Скільки сохне грунтовка


перед поклейка шпалер , Фарбуванням або нанесенням штукатурок та інших матеріалів на будь-які поверхні, їх рекомендується обробити ґрунтовкою. Грунтовка проникає в поверхню, робить її міцнішою, а також забезпечує кращу адгезію, що наноситься матеріал надійніше фіксується на оброблюваної поверхні, забезпечується більш тривалий термін служби, вдається уникнути проблем, пов'язаних з відшаруванням, нерівномірним нанесенням, і інших неприємностей. І якщо чітко дотримуватися технологію, наносити ґрунтовку потрібно після кожного шару оздоблювального матеріалу, а потім потрібно дати грунтовці висохнути. Але скільки ж сохне грунтовка, і який час доведеться почекати перед нанесенням наступного шару?


грунтовки бувають декількох видів, найпоширенішою з яких є акрилова. У цього виду грунтовки є безліч переваг, серед яких і досить швидке висихання. Зазвичай акрилова грунтовка повністю висихає приблизно за п'ять годин.

Алкідні грунтовки найчастіше використовують для підготовки до подальшої обробки деревини. Така грунтовка вимагає близько 15 годин на висихання.

Гліфталева грунтовка застосовується рідко, сохне цей вид грунтовки протягом двох діб.

Швидше за все сохнуть полівінілові і поливинилацетатні грунтовки. Час висихання становить від 30 хвилин до години. Але сфера застосування цих складів дуже обмежена, тому при проведенні ремонтно-будівельних робіт вони використовуються рідко.


Зазвичай на упаковці виробник вказує час висихання грунтовки, при цьому даються рекомендації за умовами, при яких потрібно використовувати склад. Якщо температура, вологість та інші параметри знаходяться в рекомендованих межах, час висихання має приблизно відповідати зазначеному виробником, але при зміні умов воно може істотно варіюватися.

Першим фактором, що впливає на час висихання, є склад грунтовки. Так, наприклад, грунтовка на водній основі буде сохнути довше в порівнянні зі складом на основі органічних розчинників.


Чималий вплив на час висихання грунтовки надає і структура поверхні, на яку наноситься склад. Чим поверхню більш пориста, тим глибше проникає грунтовка, і тим більше часу знадобиться на полімеризацію. Якщо поверхня практично не вбирає ґрунтовку, в деяких випадках до подальших робіт можна приступати вже через годину після її нанесення.

Час, за яке висохне грунтовка, залежить також від умов, при яких вона наноситься. Грунтовка найкраще висихає при температурах від 15 до 30 градусів, вологість не повинна бути вище 80%. Якщо ці умови не дотримані, час висихання може істотно збільшитися. Якщо вологість занадто висока, грунтовка може не висохнути зовсім.

При нанесенні грунтовки, наступні роботи небажано виконувати до її висихання, а й надто зволікати також не варто. Згодом грунтовка втрачає свої властивості, і може знадобитися її повторне нанесення.

Але скільки ж сохне грунтовка, і який час доведеться почекати перед нанесенням наступного шару?