Страхування квартири - 5 способів як застрахувати її недорого

 1. 1. Для чого страхувати квартиру?
 2. 2. ТОП-5 основних видів страхування квартири
 3. Вид 1. Страхування конструктивних елементів квартири
 4. Вид 2. Страхування внутрішнього оздоблення та інженерного обладнання
 5. Вид 3. Страхування домашнього майна
 6. Вид 4. Страхування цивільної відповідальності
 7. приклад
 8. Вид 5. Титульне страхування квартири при покупці
 9. приклади
 10. 3. Як застрахувати квартиру - 5 простих кроків
 11. Крок 1. Вибираємо страхову компанію
 12. Крок 2. Вибираємо перелік необхідних страхових ризиків
 13. Крок 3. Збираємо документи
 14. Крок 4. Ретельно вивчаємо умови договору
 15. Крок 5. Підписуємо паперу
 16. Скільки коштує страхування квартири?
 17. 4. Де застрахувати квартиру на вигідних умовах - ТОП-5 компаній з кращими пропозиціями
 18. 1) Альфа-Страхування
 19. 2) Тінькофф Страхування
 20. 3) Росгосстрах
 21. 4) Ингосстрах
 22. 5) РЕСО-Гарантія
 23. 5. Як заощадити на страхуванні квартири - 5 перевірених способів
 24. Спосіб 1. Користуйтеся індивідуальними програмами страхування
 25. Спосіб 2. Встановіть в квартирі охоронну сигналізацію
 26. Спосіб 3. Виключіть з пакета нераціональні ризики
 27. Спосіб 4. Користуйтеся франшизою
 28. Спосіб 5. Страхуйте квартиру тільки на час тривалої відсутності
 29. 6. Висновок

Що таке страхування титулу при покупці квартири по іпотеці? Скільки коштує страхування квартири від пожежі? Як правильно застрахувати квартиру від затоплення сусідами?

Вітаю, дорогі друзі! Вас вітає інтернет-журнал «ХітёрБобёр» і експерт зі страхування Денис Кудерін.

Сьогодні ми поговоримо про страхування нерухомості. Стаття продовжує тему страхового захисту майна, життя і здоров'я громадян.

Публікація буде цікава як нинішнім, так і майбутнім власникам квартир. Завжди корисно знати, як убезпечити особисте майно від можливих ризиків.

Тож почнемо!

Що таке страхування титулу при покупці квартири по іпотеці

1. Для чого страхувати квартиру?

Захистити нерухомість від псування і втрати прагне кожна розумна людина.

Певну користь приносять замки, металеві двері та охоронні сигналізації. Однак такий захист не врятує квартиру від пожежі, затоплення та інших побутових неприємностей. Я вже не кажу про стихійні лиха.

Крім того, будь-який запор можна зламати, а сигналізацію - відключити. Чи є більш ефективний спосіб убезпечити своє житло? Є, і цей спосіб називається - страхування.

Добровільне страхування квартири - це захист житла від будь-яких видів шкоди. Процедура не скасовує сам факт шкоди, але забезпечує його повноцінну компенсацію.

Громадяни Росії та суміжних держав традиційно недооцінюють важливість страхування нерухомості. І якщо здоров'я і засоби пересування більш-менш захищені обов'язковими страховками, то наші будинки як і раніше залишаються повністю уразливими перед ворожими стихіями і іншими несприятливими факторами.

На заході страхування житла - повсюдна практика. У Європі та США майже кожна квартира застрахована від будь-яких можливих ризиків, тому життєві неприємності для громадян цих країн не мають настільки катастрофічних наслідків.

Жителі РФ поки що не можуть позбутися від стійкого суспільного стереотипу, згідно з яким будь-яке страхування - «обман трудящих», «здирництво» і нав'язана потреба.

Насправді витрати на страхові комісії незначні в порівнянні з вартістю ремонту після серйозної протікання або ціною повного відновлення житла у разі пожежі.

По суті, у пересічного громадянина трохи базових потреб. Одна з них - наявність даху над головою. І якщо наприклад, нову роботу після звільнення знайти цілком можливо, то втрачений в результаті надзвичайної події житло відновити набагато складніше.

