Кордон Криму з Україною: як перетнути, чи можна проїхати

 1. Кордон Криму і України сьогодні: актуальна інформація
 2. Де сьогодні можна перетнути кордон Криму з Україною?
 3. Перетин кордону Росії і України в Криму з твариною
 4. Перетин кордону Крим-Україна 2019 на автомобілі
 5. Правила перетину кордону Криму і України в 2019
 6. Як проїхати до Криму з України
 7. Як проїхати до Криму через Україну, якщо немає особистого транспорту?
 8. Є чергу на кордоні Криму і України?

Сьогодні перетнути кордон між Кримом і Україною неможливо ні на поїзді, ні на автобусі. Неможливо дістатися до «незалежної» і на літаку: авіасполучення повністю припинено. Що ж роблять кримчани, у яких на Україні залишилися родичі або невирішені справи? Перетинають кордон Криму з Україною «на своїх двох», особистому автотранспорті, шукають попутку або користуються послугами приватних перевізників. Ми розповімо, чи можна проїхати через Україну до Криму і назад і як дотриматися всіх вимог.

Кордон Криму і України сьогодні: актуальна інформація

Якщо ви їдете з України в Крим, на територію РФ забороняється провозити такі продукти:

 • овочі та фрукти;
 • саджанці та насіння;
 • горіхи;
 • сало;
 • мед;
 • яйця;
 • сире м'ясо (будь-яке);
 • молочні продукти домашнього приготування (масло, сири, сир, бринза і т.д.);
 • готову продукцію, що містить сало, свинину (ковбасу, сосиски і т.д.)
 • готову продукцію домашнього приготування (котлети, м'ясо, тушковане м'ясо і т.д.);
 • рибу, креветки.

Громадянам України при в'їзді в Крим з неповнолітньою дитиною, якщо відсутня хоча б один з батьків, необхідно оформити дозвіл на вивезення дитини на окуповану територію (українською мовою) у нотаріуса.

Громадянам Росії, які перетинають українсько-кримську кордон, в Міграційної служби України необхідно отримати спецпропуск на відвідування окупованій території. Отримати його сьогодні проблематично, якщо немає родичів в Криму, тому росіянам краще відвідувати півострів через переправу в Керчі.

Де сьогодні можна перетнути кордон Криму з Україною?

Якщо подивитися на карті, як проходить межа Криму з Україною, ви побачите, що пропускних пунктів - три:

 • Чонгар - на Московській трасі через Харків-Мелітополь-Джанкой;
 • Каланчак (Армянськ) - у напрямку до Херсона;
 • Армянськ-Чаплинка-Нова Каховка - цей пункт пропуску в Криму Україна закрила в 2017 році і сьогодні він не функціонує.

Якщо вас цікавить, чи можна їхати в Крим через Україну з інших країн, повідомляємо, що вільний пропуск на півострів діє тільки для громадян України, а ось іноземцям буде потрібно отримати дозвіл. Через таких складнощів громадянам Білорусії та інших країн рекомендується їхати в Крим в об'їзд України, щоб потрапити сюди через кримський міст.

Сьогодні перетнути кордон між Кримом і Україною неможливо ні на поїзді, ні на автобусі

Які документи потрібні для проїзду в Крим через Україну в 2019 році

Щоб перетнути кордон, вам знадобиться діючий російський і закордонний паспорт. Українська митниця пропустить, якщо у вас буде чинний український паспорт або закордонний паспорт, посвідчення моряка, тимчасове посвідчення особи (всі документи повинні бути українського зразка).

Обов'язково запам'ятайте, що українським прикордонникам не варто надавати документи російського зразка, оформлені в Криму. Вас розгорнуть на кордоні і випишуть штраф.

А ось з дітьми ситуація складніша. Їм на кордоні Україна-Крим документи такі будуть потрібні:

 • російський (з 14 років) або український (з 16 років) паспорт;
 • дитячий закордонний паспорт (або дитина повинна бути вписана в закордонний паспорт одного з батьків).

Також обов'язково знадобиться свідоцтво про народження і, якщо дитина подорожує лише з одним з батьків або зовсім без них, нотаріально завірена довіреність на перетин кордону.

Для жителів України, які в'їжджають до Криму з дітьми до 16 років через кордон Криму і України в 2019 році, необхідно оформити нотаріально-завірений дозвіл на вивезення дитини на тимчасово окуповану територію АР Крим (важлива формулювання) від другого з батьків або від обох (якщо подорожує з бабусею або іншими членами сім'ї). Матерям-одиначкам слід отримати свіжу довідку з РАГСу, що підтверджує цей статус.

Зверніть увагу, що документи, оформлені в Криму, українська сторона вважає незаконними, тому оформляти їх потрібно в будь-якому місті материкової Росії.

Таким чином, щоб приїхати в Крим через Україну з дитиною, потрібно комплекс документів (закордонний паспорт + свідоцтво про народження + нотаріально завірений дозвіл на перетин кордону). Одне свідоцтво про народження навіть українського зразка не дає право перетинати кордон, оскільки воно не підтверджує громадянство і не посвідчує особу).

Перетин кордону Росії і України в Криму з твариною

Для того щоб перетнути російський кордон, потрібно пред'явити ветпаспорт і ветеринарне свідоцтво. У них повинна стояти відмітка про зроблене щеплення від сказу не пізніше ніж за 30 днів (або 21 дня, якщо щеплення повторна) до перетину кордону Криму і України. Ці вимоги відносяться до домашніх вихованців (кішка і собакам), правила перевезення інших тварин можна дізнатися на сайті Росспоживнагляду.

