Що таке страхування цивільної відповідальності

 1. 1. Що таке страхування цивільної відповідальності?
 2. приклад
 3. 2. Яким буває страхування цивільної відповідальності - огляд ТОП-7 видів страхування
 4. Вид 1. Страхування власників автотранспортних засобів (ОСАЦВ)
 5. Вид 2. Страхування перевізника
 6. Вид 3. Страхування екологічних ризиків
 7. Вид 4. Страхування відповідальності виробників і продавців
 8. Вид 5. Страхування професійної відповідальності
 9. приклад
 10. Вид 6. Страхування цивільної відповідальності забудовника
 11. Вид 7. Страхування за невиконання зобов'язань
 12. 3. Як відбувається страхування цивільної відповідальності - 5 основних етапів
 13. Етап 1. Вибір страхової компанії
 14. Етап 2. Визначення предмета страховки
 15. Етап 3. Підготовка документів
 16. Етап 4. Оплата поліса
 17. Етап 5. Укладення договору
 18. 4. Де можна вигідно застрахувати громадянську відповідальність - огляд ТОП-5 компаній-страховиків
 19. 1) Ингосстрах
 20. 2) РЕСО-Гарантія
 21. 3) Альфа-Страхування
 22. 4) Інгвар
 23. 5) Росгосстрах
 24. 5. Як правильно застрахувати громадянську відповідальність перед третіми особами - 4 простих ради
 25. Рада 1. Співпрацюйте лишь з перевіренімі компаніямі
 26. Рада 2. Не допускайте помилок у вказівці особистих даних
 27. Порада 3. Уважно вивчайте перелік страхових ризиків
 28. Рада 4. Укладайте договір з компаніями, послугами яких ви вже користувалися
 29. Висновок

Що таке страхування цивільної відповідальності при експлуатації квартири? Які бувають види страхування перед третіми особами? Як відбувається страхування відповідальності забудовника?

Привіт, дорогі читачі! Вас вітає сайт «ХітёрБобёр» і його експерт, Денис Кудерін.

У цьому випуску ми розглянемо цікаву та актуальну тему - страхування цивільної відповідальності. Стаття продовжує цикл публікацій, присвячених страховому захисті громадян і юридичних осіб.

Матеріал буде корисний власникам комерційного і житлового майна, автомобілістам, власникам житла і багатьом іншим категоріям громадян.

Матеріал буде корисний власникам комерційного і житлового майна, автомобілістам, власникам житла і багатьом іншим категоріям громадян

1. Що таке страхування цивільної відповідальності?

У попередніх статтях ми писали про те, як забезпечити страховий захист особистого майна. Але нерідко в непередбачених ситуаціях шкода завдається чужої власності або здоров'ю.

У таких випадках можна відшкодувати збитки потерпілих зі своєї кишені, а можна піти іншим шляхом - застрахувати свою цивільну відповідальність. У цьому випадку витрати буде оплачувати не винуватець події, а страхова компанія.

Страхування цивільної відповідальності (ЦВ) - окрема галузь страхового ринку. Об'єктом захисту при такому виді страхування виступає відповідальність страхувальника за заподіяння шкоди власності, життю і здоров'ю третіх осіб.

приклад

Подружжя Петрови поїхали на вихідні на дачу. Поки вони відпочивали, в їхній квартирі прорвало трубу. Водою залило квартиру сусіда на нижньому поверсі. На щастя, у Петрових був поліс страхування відповідальності. Збитки постраждалих з лишком відшкодувала страхова фірма. Ніхто ні на кого не подав в суд, добросусідські відносини були збережені, як і фінанси обох сторін.

Правда, від адміністративної або кримінальної відповідальності страхування ГО не захистить. Якщо, наприклад, ви винні в ДТП, поліс дозволить вам оплатити збитки потерпілого водія, але відповідати за виникнення аварійної ситуації все одно доведеться.

Страховка дозволяє відшкодувати такі види шкоди:

 • шкода матеріального майна - вартість відновлення і ремонту і супутні витрати;
 • особистий збиток - витрати на лікування, реабілітацію, догляд;
 • шкода, завдана навколишньому середовищу в результаті виробничої або промислової діяльності;
 • моральний збиток.