За статистикою, в Росії тільки 5% власників квартир мають страховки. Добре ще, що при покупці житла в іпотеку оформлення поліса - обов'язкова процедура. Це дозволяє убезпечити хоча б невеликий сегмент житлової нерухомості в країні.

Пара слів про причини настільки недалекоглядної відносини наших громадян до страхування нерухомості. Люди сприймають квартиру (особливо якщо живуть в ній все життя) як щось незмінне і монолітне, що відноситься до «вічних цінностей», над якими не владні ніякі стихії.

Тим часом, житло - це всього лише матеріальний об'єкт, який може постраждати від природних чинників, злого умислу, недбалості сусідів і самих власників.

Майже всі, чия нерухомість серйозно постраждала, шкодують, що не оформили свого часу страховий поліс. Чому б не позбавити себе від можливих збитків і розчарувань заздалегідь? Тим більше, що при страховці самого житла кожен має право застрахувати і рухоме майно, яке в ньому знаходиться.

Перелічимо основні ризики, від яких захищають різні види страхування нерухомості:

 • пожежі - лиха, від яких щорічно страждають більше 50 000 одиниць житлових і нежитлових будівель;
 • вибухи газопроводу, газових балонів, котлів;
 • затоплення - цей ризик особливо великий у старих квартирах, яких в середньостатистичних російських містах більшість;
 • пограбування;
 • механічні пошкодження - навіть новобудови іноді дають усадку, після якої утворюються тріщини в стінах і страждають несучі конструкції;
 • падіння будівельних кранів, стовпів, дерев;
 • заподіяння шкоди третім особам - навіть самі акуратні господарі іноді «топлять» своїх сусідів;
 • стихійні лиха - повені, урагани, смерчі, землетруси;
 • протиправні дії - хуліганські акти, вандалізм, тероризм.

На практиці страхових ризиків набагато більше - при бажанні можна застрахуватися від будь-яких видів можливої ​​шкоди.

Додаткова інформація - в статтях « Що таке страхування »І« Страхування майна ».

2. ТОП-5 основних видів страхування квартири

Як вже говорилося вище, застрахувати можна і саму квартиру, і те, що в ній знаходиться. Сучасні страховики пропонують клієнтам десятки різновидів страхових програм.

Власникам квартир залишається лише вибрати поліс в залежності від своїх особистих цілей і потреб.

Вид 1. Страхування конструктивних елементів квартири

Вартість несучих конструкцій квартири становить основну частину загальної вартості житла.

До конструктивних елементів відносяться:

 • стіни;
 • перегородки;
 • перекриття;
 • фундамент;
 • сходи;
 • даху;
 • балкони.

Оскільки ризик руйнування таких елементів мінімальний, то і тарифи на цей вид страхування відносно невисокі.

Суміжна тема докладно розглянута в статті « Страхування будинку ».

Вид 2. Страхування внутрішнього оздоблення та інженерного обладнання

Оздоблення і комунікації - це перше, що страждає при побутових пожежах та затоплення. По суті, це найголовніший вид страхування, для якого характерні найвищі ризики.

Майже кожен з нас хоча б раз у житті страждав від протікають труб і аварій водопровідних систем. Цей же вид страховки гарантує відшкодування збитків у разі замикань проводки і інших неполадках з електрикою.

Оформляючи такий поліс, слід об'єктивно оцінити вартість ремонтних і оздоблювальних робіт у вашій квартирі. Страхувати обробку доцільно тим, хто недавно зробив дорогий ремонт в новій квартирі.

Вид 3. Страхування домашнього майна

Така страховка допоможе компенсувати збитки в разі злому і крадіжки майна з вашої квартири. Захисту підлягають будь-які цінні речі - від великогабаритних меблів і електроніки до ювелірних прикрас і срібного посуду.

Вид 4. Страхування цивільної відповідальності

Актуальний вид страхування, який гарантує компенсацію витрат у разі заподіяння вами шкоди чужому майну.

