. Плюс, справжні шанувальники готики не зможуть знайти таку меблювання в звичайному магазині: її набувають або на антикварних торгах, або в спеціалізованих студіях, або роблять на замовлення.

Плюс, справжні шанувальники готики не зможуть знайти таку меблювання в звичайному магазині: її набувають або на антикварних торгах, або в спеціалізованих студіях, або роблять на замовлення

У готичної меблів слід виділити такі характерні ознаки:

  • Прагнення до вертикалі. Запозичення з архітектури. Виражається в витягнутості меблів, її зверненні вгору, наявності башточок, гострих наконечників, стрілчасті. Всі елементи (особливо на спинках, прикрасах) як би прагнуть вгору.
  • Симетричність. Панує в усьому образі меблів. Порушення симетрії допускається лише в декоративної різьби, де гостролисті елементи можуть мати злегка асиметричний вид.
  • Великі розміри. Меблі готики - велика, масивна. Але це не позбавляє її певної частки витонченості, яке виражене в вірний формах, тонкої різьбі, вигадливих прикрасах. Ви не знайдете маленького або плоского елемента меблів в даному напрямку, тут все виконано в "особливо великому масштабі". Просте крісло нагадує трон, а підставка для ніг - цілу крамницю.
  • Велика кількість прикрас, декоративність. Меблі готики неможлива без різьблення, візерунків, опуклих фрагментів. Можна спостерігати як вельми складні композиції, які використовуються при оздобленні меблів, так і прості. В оформленні скринь, секретерів і тумб можна зустріти металеві вкраплення.
  • Текстиль оббивки. Крісла, пуфи, дивани - текстиль використовується всюди, що робить дані меблі дуже зручною. Колірна гамма також переважно темна, але сучасна інтерпретація готичного стилю не виключає і яскраві вкраплення пурпурного, бурштинового, зеленого кольорів. Матеріали: важка і дорога тканина на кшталт оксамиту.
  • Вітражі. Присутні не тільки в оформленні вікон, але і дверцят книжкових шаф , Буфетів, сервантів.
  • Матеріали. Переважно використання натурального дерева дуба, кедра, ялівцю, сосни, ялини тощо Якщо така можливість відсутня, вдамося до імітації. Матеріали готики натуральні, тому що даний стиль вельми важко піддається модернізації і не терпить включення пластика і інших замінників.

Матеріали готики натуральні, тому що  даний стиль вельми важко піддається модернізації і не терпить включення пластика і інших замінників

Якщо ви бажаєте відтворити готичний інтер'єр в сучасному будинку, вам необов'язково звертатися до майстрів, які працюють на замовлення. Досить буде вибрати меблювання, яка буде простіше, але все одно частково відповідати перерахованим критеріям. Щоб позбавити сучасну квартиру, оформлену під готику, відчуття ваговитості і заставлений, зверніться до правил зонування, про які ми поговоримо нижче.

Правила зонування в готичному інтер'єрі

Вітальня вибудовується навколо каміна або подібної йому фільонки, рамкової композиції. Не кожна сучасна квартира в змозі вмістити в себе камін, а тому йому слід придумати декоративну заміну. Симетричність присутній і в побудові меблевих ансамблів: крісла і стільці розташовані дзеркально один від одного, в центрі є письмовий стіл. В інтер'єрі кабінету обов'язкова присутність етажерок, книжкових шаф, полиць. Все це вибудовується під стінами, а письмовий стіл ставиться в центр або спиною до вікна. Кухня позбавляється нагромадження, зонуючи за допомогою стільниці-стійки, а спальня - при розкритті порожнього центру кімнати.

Кухня позбавляється нагромадження, зонуючи за допомогою стільниці-стійки, а спальня - при розкритті порожнього центру кімнати