Туристична страховка | Страхування виїжджаючих за кордон

 1. Що включає в себе страхування туристів?
 2. Які ризики і шкоду здоров'ю не покриваються туристичної страховкою?
 3. Ціна туристичної страховки в Києві і Україні
 4. Яка туристична страховка краще?
 5. Відгуки про туристичний полісі

Туристична страховка - це страхування ризиків, пов'язаних з необхідною медичною допомогою та екстреними транспортними витратами в подорож Туристична страховка - це страхування ризиків, пов'язаних з необхідною медичною допомогою та екстреними транспортними витратами в подорож. Відшкодування шкоди провадиться, якщо страховий випадок настав за кордоном на території країни, зазначеної в договорі. При оформленні віз та інших документів для виїзду за кордон поліс медичного страхування стає життєво важливим і необхідним.

У даній статті Ви дізнаєтеся все особливості по даному виду страхування, в тому числі які саме ризики покриває страховка, яка потрібна мінімальна сума для поліса туристичного страхування при виїзді в різні країни світу, від чого залежить вартість і іншу корисну інформацію. Крім того, заповнивши просту форму, Ви отримаєте пропозицію з оформлення туристичного поліса від кращих страхових компаній України і зможете вибрати оптимальну для себе програму.

Оформити страховий поліс

Що включає в себе страхування туристів?

Програми туристичного страхування можуть відрізнятися в залежності від компанії, в якій укладається договір, потреб і можливостей застрахованого. В обов'язковому порядку при виїзді за кордон страхуються:

 1. Випадки раптового настання захворювань - різке погіршення самопочуття, яке потребує невідкладної медичної допомоги.
 2. Нещасні випадки і травми.
 3. Ліки, які лікар виписує.
 4. Лікування в стаціонарі.
 5. Медична евакуація і транспортування до лікувального закладу або місця проживання.

Важно❗️ Страховим випадком не рахується раптове захворювання, яке має хронічний характер, і відомо до закінчення страхового поліса.

Крім медичних ризиків, в страхування туристів, що виїжджають за кордон, можуть входити:

 • надання термінової стоматологічної допомоги;
 • вартість екстрених хірургічних операцій;
 • витрати на транспортування застрахованого в країну його постійного проживання в разі серйозних травм;
 • вартість квитків для одного з родичів, які прибули для догляду за потерпілим страхувальником;
 • вартість транспортних витрат і супроводу на батьківщину дітей страхувальника, які залишились без догляду;
 • репатріація (повернення на батьківщину тіла в разі смерті);
 • громадянська відповідальність страхувальника - на випадок нанесення їм шкоди третім особам в ході перебування за кордоном;
 • невиїзд в разі дострокового переривання путівки або її скасування не з вини страхувальника;
 • страхування багажу;
 • послуги юриста;
 • відправка термінових повідомлень і здійснення телефонних дзвінків, пов'язаних з настанням страхового випадку.

Надіслати заявку та дізнатися вартість

Перед тим як купити туристичну страховку, страхуються має можливість вибрати для себе оптимальну програму і ризики, які вона буде покривати. Наприклад, при організації поїздок на гірськолижні курорти включити в договір страхування від травм і нещасних випадків, в тому числі потенційне лікування в стаціонарі і проведення операцій - цілком виправдане рішення.

Які ризики і шкоду здоров'ю не покриваються туристичної страховкою?

Не всі витрати, пов'язані зі здоров'ям страхувальника, що виникли під час його перебування за кордоном, будуть компенсовані страховою компанією. У перелік випадків, які потребують медичної допомоги, але не будуть покриті туристичної страховкою, входять:

 • надання допомоги при загостренні хронічного захворювання або захворювання, що почалося до моменту виїзду за кордон;
 • надання допомоги в разі алкогольного або наркотичного сп'яніння;
 • шкоду здоров'ю, завдану через спроби суїциду;
 • витрати в зв'язку з вагітністю, абортами і родами. Виняток становлять вимушені переривання вагітності через нещасних випадків;
 • захворювання внаслідок впливу радіації.

Чи не входять в перелік ризиків, що покриваються також травми в результаті вчинення страхуються особою протиправних дій.

Ціна туристичної страховки в Києві і Україні

Вартість страховки туриста залежить від ймовірності настання випадку і можливих ризиків (чим вони вищі, тим ціна більше). Точна сума буде залежати від декількох факторів:

 • ціна за послуги конкретної страхової компанії;
 • віку одержувача;
 • тривалості поїздки;
 • мети подорожі;
 • країни призначення;
 • суми покриття витрат.

Завдяки зазначеним чинникам можна оцінити ризики і ймовірність настання страхового випадку. Наприклад, якщо клієнт ніколи не катався на лижах і вирішив відправитися кататися в Альпи в самий розпал сезону, при цьому йому 60 років, імовірність того, що з ним може щось трапиться набагато вище, ніж у клієнта 25-ти років, який їде в автобусний тур до сусідньої Польщі. Вартість в першому випадку буде дорожче, ніж у другому, хоч і не суттєво.

У ціні страховки може бути відображена франшиза - сума витрат, які турист буде покривати самостійно при настанні страхового випадку. Вона може бути фіксованою - наприклад, 50 € - або виражатися у відсотках від суми виплат. Розмір франшизи залежить від умов договору компанії.

Чим більша кількість ризиків було позначено в договорі, тим вище буде вартість страховки. Важливим моментом у визначенні вартості туристичної страховки стає величина страхової суми. Вона визначається в залежності від держави, на території якого планується відпочинок.

Порівняємо середню вартість при подорожі по всьому світу для туриста c покриттям витрат 30 000 євро в пакеті «Стандарт».

Страхова компанія Вартість, грн за 60 днів (від і до) за 90 днів (від і до) за 180 днів (від і до) PZU 2282,00 3403,00 5288,00 АСКА 1209,63 1804,53 3589,23 ЄТС 1784,60 2676,89 5353,76 ІНГО Україна 2820,00 4230,00 8460,00 Альфа Страхування 1371,32 2056,98 3142,37

Мінімальна страхова сума для популярних туристичних країн - Єгипту, Таїланду, Туреччини та Тунісу - становитиме 20000 $. Для країн Європи сума покриття ризиків становить 30000 €.

Також слід розуміти, що кожна страхова вносить свої пункти страхування в туристичний поліс, і виплачує окремі суми, які позначені в договорі. Наприклад, при покупці страховки вартістю 1400 грн, страховик зобов'язується виплатити:

 • нещасний випадок - до 1000 €;
 • на лікування - до 30 000 €;
 • при втраті багажу - до 200 €;
 • при затримці або скасування рейсу - до 100 €;
 • при втраті документів - до 100 €;
 • на юридичну допомогу - до 500 €.

Яка туристична страховка краще?

При виборі туристичної страховки потрібно орієнтуватися на надійність компанії і уточнювати її партнерів в країні передбачуваної поїздки. При настанні екстреної ситуації турист повинен бути впевнений, що йому нададуть необхідну допомогу в найкоротші терміни.

Залежно від типу туристичної страховки, відшкодування шкоди буває 2-х видів:

 • компенсаційне - все непередбачені витрати турист оплачує самостійно, а після повернення на батьківщину надає страховій компанії підтверджуючі документи, на підставі яких проводиться відшкодування витрат;
 • сервісне - страхова компанія укладає угоди з закордонними фірмами, які спеціалізуються на підтримці туристів. При виникненні страхового випадку компанія-страховик відшкодовує витрати на вирішення проблеми безпосередньо фірмі-асистансу.

При настанні страхового випадку туристу необхідно звертатися в сервісну компанію (асистанс), з якою укладено договір в української компанії. Телефони для зв'язку необхідно мати при собі, як і поліс страхування.

☝️Прі виборі страхового поліса слід враховувати всі особливості подорожі (клімат, регіон і тд).

Також необхідно ретельно вивчити різні пакети страхування, ціна на них залежить від переліку послуг які входять в нього. Суть досить проста - чим більше страховик покриває непередбачених випадків - тим більше вартість страховки.

Договір страхування визначає, на території яких країн буде діяти страховка. У більшості випадків дія поліса поширюється тільки на ту країну або країни, які вказані в договорі.

Існує кілька програм страховки, які розраховані на відшкодування певних випадків:

 1. Програма А (невідкладна медична допомога). З цієї програма відшкодовується вартість невідкладної медичної допомоги, наданої застрахованій особі внаслідок гострого погіршення стану його здоров'я, причиною якого стала раптова хвороба або нещасний випадок, що загрожує життю і здоров'ю.
 2. Програма B (медико-адміністративні послуги). За цією програмою додатково до медичних витрат, перерахованих в Програмі А відшкодовуються витрати, які нерозривно пов'язані із страховим випадком з питання перебування в стаціонарах, оплаті ліків або прийомів в лікарнях.
 3. Програма С (медико-адміністративні та юридичні послуги). За цією програмою додатково до медико-адміністративних витрат, перерахованих в Програмі В, також відшкодовуються витрати, нерозривно пов'язані з настанням страхового випадку з юридичної частини (депортація, надання послуг адвоката і тд).
 4. Програма D (медико-адміністративні, юридичні та транспортні послуги). За цією програмою додатково до медико-адміністративним і юридичним витрат, перерахованих в Програмі З відшкодовуються витрати застрахованої особи, що подорожує на власному автомобілі, які пов'язані з пошкодженням цього транспортного засобу в результаті ДТП.

Отримати поліс можна в офісі страхової компанії або оформити туристичну страховку онлайн. На даній сторінці можна подати заявку на страховку і замовити прорахунок ціни поліса, щоб дізнатися його приблизну вартість.

Поліси, придбані за допомогою туристичного онлайн-страхування, приймаються в посольствах і консульствах нарівні зі стандартними. Отриманий електронний бланк необхідно вивести до друку і поставити свій підпис.

Відгуки про туристичний полісі

Сфера туристичного страхування досить важлива і викликає масу питань у людей, які хочуть оформити поліс при виїзді за кордон. Залишити відгук про користування таким видом послуги Ви можете на нашому сайті в коментарях нижче.

Що включає в себе страхування туристів?
Які ризики і шкоду здоров'ю не покриваються туристичної страховкою?
Які ризики і шкоду здоров'ю не покриваються туристичної страховкою?
Яка туристична страховка краще?