Перетин кордону Білорусь-Україна на автомобілі: правила

 1. рекомендації
 2. Особливості в'їзду на машині
 3. Митні формальності

Україна і Білорусь протягом тривалого часу підтримують дружні відносини, а громадяни обох країн досить часто перетинають державні кордони по роботі, для подорожі або відвідування своїх родичів. Якщо говорити простими словами, то проїзд кордону - це фізичне переміщення через пропускні пункти країн. Сьогодні ми поговоримо про те, як в 2019 відбувається перетин кордону Білорусь-Україна на автомобілі.

Сьогодні ми поговоримо про те, як в 2019 відбувається перетин кордону Білорусь-Україна на автомобілі

Очевидно, що в'їзд в одну з країн передбачає проходження перевірок, як з боку Республіки Білорусь, так і з боку України. Тому при перетині кордону на автомобілі потрібно розбиратися в правилах і обмеженнях українського і білоруського законодавства. Справа в тому, що кожна країна висуває свої вимоги щодо необхідних документів, списку допустимих до ввезення предметів і т. Д.

Проблем у бажаючих проїхати на автомобілі, як правило, не виникає. Правила перетину діють вже давно і суттєво вони не змінювалися. Що стосується швидкості проходження кордону, то все залежить від конкретного пункту пропуску, часу дня і року.

Більшість людей, які в 2019 перетинають українсько-білоруський кордон, відзначають пильну увагу саме з боку прикордонників Білорусі. Якщо якісь проблеми і виникають, то саме на пропускних пунктах цієї країни. З чим це пов'язано не знає ніхто, однак факт залишається фактом. Проте, якщо слідувати всім правилам 2019 року і нічого не порушувати, то перетин кордону буде швидким і безпроблемним.

рекомендації

Оскільки проходження кордону Білорусь-Україна пов'язана зі спілкуванням з людьми, то потрібно бути досить акуратним Оскільки проходження кордону Білорусь-Україна пов'язана зі спілкуванням з людьми, то потрібно бути досить акуратним. Оскільки від рішень прикордонника залежить успіх цього заходу, то потрібно робити тільки те, що потрібно, і нічого зайвого. Основними корисними порадами, які в 2019 допоможуть в перетині кордону, можна назвати:

 • будьте спокійні і ввічливі;
 • на поставлені відповіді давайте чіткий і виразний відповідь, а розмови на відсторонені теми краще залишити для своїх друзів;
 • дотримуйтеся правил поведінки на прикордонному пункті пропуску;
 • не намагайтеся жартувати або підколювати співробітників ПП;
 • заздалегідь перевірте всі документи і терміни їх дії;
 • не затайте предмети, заборонені до ввезення;
 • не намагайтеся перетнути кордони за підробленими документами.

Пам'ятайте, що митниця - це досить серйозна організація, а все її співробітники є представниками влади і виконують свою службові обов'язки. Спілкуватися з ними потрібно спокійно і ввічливо, навіть якщо у вас виникли якісь проблеми або затримки, не варто нікого створювати конфлікт. Багато людей вважають, що жарти і веселий настрій може допомогти в перетині кордону Білорусь-Україна. На жаль, це не так, адже прикордонник може не оцінити вашу жарт, запідозрити щось і відправити на додаткову перевірку. Це буде коштувати витраченого часу.

Для того щоб в 2019 як можна швидше пройти всі перевірки, дотримуйтесь усіх попереджень і давайте чіткі, виразні відповіді на поставлені питання. Говоріть виключно по справі, «без лірики».

Заздалегідь перевірте свої документи. По-перше, вони повинні бути дійсні протягом усього часу перебування за кордоном. По-друге, всередині не повинно бути ніяких папірців, чеків, грошей і т. Д. Подавати для перевірки паспорт потрібно без обкладинки. Зробити це нескладно, але підготовка допоможе уникнути будь-яких неприємностей.

На території прикордонного пункту можна курити тільки на певній території, оскільки це вважається суспільні місцем. Якщо в 2019 ігнорувати правила білорусько-українського кордону, то вам можуть виписати штраф.

Чітко дотримуйтесь вимог щодо кількості перевезених предметів. Якщо ви знаєте, що якісь речі не можна мати при собі або ж їх занадто багато, то варто заздалегідь про це потурбуватися і внести їх в декларацію або залишити. Справа в тому, що такого роду порушення може привести до відмови у в'їзді. Нарешті, не хвилюйтеся!