Придбання поліса страхування ГО актуально для автовласників, господарів квартир, бізнесменів - тобто практично для всіх категорій громадян. Документ захищає від непередбачених витрат і, що теж важливо, береже ваші нерви.

Особливо потрібною виявляється така страховка для жителів багатоквартирних будинків. У квартирах, де давно не оновлювалися сантехнічні комунікації, завжди існує ризик аварії або протікання.

А раптом ваші сусіди тільки що зробили ремонт? А що якщо вода, просочившись крізь стелю, зіпсувала дорогі меблі? І в тому, і в іншому випадку страховка відшкодує збитки і позбавить від довгих виправдань. Хоча вибачитися за незручності, звичайно, все одно доведеться.

Детальніше про варіанти захисту своєї та чужої нерухомості читайте в статті « Страхування квартири ».

Рекомендуємо до прочитання також оглядовий матеріал « Що таке страхування ».

2. Яким буває страхування цивільної відповідальності - огляд ТОП-7 видів страхування

Незважаючи на те, що описувана нами галузь страхової справи відносно молода, існує безліч видів страхування відповідальності.

Їх можна розділити на дві великі групи - добровільне та обов'язкове страхування. У першому випадку все зрозуміло: договір страховки складається з доброї волі і бажанням страхувальника.

Складніше справи йдуть з обов'язковим страхуванням ГО. По суті, це узаконене примус державою громадян і юридичних суб'єктів до оформлення полісів в страхових компаніях. Правда, закон переслідує благу мету - захистити фінансові інтереси осіб, які постраждали в різного роду непередбачених ситуаціях.

Приклади обов'язкового страхування ЦВ - автострахування, туристичне страхування для людей, які виїжджають в країни Шенгенської угоди, страхування ОПО - небезпечних промислових об'єктів.

Розглянемо докладно всі види страхування цивільної відповідальності.

Вид 1. Страхування власників автотранспортних засобів (ОСАЦВ)

Відома всім власникам транспорту «автоцивілка» - типовий приклад обов'язкового страхування ЦВ. За договором ОСАГО збиток, який заподіяно одному водієві з вини іншого, повинні компенсувати не винуватцем ДТП, а страховиком.

Правда, існує конкретний межа страхової компенсації за полісом ОСЦПВ. У 2019 він дорівнює 400 000 рублей за матеріальну шкоду і 600 тис. За шкоду, завдану здоров'ю.

Більш докладні відомості про автострахування ви знайдете в публікації « Страховка на машину ».

При бажанні можна компенсувати і більш значні витрати, але для цього потрібно оформити поліс ДоСАГО - добровільну страховку цивільної відповідальності. Такий документ доповнює ОСАГО і вступає в силу, якщо збиток перевищує регламентовані законом ліміти.

Питання придбання страховки висвітлені в статтях « Що таке ОСАГО »І« Оформити ОСАГО онлайн ».

Вид 2. Страхування перевізника

Незалежно від використовуваного способу переміщення, транспортні компанії (перевізники) відповідають за безпеку вантажу та пасажирів. Існують єдині міжнародні нормативи, які визначають межі відповідальності перевізника.

Перш за все, ці нормативи стосуються відповідальності авіаперевізників і судновласників. Свої законні зобов'язання мають залізничники і автотранспортні компанії.

Страховими ситуаціями вважаються:

 • заподіяння шкоди здоров'ю пасажирів і їх життя;
 • нанесення шкоди багажу;
 • втрата або псування вантажу;
 • прострочення доставки вантажу або пасажирів з вини перевізника;
 • нанесення шкоди третім особам в результаті пригоди за участю перевізника.

Страхувальниками виступають юридичні особи, які володіють на правах власності або оренди транспортними засобами.

Страховик звільняється від зобов'язань по виплатах, якщо ситуація виникла через порушення страхувальником правил і умов транспортування.

Компенсації не буде також в тому випадку, якщо перевізник порушив нормативи протипожежного захисту або збиток викликаний факторами непереборної сили.

Додаткові відомості - в статті « Туристичне страхування ».

Вид 3. Страхування екологічних ризиків

Цей вид страхування передбачає захист відповідальності страхувальника за ризики, пов'язані з негативним впливом на навколишнє середовище.