приклад

Поки ви відпочивали на дачі у вихідні, у вашій квартирі прорвало трубу. В результаті протікання постраждали ваші сусіди знизу. Поліс, в якому присутня страхування відповідальності, дозволить відшкодувати збитки на ремонт. Сусідам заплатите не ви, а ваша страхова компанія.

Такий вид захисту особливо актуальне, якщо під вашою квартирою зробили дорогий ремонт, а стан вашої власної сантехніки далеко від ідеального.

Читайте спеціальний матеріал « Страхування цивільної відповідальності ».

Вид 5. Титульне страхування квартири при покупці

Страхування титулу практикується при купівлі-продажу житла і оформленні іпотечного кредиту. Предметом захисту виступає право власності на об'єкт нерухомості.

Учасники іпотечного договору і, в першу чергу, банки, намагаються убезпечити заставне майно. Титульна страховка діє в тому випадку, якщо раптом з'ясовується, що новий власник квартири не має повних прав на житло. Титульні страховки актуальні для вторинного ринку нерухомості.

приклади

Уявіть, що ви купили квартиру, а через півроку з'ясувалося, що на неї претендує повернувся з тривалої подорожі син колишнього власника.

Або стало відомо, що на житло в свій час накладено арешт через неоплачені борги. Або виявилося, що продавець - недієздатна особа, яка страждає на психічний розлад.

Титульна страховка допоможе повернути гроші, витрачені в результаті угод, визнаних недійсними.

Більше відомостей по цій темі в публікації « іпотечне страхування ».

3. Як застрахувати квартиру - 5 простих кроків

Застрахувати нерухомість простіше, ніж ви думаєте. Однак краще знати заздалегідь, які нюанси і особливості має цей процес.

Страхові компанії - не благодійні організації. Пропонуючи свої продукти, вони переслідують комерційні цілі. Ваше завдання - відстоювати свої інтереси і вигоди.

Важливе попереднє повідомлення: російські страховики практикують 2 види пального страхування житла - стандартний (експрес-варіант) і індивідуальний.

У першому випадку поліс видається без огляду вашого житла. Вартість розраховується у відсотках від ринкової ціни квартири.

Другий варіант передбачає участь страхового агента - посередник виїжджає на об'єкт і проводить професійну оцінку нерухомого та рухомого майна.

Паралельно існує так зване «муніципальне» страхування - пільгова послуга, доступна для жителів Москви і деяких інших міст. Такий поліс покриває тільки основні ризики і не відшкодовує збитків, завданих рухомого майна.

Тепер - покрокова інструкція.

Крок 1. Вибираємо страхову компанію

Страховик страховику ворожнечу. Є компанії, для яких власний престиж найдорожче - такі організації дійсно враховують інтереси клієнтів і при настанні страхового випадку покривають збитки точно в строк і в повному обсязі.

Є менш сумлінні фірми, які намагаються мінімізувати виплати або зовсім відмовити в таких під різними приводами.

При виборі страхового партнера враховуйте наступні критерії:

 • досвід роботи компанії;
 • надійність і платоспроможність - не полінуйтеся, перевірте на офіційних сайтах, скільки страхових грошей організація виплатила за минулий рік;
 • рейтинг за версією авторитетних агентств;
 • наявність пільгових пропозицій;
 • кількість філій компанії.

Менше за все варто покладатися на відгуки в мережі - краще розпитати друзів і знайомих, що мають реальний досвід страхування.

Таблиця дасть більш наочне уявлення про важливі параметри при виборі страховика:

Крок 2. Вибираємо перелік необхідних страхових ризиків

Не завжди доцільно вибирати повну страховку, куди включені всі існуючі ризики. Наприклад, якщо ви проживаєте в сейсмічно стабільною зоні, навіщо вам страхуватися від землетрусу?

У список рухомого майна теж не варто включати все поспіль - виберіть найбільш цінні речі: електроніку, недавно куплені меблі, антикваріат (якщо він є).

Крок 3. Збираємо документи

Знадобляться оригінали або нотаріально завірені копії документів.

