Готичний стиль

 1. Готичний стиль в інтер'єрі - прагнення за рамки буденного
 2. Готичний інтер'єр - непорушність каменю

Можливість купувати великі земельні ділянки сколихнула в тягу до середньовічної суворій красі спрямованих увись ліній і химерним ігор вітражів. Готичний стиль в інтер'єрі з його простотою силуетів відкриває великі можливості для натурального розміщення плазмових панелей і інших сучасних предметів.

Вузька галерея зі свічками в свічниках, високі стелі, стрілчасті вікна, величезний камін і звірина шкура на підлозі - це далеко не все. Кидається в очі функціональність, що заощаджує простір, - основне правило побудови готичного інтер'єру.

Готичний стиль в інтер'єрі - прагнення за рамки буденного

Готичний стиль зародився в епоху метафізики, що не жалующей минуще прикрашення. Лише в пізньому Середньовіччі обивателі стали прикрашати меблі різьбленням не тільки на релігійну, а й на флористичну і орнаментальну тематику. Прагнення розширити простір висловило себе в арці.

 1. Арочні проходи виглядають набагато цікавіше за наявності наскрізних проходів - галерея-коридор може оперізувати весь будинок, при цьому планування має на увазі величезний хол на першому поверсі - камінний зал.
 2. Середина приміщення вільна, меблі розставлені вздовж стін.
 3. У виготовленні меблів альтернативи дереву бути не може. Силуети - прямі, підкреслено міцні, балдахін в спальні - тільки прямокутний, що являє собою звичайний каркас.
 4. Готичний стиль в інтер'єрі вимагає обов'язкової наявності скринь. Середньовічні майстри їх дуже любили, майстерно прикрашаючи різьбленням, ліпниною і металевою інкрустацією.
 5. Шафи - витягнуті, двостулкові.
 6. Кімнати зобов'язані потопати в непомітних килимах, двері приховані щільними портьєрами з оксамиту, парчі і др.тяжелих тканин.

тяжелих тканин

Готичний інтер'єр - непорушність каменю

Обов'язкове поєднання дерева, кольорового скла і каменю не зобов'язує жити в напівтемряві. Колірна гамма - благородна: темне золото і срібло, чорний, коричневий, вохристий, жовтий, білий, пурпуровий, синій, фіолетовий. Контраст обов'язковий, строкатість неприпустима.

 1. Бажана для готичних інтер'єрів деревина - дуб, горіх, ялина, сосна, модрина, ялівець, кедр.
 2. Підлогове покриття - з зістареного каменю або штучної імітації, можливі лаковані дерев'яні дошки з красивою фактурою.
 3. Камінний зал облицьовується натуральним або штучним каменем, можна - зі вставками з покритого різьбленням дерева.
 4. Стеля в холі виконується з каменю, варіанти для інших приміщень - штучний камінь, розпис, дерев'яні балки на тлі побілки, в спальні - елементи позолоченою ліпнини.

Стеля в холі виконується з каменю, варіанти для інших приміщень - штучний камінь, розпис, дерев'яні балки на тлі побілки, в спальні - елементи позолоченою ліпнини

Зайве нагадувати про бажаність вітражів, оформляючи інтер'єр в готичному стилі. Аксесуари - східні покривала, скляні і керамічні посудини з довгими шийками і витіюватими ручками.