Такі договори укладаються власниками, які володіють небезпечними об'єктами - електростанціями, шахтами, нафтопереробними і хімічними підприємствами, танкерами, заводами з виробництва вибухових і токсичних речовин.

Якщо з вини власника стався витік, аварія, техногенна катастрофа, витрати бере на себе страховик. Оскільки страхові суми в зазначених ситуаціях бувають досить значними, то і послуги страховика обійдуться недешево.

Тому страхуванням екологічних ризиків займаються тільки великі страхові фірми міжнародного масштабу. Така діяльність регулюється чинними на території тієї чи іншої держави природоохоронними законами.

У Росії захист екологічних ризиків для ОПО обов'язкове. У РФ таких виробництв налічується близько 300 тисяч. Всі вони повинні мати обов'язкову страховку ГО.

Вид 4. Страхування відповідальності виробників і продавців

Навіть тричі орденоносне і повністю роботизовані виробництво іноді випускає браковану продукцію.

Причини виробничих помилок численні:

 • порушення умов роботи;
 • упущення на стадіях проектування і розробки продукту;
 • використання недоброякісних витратних матеріалів;
 • людський фактор.

Збиток в таких ситуаціях заподіюється не тільки споживачеві. Великі збитки несе і сам виробник.

Щоб захистити себе від непередбачених витрат, пов'язаних з виробництвом і продажем бракованого товару, фірма укладає страховий договір, період дії якого дорівнює зазвичай гарантійному строку реалізованого товару. Страхувальниками в таких договорах виступають або товаровиробники, або продавці.

Вид 5. Страхування професійної відповідальності

Сутність цього виду страхування найлегше пояснити на конкретному прикладі.

приклад

Приватний юрист пообіцяв клієнту, що допоможе йому виграти справу в суді і взяв плату за свої послуги. Однак в результаті виникнення непередбачених обставин воно було програно, клієнт поніс майнові збитки і направив правозахиснику претензію.

На щастя для своєї кишені, завбачливий юрист застрахував професійну відповідальність, і витрати клієнта оплатив страховик.

Такий тип страхування проводиться виключно щодо фізосіб, які займаються приватною професійною діяльністю. Послуга актуальна для адвокатів, брокерів, дилерів, оцінювачів, лікарів, приватних детективів.

Вид 6. Страхування цивільної відповідальності забудовника

У РФ страхування ГО забудовника - обов'язкова процедура. Така страховка допомагає повернути вкладникам і пайовикам витрачені кошти або навіть забезпечити їх житлом в разі банкрутства і розорення будівельної компанії.

Закон вступив в силу в січня 2014: з цього моменту забудовники можуть брати з клієнтів гроші вперед тільки в разі, якщо мають поліс страхування відповідальності перед пайовиками.

Вид 7. Страхування за невиконання зобов'язань

Досить рідкісний вид добровільного страхування. Такий поліс набувають позичальники, які побоюються, що не зможуть повернути кредит повністю і в строк. При цьому страхова сума не дорівнює кредиту, але становить лише її частина (80-90%).

У таблиці види страхування ГО представлені наочно:

Детально про « Електронному полісі ОСАГО »В нашій розгорнутій публікації.

3. Як відбувається страхування цивільної відповідальності - 5 основних етапів

Послуги страхування цивільної відповідальності надають десятки компаній різного рівня.

Право на такий вид діяльності дає ліцензія, видана державними органами. Ці ж структури мають право позбавити контору дозвільного документа за порушення правил страхування та невиконання своїх обов'язків перед клієнтами.

Ці ж структури мають право позбавити контору дозвільного документа за порушення правил страхування та невиконання своїх обов'язків перед клієнтами

Процедура страхування цивільної відповідальності досить проста, але варто вивчити всі етапи і нюанси процесу заздалегідь. Це допоможе користувачам придбати дійсно корисний продукт за вигідною ціною.

Етап 1. Вибір страхової компанії

Не варто оформлювати договір в першому-ліпшому установі. Затвердження «все страховики однакові» - в корені невірна. Швидше, навпаки - у кожної компанії свій набір унікальних послуг, свої достоїнства і недоліки.