З української сторони перевіз тварин проблематичний. Багатьох з них сьогодні заборонено ввозити, щодо інших діють ті ж правила, що і для російських митників, проблема тільки в тому, що деякі прикордонники відмовляються приймати ветдокументи, зареєстровані в Криму. Особливо це зустрічається при перевозі великих собак. За відгуками перетинають кордон, можна сказати, що раз на раз не доводиться: іноді тварина пропускають без проблем, іноді починають чіплятися.

Перетин кордону Крим-Україна 2019 на автомобілі

Якщо ви збираєтеся приїхати в Крим через Україну на машині в 2019-м, вам буде потрібно техпаспорт або довіреність на авто.

Громадяни України можуть приїжджати на авто з українськими номерами з тимчасового ввезення. Якщо у громадянина України є ВНЖ (вид на проживання), він не має право перетинати кордон на авто з тимчасового ввезення - машину потрібно перереєструвати на російські номери відразу після приїзду.

Кримчани, які мають кримську прописку, так само не мають право в'їжджати на авто з українськими номерами, інакше доведеться сплатити штраф і мито.

Правила перетину кордону Криму і України в 2019

З собою можна провозити будь-які речі, які не заборонені російським і українським законодавством. Важливі пункти:

 • алкоголь - не більше 5 літрів на кожного повнолітнього пасажира;
 • електроніка - загальною вагою до 50 кг;
 • гроші - до 10 тис. євро;
 • ліки - тільки якщо у вас є на них рецепт від лікаря.

Якщо ви почитаєте форуми, то побачите, що дуже багато хто цікавиться, кого можуть затримати на кордоні Криму і України. На сьогодні ситуація така, що затримують тільки людей, що знаходяться в розшуку МВС / СБУ. А ось неплатників аліментів, кредитів, податків поки пропускають без питань. Як і молодих людей призовного віку. Чутки про те, що призовників ссажівают з автобусів і відвозять в невідомому напрямку, поки не підтверджені.

Як проїхати до Криму з України

На питання, що можуть вилучити на митниці Криму і України, однозначну відповідь дати важко. Судячи з відгуків, тут все залежить від зміни митників. У кого-то вилучали навіть палицю ковбаси, інших пропускали з мішками картоплі. У будь-якому випадку, краще перестрахуватися і не везти з собою багато їжі, зрізати бирки з нового одягу і не перевозити нічого підозрілого.

Найголовніше - бути ввічливим і не говорити про політику. Доброзичливо налаштованих людей і українські, і російські митники пропускають без всяких проблем.

Як проїхати до Криму через Україну, якщо немає особистого транспорту?

Кримчани і сьогодні можуть дістатися до Києва, Харкова, Одеси та інших міст України. Якщо ви не знаєте, як потрапити до Криму з України або назад, пропонуємо три варіанти:

 • Купити квиток на міжміський автобус. У цьому випадку вас спочатку довезуть до кордону Криму і України, потім доведеться пройтися пішки по нейтральній зоні, а на українській території сісти в автобус, пред'явивши посадковий талон. Існує навіть розклад на такі рейси: на вокзалах воно написано від руки і прикріплено біля віконець квиткових кас. Наприклад, із Сімферополя до Херсона автобуси ходять чотири рази на день, до Києва, Харкова, Днепропетровсок - двічі в день, в Одесу і Миколаїв - п'ять разів на день. На автобусі пасажирів довозять до пішохідній зоні на кордоні Криму і України. Далі доведеться пройтися пішки: на Перекоме і в Армянську відстань невелика, всього 400-500 метрів. Якщо вирішите їхати через Джанкой, доведеться пройти близько 4 км, тому має сенс подумати про попутці або знайти місце в мікроавтобусі, який довезе до Чонгарського моста.
 • Доїхати на автобусі до кордону Криму і України, перетнути її пішки, а далі сісти на поїзд. Найближче до півострова розташована станція Новоолексіївка (Херсонська область). Потяги звідси ходять до Києва, Львова, Запоріжжя, Харків і Дніпропетровськ. Найпростіше заздалегідь купити квитки через Інтернет, а після забрати їх в касі. Від Чонгара до залізничного вокзалу дістатися можна буде на автобусі або таксі: спіймати їх можна прямо за пунктом КПП.
 • Скористатися послугами маршруток, таксі або попутників. На численних форумах можна зустріти різні пропозиції від тих, хто часто перетинає пропускні пункти України в Криму. Вони охоче пропонують свої послуги і беруть цілком розумні гроші. Обережно вибирайте попутників, щоб не потрапити до рук шахраїв. Звертайте увагу на репутацію людини на форумі.

Є чергу на кордоні Криму і України?

Люди, які подорожують своїм ходом, навряд чи зіткнутися з проблемами на кордоні Криму і України. Максимальний час очікування - час, і то в осінній і зимовий час навряд чи на Чонгарі або в Армянську буде ажіотаж. Водії легкових авто також можуть не переживати: фури доглядають в окремій черзі, тому легковика проходять швидко. У літню пору або перед святами термін очікування на кордоні може збільшуватися, тому перед тим, як виїжджати, вивчіть ситуацію на кордоні Криму і України зараз на тематичних форумах.

У літню пору або перед святами термін очікування на кордоні може збільшуватися, тому перед тим, як виїжджати, вивчіть ситуацію на кордоні Криму і України зараз на тематичних форумах

Є чергу на кордоні Криму і України?
Що ж роблять кримчани, у яких на Україні залишилися родичі або невирішені справи?
Де сьогодні можна перетнути кордон Криму з Україною?
Як проїхати до Криму через Україну, якщо немає особистого транспорту?
Є чергу на кордоні Криму і України?