Ось список:

 • паспорт (з відміткою про реєстрацію);
 • документи на квартиру;
 • папери, що підтверджують право власності;
 • акт експертної оцінки житла;
 • іпотечний договір (якщо житло куплено в кредит).

Деякі види страховок вимагають додаткових документів.

Крок 4. Ретельно вивчаємо умови договору

Коли агент вручить вам готовий договір, не поспішайте його підписувати. Бувалі страхувальники радять вивчити текст досконально, навіть якщо умови були заздалегідь обговорені.

Хитрі страхові юристи нерідко вписують в документ будь-якого роду «додаткові умови» і пункти, багаторазово ускладнюють порядок підтвердження збитку. Тому рекомендуємо вам перед підписання договору проконсультуватися з досвідченим юристом .

Буде прикро, якщо після настання страхової ситуації виявиться, що цей випадок не входить список оплачуваних страховиком витрат.

Крок 5. Підписуємо паперу

Договір не викликає нарікань, страхові внески сплачено. Залишився останній пункт - підписання документа. В ідеалі, перед тим як залишити на папері свій автограф, потрібно дати прочитати текст незалежного юриста.

Скільки коштує страхування квартири?

Сума страховки завжди індивідуальна, оскільки об'єкти і обрані ризики різні для кожного власника житла.

В цілому на вартість поліса впливають такі чинники:

 • статус квартири і її ринкова ціна;
 • кількість кімнат і площа;
 • кількість страхових ризиків;
 • термін страхування;
 • сума покриття (її можна вибрати самому).

Це тільки базові параметри, на ділі їх буває в десятки разів більше. Середня вартість страховки входить в діапазон від 2 до 7 тисяч руб.

4. Де застрахувати квартиру на вигідних умовах - ТОП-5 компаній з кращими пропозиціями

Пропонуємо п'ятірку найбільш надійних російських страховиків з вигідними умовами страхування.

1) Альфа-Страхування

Лідер страхового ринку на пострадянському просторі Лідер страхового ринку на пострадянському просторі. Має найвищий рейтинг від РА «Експерт»: «А ++» - максимальна надійність і платоспроможність. Пропонує сотні доступних і корисних страхових продуктів - в тому числі кілька видів страхування житла.

Страхові програми:

 • «Альфаремонт» (вартість - від 1000 руб. На рік);
 • «Відповідальність перед сусідами» (від 750 руб.);
 • «Хоч Потоп» (страхування цінностей, внутрішньої обробки і громадянської відповідальності в одній програмі);
 • «Альфа-спокій».

У списку додаткових переваг фірми - швидкодія при страховому випадку, можливість оформлення полісів онлайн з доставкою додому.

2) Тінькофф Страхування

Компанія відносно молода (рік заснування - 2013), але має авторитет і вагу на страховому ринку за рахунок розкрученого і популярного бренду Компанія відносно молода (рік заснування - 2013), але має авторитет і вагу на страховому ринку за рахунок розкрученого і популярного бренду. Пропонує клієнтам гідні продукти за доступною вартості.

Застрахувати квартиру можна: за телефоном, самостійно на сайті, за допомогою консультанта в онлайн режимі, в офісах компанії. Оплата послуг будь-яким зручним способом - готівкою, переказом, в розстрочку без відсотків.

3) Росгосстрах

Найдосвідченіший страховик в Росії (правонаступник монополіста страхового ринку в СРСР - організації Держбуд) Найдосвідченіший страховик в Росії (правонаступник монополіста страхового ринку в СРСР - організації Держбуд). Тисячі офісів в містах РФ, тисячі професійних штатних агентів.

Захист нерухомості від максимальної кількості ризиків, включаючи удари блискавки, тайфуни, наїзд транспортних засобів, терористичні акти, підпали і вандалізм. Будь-які терміни страховки, будь-які поєднання об'єктів захисту.

4) Ингосстрах

Досвідчена фірма з великою мережею філій по всій країні Досвідчена фірма з великою мережею філій по всій країні. Володар безлічі престижних професійних нагород і премій. Пропонує стандартні поліси для захисту нерухомості і VIP-продукти - зокрема, страховку «Платинум» на термін від 3 місяців до року.