Знавці радять при виборі контори враховувати наступні показники:

 • досвід - чим старше установа, тим краще;
 • фінансова стійкість - на неї впливає розмір статутного капіталу, загальна сума виплат за страховими випадками і величина резервного фонду;
 • рейтинг від незалежних агентств;
 • наявність розгалуженої мережі філій;
 • асортимент страхових послуг;
 • загальна кількість клієнтів.

Можна вчинити ще простіше - розпитати своїх знайомих. Хто-небудь з них напевно користувався послугами того чи іншого страховика і має про нього хоча і суб'єктивне, але зате абсолютно достовірне думку.

Етап 2. Визначення предмета страховки

Кожен договір містить перелік страхових ризиків. Від їх кількості залежить кінцева вартість продукту.

Зрозуміло, що поліс, в який включені всі можливі події, що стосуються страхування ГО, буде коштувати дорожче, ніж договір, який передбачає лише 1-2 конкретних ситуації.

Втім, документи обов'язкового страхування містять, як правило, регламентоване кількість ризиків. Так, договори ОСАЦВ в кожному регіоні складені за стандартною схемою, а розрахункові тарифи встановлюються на федеральному рівні.

Етап 3. Підготовка документів

Список документів для страхування ГО - мінімальний: у компаній немає наміру затягувати процес, оскільки вони самі зацікавлені в якнайшвидшому впровадженні клієнта в систему страхування.

Обов'язково знадобляться паспорт, документи, що підтверджують право володіння транспортом, нерухомістю та іншим майном, технічні документи на транспорт або іншу власність. Конкретні списки вам обов'язково нададуть страховики: перелік необхідних паперів різниться в залежності від виду страхування відповідальності.

Етап 4. Оплата поліса

Послуги компанії оплачуються готівкою, банківськими переказами, за допомогою електронних платіжних систем.

Кожна фірма прагне надати клієнту максимальну кількість варіантів розрахунку. Внески за договором - одноразові або періодичні (щомісячні, щоквартальні і т.д.).

Етап 5. Укладення договору

Головне правило страхувальника має звучати так: «без прочитання не підписую». Це означає, що будь-який папір, видану на підпис страховою організацією, слід уважно вивчити.

Особливо це стосується додатків, приміток, пунктів, набраних дрібним шрифтом. Саме там зазвичай криється найважливіша інформація щодо умов і розмірів страхових виплат.

На жаль, значна частина користувачів починає розбиратися в нюансах договору вже після настання страхової ситуації. Це загрожує неприємними сюрпризами, грошовими втратами і розчаруваннями.

4. Де можна вигідно застрахувати громадянську відповідальність - огляд ТОП-5 компаній-страховиків

Від величезної кількості привабливих пропозицій у пересічного громадянина розбігаються очі. Щоб полегшити вибір, ми представляємо п'ятірку найбільш надійних і перевірених страхових компаній РФ, що займаються страхуванням різних видів цивільної відповідальності.

1) Ингосстрах

У Росії трохи страхових контор з більш ніж піввіковий історією У Росії трохи страхових контор з більш ніж піввіковий історією. Ингосстрах - одна з них. Організація працює на ринку з 1947 року. У числі безперечних плюсів компанії - високий професіоналізм, надійність, швидкодія при настанні страхового випадку.

Всі бажаючі можуть застрахувати тут громадянську і професійну відповідальність. Особливо широко представлений ринок страхування ГО для корпоративних клієнтів. Доступні програми для всіх напрямків бізнесу - готельного та ресторанного, медичного, транспортного.

2) РЕСО-Гарантія

Універсальна страхова фірма з 25-річним стажем роботи на ринку Універсальна страхова фірма з 25-річним стажем роботи на ринку. Має ліцензію на сотню з гаком актуальних і доступних продуктів для корпоративних клієнтів і приватних осіб. У числі програм страхування ГО - захист ризиків власників нерухомості, автомобілістів, бізнесменів, юридичних компаній.

РЕСО працює через агентську мережу - в штаті компанії понад 20 000 професійних агентів, що надають послуги в 850 філіях по всій Росії. Рейтинг надійності А ++ від незалежного агентства «Експерт».