Особливості в'їзду на машині

Для того щоб в 2019 перетнути кордон Білорусь-Україна, необхідно заповнити декларацію і внести в неї інформацію про свій автомобіль Для того щоб в 2019 перетнути кордон Білорусь-Україна, необхідно заповнити декларацію і внести в неї інформацію про свій автомобіль. Крім цього, обов'язково мати при собі міжнародний поліс страхування. Це так звана зелена карта, яку можна оформити як на території України, так і Республіки Білорусь. Відзначимо, що якщо цього не зробити заздалегідь, то можна отримати тимчасову страховку відразу ж після перетину кордону. Її ціна буде залежати від тривалості перебування в країні. Наприклад, на рік в Білорусі поліс обійдеться в 50 євро, а на 15 днів - всього 5 євро.

За перетин кордону через пункт пропуску Білорусі потрібно заплатити збір. Деякі категорії громадян в 2019 від нього звільняються, в тому числі діти або особи, які направляються на похорон близьких родичів.

Подорожуючи на автомобілі, при собі потрібно мати водійське посвідчення і свідоцтво про реєстрацію. Якщо по території України можна їздити на чужій машині, то перетнути кордон не вийде, якщо немає оформленої у нотаріуса доручення. Що стосується водійського посвідчення, то можна використовувати як внутрішні, так і права міжнародного зразка.

Важливим є термін дії іноземного водійського посвідчення. Наприклад, іноземець може користуватися своїми правами в Республіці Білорусь протягом 3 місяців з моменту в'їзду в країну. Після цього потрібно отримати місцеве або міжнародне посвідчення водія, оскільки іноземні права будуть вважатися недійсними. Ігнорування цієї вимоги може загрожувати штрафом.

Окрему увагу потрібно звернути на правила дорожнього руху і знаки. Здебільшого вони однакові в Україні та Республіці Білорусь. Проте, українські дороги не можуть похвалитися високою якістю і наявністю всіх необхідних позначень. Тому за обстановкою на дорозі потрібно завжди посилено стежити.

Митні формальності

Практично всі люди мають якісь речі, які беруть з собою в поїздку в іншу країну Практично всі люди мають якісь речі, які беруть з собою в поїздку в іншу країну. На сьогоднішній день фізичні особи можуть переміщати товари через кордон Білорусі і України на пільгових умовах. Однак це стосується тільки тих товарів, які призначені для особистого використання і підпадають під правила. Якщо ж якісь предмети ввозяться в країну з комерційними цілями, то доведеться за них заплатити.

Логічним буде запитання, як визначити призначення тих чи інших товарів? Це відноситься до компетенції прикордонників, які аналізую кілька факторів. По-перше, ця заява власників речей. По-друге, до уваги береться також частота перетину кордону. Якщо людина часто їздить з однієї країни в іншу і має з собою багато речей, то, швидше за все, він має приховані мотиви.

Всі інші товари в 2019 повинні оформлятися відповідно до діючих правил. Для цього потрібно внести всі предмети в митну декларацію та сплатити мита.

При перетині кордону можна провозити з собою практично будь-які речі, однак за деякі доводиться платити мито. Серед них можна виділити:

 • будь-які будматеріали;
 • сантехніка;
 • різна побутова техніка (плити, холодильники, посудомийки, швейні машинки, мікрохвильові печі, кухонні комбайни та багато іншого);
 • телевізійна апаратура;
 • комп'ютерні монітори.

Якщо ви в причепі на автомобілі хочете перевезти мотоцикл, мопед або запчастини, то за це також потрібно заплатити.

Деякі товари заборонено мати при собі на білорусько-українському кордоні. Як правило, список таких предметів включає в себе речі, які є небезпечними для людей і можуть використовуватися для протиправної діяльності. До переліку заборонених предметів входить:

 • вибухівка і легкозаймисті речовини;
 • наркотичні засоби;
 • алкоголь і тютюнові вироби в кількість вище встановлених норм (5 л алкоголю і 2000 сигарет);
 • більше 4 автомобільних шин;
 • різні носії інформації, які можуть містити дані, небезпечні для країни або ті, що можуть завдати шкоди добрій репутації.

Логічним буде запитання, як визначити призначення тих чи інших товарів?