Московські поліцейські будуть здавати нормативи ГТО

Фото: ІТАР-ТАСС

Весь особовий склад столичної поліції, включаючи керівників главку, буде здавати нормативи "Готовий до праці й оборони" (ГТО). Про це M24.ru повідомив начальник ГУ МВС по Москві Анатолій Якунін. Варта правопорядку повинні будуть бігати, підтягуватися, віджиматися, ходити на лижах і метати снаряди. У територіальних підрозділах вже почали роботу близько 270 інструкторів з фізичної та бойової підготовки співробітників поліції.

"До співробітників поліції пред'являються високі вимоги фізичної підготовки. З метою підвищення якості підготовки особового складу співробітники поліції і всі керівники главку будуть здавати норми ГТО", - сказав Якунін.

Нормативи ГПО складаються з 11 сходинок - програм для різних вікових груп. Перша група - хлопчики і дівчатка від 6 до 8 років. Одинадцяту сходинку здають громадяни старше 70 років. При здачі перших семи ступенів можна отримати відзнаки - бронзовий, срібний або золотий значок ГТО.

Поліцейські будуть здавати нормативи починаючи з шостого ступеня - для чоловіків і жінок від 18 років. Наприклад, чоловіки до 30 років повинні будуть пробігти 3 км за 14-12 хвилин, стрибати в довжину з місця на 215-240 см, підтягуватися 9-13 разів. Серед випробувань за вибором пропонується метання спортивного снаряда вагою 700 г, біг на лижах 5 кілометрів, запалив в 50 метрів, стрільба з пневматичної гвинтівки або електронного зброї і похід з перевіркою туристичних навичок.

Жінкам доведеться пробігти 2 кілометри за 11,5-11 хвилин, стрибати в довжину з місця на 170-195 см і качати прес, лежачи на спині, 30-47 разів. Випробування на вибір ті ж, що і у чоловіків, тільки відстань на лижах скорочується з 5 км до 3 км, а вага снаряда для метання становить 500 м

Якунін також зазначив, що біля будівлі поліцейського главку за адресою Петрівка, 38 вже обладнали майданчик для воркаута, а в Північному окрузі найближчим часом відкриється Центр спеціальної та бойової підготовки - в ньому будуть навчати інструкторів, які будуть тренувати поліцейських. При відборі кандидатів в інструктори перевагу віддають співробітникам з кваліфікацією "майстер спорту" і "майстер спорту міжнародного класу". Вже відібрано 268 інструкторів.

Уже зараз в московських підрозділах поліції почалися заняття з фізичної підготовки та відпрацювання бойових прийомів, в тому числі з використанням спецзасобів і табельної зброї. У 26 ОВС встановили спортивно-гімнастичні комплекси.

Глава координаційної ради профспілки співробітників поліції Москви і Московської області Михайло Пашкин вважає, що зараз норми ГТО зможе здати тільки 40 відсотків особового складу. "В основному це співробітники контрольно-постової служби. А ось оперативні співробітники та кабінетні працівники - вже не факт", - заявив Пашкин.

При цьому він підтримує створення Центру бойової підготовки і введення постійних тренувань для поліцейських. "Заняття повинні проводитися під час робочого дня. Співробітників не повинні відправляти на тренування у вільний час - у них його немає", - вважає Пашкин.

При цьому тренувати поліцейських треба не тільки по воркауту. "Відкриті майданчики - це добре, але повинні бути приміщення і для занять взимку. Зараз обговорюється ідея про те, щоб поліцейським дозволили тренуватися в школах, обговорюється також установка надувних спортзалів у дворах підрозділів", - розповів експерт.

Заступник голови Громадської ради при ГУМВС Антон Цвєтков вважає, що співробітники поліції, які працюють на вулицях, - дільничні і співробітники постової служби - повинні бути підготовлені набагато краще, ніж того вимагають норми ГТО. "Вони як мінімум повинні здавати їх на" відмінно ". Норми ГТО розроблені для звичайних громадян, вони дуже легкі. Я і сам готовий здати їх в будь-який момент", - заявив Цвєтков.

Однак для керівного складу поліції фізична підготовка не настільки важлива. "На таких посадах повинні працювати кваліфіковані фахівці, здатні до інтелектуальної праці, вони не зобов'язані бути спортсменами", - зазначив Цвєтков.

В цілому, за словами експерта, в поліції треба ввести систему заохочень за відмінні результати в спорті. "Треба орієнтуватися на західну практику, де співробітник, який має відмінну спортивну підготовку, отримує заохочення. Працівник з низькими результатами не допускається до певних видів роботи. Тоді не потрібно буде змушувати людей займатися спортом", - уклав Цвєтков.

Нагадаємо, в березні 2014 року президент Росії Володимир Путін підписав указ про відродження радянської системи фізичної підготовки "Готовий до праці й оборони". восени перші випробування пройдуть школярі Підмосков'я, Бєлгородської, Володимирській, Свердловській, Смоленської і Ярославської областей, Красноярського краю, республік Карелії, Марій Ел, Мордовії, Татарстану і Удмуртії. У Москви буде власна програма по впровадженню ГТО. Передбачається, що громадяни старше 18 років будуть здавати ГТО добровільно і зможуть розраховувати на заохочення з боку роботодавця у вигляді путівок, відгулів і т. Д.

Дарина Миронова, Марина Курганська