3) Альфа-Страхування

Страховик міжнародного рівня з найвищим показником платоспроможності і розвиненою філіальною мережею Страховик міжнародного рівня з найвищим показником платоспроможності і розвиненою філіальною мережею. Тримає курс на постійне підвищення якості клієнтського сервісу. Більшість послуг доступні в режимі онлайн з оперативним оформленням договору і безкоштовною доставкою.

Кожен користувач може отримати безкоштовні консультації по телефону та через онлайн-чат. Страхування ГО є приватним особам (ОСАГО, «Добрі сусіди», «Хоч потоп») і компаніям (захист відповідальності для представників малого, середнього та великого бізнесу).

4) Інгвар

Досвід роботи з 1993 року Досвід роботи з 1993 року. Професіоналізм, швидке укладення договору з мінімальною кількістю документів, оперативні виплати по страховим ситуацій. Пріоритетний напрямок діяльності - захист майнових інтересів юросіб.

Фірма страхує будь-які види власності, а також громадянську і професійну відповідальність клієнтів. Забезпечує фінансовий захист компаніям в разі заподіяння шкоди третім особам в ході виробничої, господарської та адміністративної діяльності.

5) Росгосстрах

Найстарша в РФ страхова контора Найстарша в РФ страхова контора. Правонаступник організації Держбуд. Має більше 3000 підрозділів і штат з десятків тисяч професійних агентів. Загальна кількість клієнтів компанії - близько 45 млн. Чоловік.

Практикує всі види захисту відповідальності - страхування небезпечних виробництв, перевізників, громадянської відповідальності виробничих і комерційних підприємств, осіб, що надають професійні послуги, власників нерухомості та транспорту.

5. Як правильно застрахувати громадянську відповідальність перед третіми особами - 4 простих ради

Основний сенс підписання договору зі страховиком - повноцінна і своєчасна захист власних інтересів.

Щоб отримати такий захист, потрібно страхувати відповідальність правильно і слідувати нашим експертним радам.

Рада 1. Співпрацюйте лишь з перевіренімі компаніямі

Перевірений і надійний страховий партнер - гарантія своєчасних виплат без додаткових перевірок, тяганини і тривалого періоду очікування.

Можете скористатися нашим списком страховиків або залучити страхового брокера. За відносно невелику винагороду професійний агент сам знайде для вас найбільш вигідну програму.

Рада 2. Не допускайте помилок у вказівці особистих даних

Неуважність при заповненні заяви може дорого вам обійтися. Одна помилка при внесенні даних, і договір стає недійсним.

Довести свою невинність постфактум набагато складніше, ніж кілька разів перевірити і перевірити ще раз документ перед підписанням.

Порада 3. Уважно вивчайте перелік страхових ризиків

Про це вже говорилося вище - спочатку перечитайте умови договору, потім підписуйте. Не всі випадки громадянської відповідальності входять в список страхових ризиків.

У кожній компанії свій список виключень, який потрібно вивчити заздалегідь. Знайте, що компанії однозначно не виплачують компенсації, якщо збиток був вами завдано в стані алкогольного сп'яніння або навмисне.

Рада 4. Укладайте договір з компаніями, послугами яких ви вже користувалися

Страховики люблять лояльних клієнтів, як рідних. Постійні користувачі приносять їм основну частину доходу.

Відданих страхувальників фірми часто заохочують бонусами і знижками. Гріх не скористатися вигідними пропозиціями компаній, з якими ви вже співпрацювали.

Спеціально для вас ми підготували цікаве відео по темі страхування ГО забудовників.

Висновок

Друзі, підіб'ємо підсумки. Захист відповідальності - складна і багатогранна галузь страхування. Перш ніж страхувати ГО, варто розібратися в усіх тонкощах і нюансах цієї процедури. Тільки в цьому випадку ви будете належним чином захищені від непередбачених витрат.

Журнал «ХітёрБобёр» бажає своїм читачам фінансового благополуччя і здоров'я! Будемо раді, якщо ви оціните прочитаний матеріал і залишите свої коментарі. До новой зустрічі!

1. Що таке страхування цивільної відповідальності?
Які бувають види страхування перед третіми особами?
Як відбувається страхування відповідальності забудовника?
1. Що таке страхування цивільної відповідальності?
А раптом ваші сусіди тільки що зробили ремонт?
А що якщо вода, просочившись крізь стелю, зіпсувала дорогі меблі?