Губанов Леонід


Леоні; д Гео; ргіевіч Губа; нів (20 липня 1946 Москва - 8 вересня 1983, там же) - російський поет, творець неофіційного літературного гуртка СМОГ. За життя за винятком самвидаву практично не публікувався.
Леонід Губанов народився 20 липня 1946 року в Москві в родині інженера Георгія Георгійовича Губанова та Анастасії Андріївни Пермінова, співробітниці ВВІРу. Незважаючи на службове становище батьків, дитина був хрещений у церкві Святої Трійці на Воробйових горах.
Писати вірші почав з дитинства. У 1962 вступив в літературну студію при районній бібліотеці. Кілька його віршів були опубліковані в газеті «Піонерська правда».
Тоді ж захопився футуризмом і створив неофутурістіческій самвидавчу журнал «Бом», разом з друзями провів кілька поетичних виступів в московських школах. Потім вступив до літературну студію Московського палацу піонерів. На нього звернули увагу відомі поети. У 1964 році Євген Євтушенко допоміг надрукувати уривок з поеми Леоніда Губанова в журналі «Юність». Ця публікація стала останньою публікацією Леоніда Губанова в радянській пресі.
У початку 1965 року разом з Володимиром Алейниковим, Володимиром Батшева, Юрієм Кублановского і іншими брав участь у створенні незалежного літературно-мистецького об'єднання СМОГ ( «Сміливість, Думка, Образ, Глибина»), став одним з авторів його програми, влаштував на своїй квартирі «штаб »зміг. Перший поетичний вечір об'єднання відбувся 19 лютого 1965 року в одній з московських районних бібліотек.
Навесні +1965 вірші Леоніда Губанова були опубліковані в трьох саміздатскіх поетичних альманахах: «Авангард», «Чу!» І «Сфінкси».
За його пропозицією СМОГ 14 квітня 1965 року провів демонстрацію на захист «лівого мистецтва», а 5 грудня 1965 взяв участь в «мітингу гласності» на Пушкінській площі.
Через деякий час госпіталізований в психіатричну лікарню, де у нього зажадали свідчень проти Олександра Гінзбурга, який в червні 1966 передав Леоніду Губанову вирізки із зарубіжних газет про зміг.
Батьків Леоніда Губанова викликали в міськком партії, де попередили, що їх син буде заарештований, якщо не припинить виступати з віршами.
Під тиском влади СМОГ в Наприкінці 1966 припинив існування. У роки застою Леонід Губанов не брав участі в офіційній літературного життя. На життя заробляв некваліфікованою працею (був робочим археологічної експедиції, фотолаборантом, пожежним, художником-оформлювачем, двірником, вантажником ...). Гучний успіх 60-х до кінця 70-х змінюється майже повним забуттям.
Помер 8 вересня 1983 року в віці тридцяти семи років, похований в Москві на Хованському кладовищі.
У 1994 році у видавництві «ІМА-ПРЕС» вийшла перша збірка Леоніда Губанова «Ангел в снігу».
Вірші його покладені на музику. Пісні на його вірші виконують Віктор Попов, Олександр Деревягин, Володимир Бережков, Олена Фролова, Микола Якимов, Денис Бережний, Андрій холоднеча, Інна Тудакова, Олександр Щербина, Дмитро Коледін.

Творів: 154
отримано рецензій : 148
написано рецензій : 3
читачів : 16576

Вибрані автори: