«Громадянська позиція» Анатолія Гриценка призведе в політику нові обличчя

Сьогодні в прес-центрі "Паритет" відбулася прес-конференція, на якій була представлена ​​програма політичної партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка. Серед тих, хто взяв участь у зустрічі кандидати в народні депутати від цієї політичної сили (Василь Гацько, Віталій Шабунін, Марина Соловйова, Леонід Макул, Іван Апаршин і Леонід Штекель) і лідер партії Анатолій Гриценко.

«Громадянська позиція» виставила 156 кандидатів, з них тільки 10 по мажоритарних округах. Це пов'язано з тим, що політична сила виступає за максимальну прозорість у своїх рядах і її не підтримують «грошові мішки», які в інших партіях купують прохідні місця в списках або йдуть на вибори по мажоритарному округу, вкладаючи в передвиборну кампанію значні кошти.

Політична сила декларує постулат прозорості у фінансових надходженнях і готова на офіційному сайті продемонструвати кількість грошей, яке надійшло, і на що вони були витрачені.

- На офіційному сайті кожен день оновлюється список тих, хто перерахував гроші в виборчий фонд, як конкретних громадян, так і підприємств. Там же можна побачити повний звіт, на що ці гроші були витрачені. Такого положення немає в законі, але це той стандарт прозорості, який би наслідували й інші політичні партії, - зазначив Анатолій Гриценко.

Крім того, «Громадянська позиція» демонструє реальний приклад об'єднання, йдучи на вибори спільно з Демократичним альянсом. У партії є місце і громадським активістам, які можуть використовувати партій як соціальний ліфт і будучи при владі втілювати в життя свої напрацювання та проекти з реформування України.

Основні тези «Громадянської позиції» виражені в тому, що це партія не світу і не війни, а людської гідності і реформ. Нетерпимість можлива лише до проявів корупції, яку, як і інші виразки суспільства, політична сила планує викорінювати жорсткими адміністративними методами, з застосуванням законодавчої бази кримінального кодексу незалежно від посад, посад і значущості порушників.

Серед інших моментів: створення справжньої і професійної армії, застосування армії за призначенням і в адекватному кількості, ніякого світу з терористами і припинення розмов про те, що можна віддати хоча б сантиметр української землі, розслідування незаконних доходів людей з попередньої влади, політика відкритих тендерів і прозорого реєстру нерухомості.

Серед іншого «Громадянська позиція» планує продовжити реформу судової системи (зокрема про це говорила Марина Соловйова, секретар комісії з люстрації суддів). За її словами всього 7% українців довіряє судовій гілці влади. Її необхідно зробити по-справжньому незалежною, ви нині, коли суддів призначає президент, це не можливо.

Леонід Макул підкреслив, що зараз країна знаходиться на межі розвалу, а, отже ні в якому разі не можна допустити до влади вже дискредитували себе політиків. «Політика, потрібні нові обличчя» - такий постулат обрали для себе активісти «Громадянської позиції». У плані конкретних кроків пов'язаних з місцевими громадами, політична сила ініціюватиме перехід до дійсно децентралізації влади, коли ресурси, грошові і владні концентруються в одному місті чи ряді регіонів, а рівномірно розподілені по країні.

Ще один момент з програми партії: негайну відмову від позаблокового статусу і вступ України в НАТО, що призведе до підвищення рівня обороноздатності країни. При цьому основним аргументом на зовнішній арені, повинна стати не тільки дипломатія, а й потужна, нова армія. За словами полковника Івана Апаршин, якого Анатолій Гриценко назвав можливим міністром оборони України, наша країна готова укомплектувати збройні сили свої сучасною зброєю і успішно виконувати бойові завдання, проте перешкодою цьому є некомпетентне керівництво збройними силами, яке в даний момент розпорошує сили і не знає основ тактики ведення бойових дій.