Туристична страховка для виїзду за кордон

 1. Навіщо потрібна страховка туристу
 2. Що дає туристична страховка
 3. Як оформити медичну страховку для виїзду за кордон
 4. Де оформити страховку для поїздки в Європу
 5. Як скористатися страховкою за кордоном
 6. Що робити, якщо захворів за кордоном

Туристична страховка

В Україні страхування здоров'я, життя і майна - поки ще не така поширена практика, як в інших країнах світу.

Тому багато туристів, що виїжджають за кордон у перший раз, не знають, що таке туристична страховка і за що ми платимо при її оформленні.

Навіщо потрібна страховка туристу

 • Медична страховка - обов'язковий пункт у списку документів для отримання візи. Без відповідного поліса в задоволенні вашого запиту буде відмовлено.
 • Це гарантія того, що ви зможете звернутися з медичної установи за кордоном в разі потреби.
 • Отримуючи медичне обслуговування за кордоном по страховці, ви значно зменшуєте свої витрати.

В Європі відвідування лікаря - це дуже дороге «задоволення», навіть якщо проблема, з якою ви звернулися, абсолютно звичайна і може зважитися простою процедурою або оглядом з подальшим призначенням лікування.

Що дає туристична страховка

Що дає туристична страховка

Медична страховка для виїзду за кордон - це домовленість зі страховою компанією про те, що вона зобов'язується забезпечити необхідне обслуговування і покрити витрати на лікування на території іншої країни.

Вам видадуть документ, що підтверджує угоду, який називається поліс медичного страхування.

Перелік послуг і страхових випадків відрізняється в залежності від компанії, що надає поліс. Зазвичай в базовому варіанті туристична страховка покриває перевезення застрахованої особи в лікарню, надання стаціонарної допомоги (ліки, обслуговування) при раптовому захворюванні або нещасному випадку. Іноді в цей список входить візит до стоматолога, юридична допомога, транспортування на батьківщину та ін. Також стандартна програма включає в себе інформаційну підтримку протягом усього терміну дії договору.

За бажанням ви можете оформити факультативний комплекс послуг (страхування під час стихійного лиха, при втраті документів або багажу), але вартість в такому випадку зросте.

Як оформити медичну страховку для виїзду за кордон

У медичному страхуванні при поїздці за кордон потребують всі громадяни України, за винятком:

 • дітей до 1 року та літніх людей, яким більше 70 років
 • жінок, у яких термін вагітності більше 3 місяців
 • недієздатних осіб.

Щоб визначити мінімальну суму страхування, необхідно з'ясувати вимоги країни, в яку ви плануєте поїхати.

Період дії договору ви вибираєте самі: можна обмежитися терміном поїздки або ж оформити страховий поліс на цілий рік.

Де оформити страховку для поїздки в Європу

Якщо ви збираєтеся скористатися послугами турагентства, то вам запропонують медичне страхування в пакеті з самим туром. Це дуже зручно, але мінус в тому, що зазвичай така страховка обходиться значно дорожче, ніж оформлена самостійно.

Також для отримання туристичної страховки можна звернутися в страхову компанію. Багато з них зараз пропонують оформити медичну страховку для виїзду за кордон за допомогою інтернету. Заповнюєте необхідні бланки, вносите оплату і отримуєте свій страховий поліс в руки кур'єрською доставкою або навіть в електронному варіанті на e-mail. Подивитися, як виглядає бланк замовлення медичної страховки онлайн можна тут .

Оформлення документа онлайн буде коштує дешевше, але цей спосіб передбачає певний ризик, тому потрібно бути гранично уважним і обережним у виборі страхової компанії. Бажано перевірити, щоб на сайті була вказана вся необхідна інформація: адреса офісу, телефони та ін., Почитати відгуки її клієнтів.

Якщо у вас є підозри в благонадійності фірми, зателефонуйте за телефоном гарячої лінії, поспілкуйтеся з менеджерами і задайте всі питання, які вас хвилюють.

Є спеціальні сервіси, які є посередниками і надають вибір між страховими пропозиціями різних компаній. Але варто пам'ятати, що, швидше за все, за свої послуги вони зроблять націнку на вартість поліса, так що краще звернутися в страхове агентство безпосередньо.

Як скористатися страховкою за кордоном

Звичайно, кожен, хто їде у відпустку, не хоче замислюватися про те, що в подорожі може трапитися екстрена ситуація. Але, на жаль, такий поворот подій - не рідкість, тому краще заздалегідь підготуватися до несподіваних «сюрпризів» і мати уявлення про те, що робити в цьому випадку.

Потрібно розрізняти кілька понять:

 • страхова компанія - у неї ви купуєте туристичну страховку
 • сервісна компанія - забезпечує інформаційну підтримку за кордоном і оплачує лікування (сюди ви звертаєтеся при виникненні страхового випадку в поїздці)
 • установа, що забезпечує медичну допомогу (лікарня в країні перебування)

Вирішальну роль зазвичай грає сервісна компанія, в компетенції якої - підбір клініки за кордоном, оформлення необхідних документів та, найголовніше, фінансові операції.

Тому при виборі туристичної страховки радимо звертати увагу не тільки на фірму, яка продає вам поліс, але більшою мірою на ту компанію, в яку вам доведеться безпосередньо звертатися під час поїздки за кордон. Оформляючи страховку, уточніть, з якими сервісними компаніями співпрацює постачальник послуги та спробуйте знайти відгуки про неї в інтернеті.

Що робити, якщо захворів за кордоном

Що робити, якщо захворів за кордоном

 1. По можливості потрібно відразу зателефонувати за номером сервісної компанії, який вказаний в страховому полісі. Її співробітники підкажуть вам, в яке найближчої установи можна звернутися і допоможуть в організації транспортування, якщо це необхідно.
 2. Якщо піти в першу-ліпшу клініку або до незалежного лікаря - не факт, що компанія погодиться оплачувати рахунок.
 3. Якщо у вас виявлять алкоголь або наркотики в крові - не сподівайтеся повернути витрачені на лікування гроші.

Бережіть себе і здоров'я своїх близьких, і нехай ваша подорож пройде без неприємних сюрпризів.

Якщо ви не знаєте, як зробити медичну страховку для поїздки за кордон або у вас немає часу на пошук необхідної інформації про постачальників подібних послуг, ми готові допомогти вам вирішити це питання.

Як ще убезпечити себе, відправляючись в подорож за кордон - читайте в нашій статті «Безпека в подорож ».


Є питання по наших послуг? Телефонуйте нам за тел. +380 68 144-63-95


Для пошуку кращих авіаквитків, готелів і оренди авто рекомендуємо нашого партнера skyscanner

Рекомендуємо скористатися сервісом підбору екскурсій і гідів від tripster.ru

Є питання по наших послуг?