Інші програми - поліс «Відпускний» (короткострокове страхування), «Фрідом», «Експрес» (найбільш економний варіант захисту нерухомості).

5) РЕСО-Гарантія

Страховик з 25-річним досвідом роботи на ринку Страховик з 25-річним досвідом роботи на ринку. Лауреат національних і міжнародних страхових премій. Має безліч офісів і оформляє страховки через інтернет. Захист квартир, таунхаусів, заміських будинків.

Пропонує базовий поліс «Домовой» і 4 варіанти програм на вибір - Преміум, Експрес, Економ і Пільговий. Страхує цивільну відповідальність і нерухомість, придбану за іпотечним кредитом.

З усіх питань пов'язаним з страхування вашої квартири ви можете звертатися за консультацією до професійним юристам онлайн-сервісу Правовед.ру . Це дозволить заощадити ваш час при оформленні документів і захистити від помилок при здійсненні процедури страхування квартири.

5. Як заощадити на страхуванні квартири - 5 перевірених способів

Експертні поради допоможуть уникнути зайвих витрат при оформленні страхових документів. Пам'ятайте, що головна мета страхування - захист особистих інтересів.

Спосіб 1. Користуйтеся індивідуальними програмами страхування

Такі програми, на відміну від стандартних, передбачають професійний огляд квартири. Тарифи - нижче, та й оцінка вартості майна ближче до реальної. У пакет входить розширений список послуг, що дає більше простору для маневру.

До того ж за умовами індивідуальних програм розмір компенсації при настанні страхового випадку буде на порядок вище.

Спосіб 2. Встановіть в квартирі охоронну сигналізацію

Страховики знижують тарифи для клієнтів, в чиїх квартирах встановлені сучасні способи захисту майна. Дорога сигналізація окупить страхові витрати в тому випадку, якщо договір укладається на тривалий термін.

Спосіб 3. Виключіть з пакета нераціональні ризики

Кожен власник має право страхувати тільки ті ризики, які представляються йому раціональними. Наприклад, якщо господар не боїться затопити сусідів (повністю змінив всю сантехніку в квартирі), страхувати громадянську відповідальність не обов'язково.

Спосіб 4. Користуйтеся франшизою

Якщо ви погодитеся взяти на себе оплату незначних видів збитку (в розмірах 5-10 тис. Руб.), Компанія обов'язково запропонує вам більш вигідні тарифи.

Спосіб 5. Страхуйте квартиру тільки на час тривалої відсутності

Не завжди доцільно страхувати квартиру на тривалий термін: використовуйте захист тоді, коли це дійсно необхідно. Наприклад, якщо ви їдете у відпустку або на короткочасні заробітки в інше місто, немає потреби купувати річний поліс.

Оформляйте договір тільки на період своєї відсутності, але не забудьте включити в список послуг страхування відповідальності перед сусідами.

Рекомендую подивитися цікавий відеоролик по темі статті.

6. Висновок

Підведемо підсумки.

Страхування житла - важливе і корисне захід, який позбавить вас від великих і дрібних витрат, що неминуче супроводжують експлуатацію квартири.

Важливо оформляти поліс за всіма правилами і ніколи не забувати про власні фінансові та майнових інтересах.

Наш журнал бажає вам успіху і благополуччя! Якщо прочитаний матеріал здався вам корисним і потрібним, просимо оцінити статтю. Чекаємо коментарів і зауважень по темі публікації. До нової зустрічі!

1. Для чого страхувати квартиру?
Скільки коштує страхування квартири від пожежі?
Як правильно застрахувати квартиру від затоплення сусідами?
1. Для чого страхувати квартиру?
Чи є більш ефективний спосіб убезпечити своє житло?
Чому б не позбавити себе від можливих збитків і розчарувань заздалегідь?
Наприклад, якщо ви проживаєте в сейсмічно стабільною зоні, навіщо вам страхуватися від землетрусу?
Скільки коштує страхування квартири?