Де і як виробляють кришталь і кришталеві люстри в Росії?

Завод в місті Гусь-Хрустальний Володимирської області був заснований купцем Мальцова в 1756 році

Завод в місті Гусь-Хрустальний Володимирської області був заснований купцем Мальцова в 1756 році. Сьогодні це підприємство з виробництва кришталю ручної роботи - одне з найстаріших в Європі. Кришталеві вироби Гусевского заводу славляться витонченими мереживними малюнками і візерунками на золоті. Завод офіційно визнаний одним з кращих художніх підприємств Росії. Люстри з гусевского кришталю можна побачити в 40 країнах світу.

Завод в місті Дятьково Брянської області також був заснований родиною промисловців Мальцових, але трохи пізніше, вже в 1790-му. Підприємство знаменито виробництвом виробів з кришталю, що володіють найтоншої гравіюванням; отримало кілька міжнародних премій і нагород за якість. Люстри, вироблені на цьому заводі, прикрашають Третьяковську галерею в Москві, Музей Ковра в Баку і навіть Палац уряду в столиці Куби - Гавані.

Сценарії освітлення в квартирі - що це і як їх створити?

5 способів використовувати дзеркала в інтер'єрі

Завод в селищі Первомайський Шумячского району Смоленської області заснував в 1879 році купець Магідсон. Спочатку підприємство виготовляло пляшки і віконне скло; виробництво кришталю тут налагодили лише в 1975 році. Тоді ж завод отримав орден «Знак Пошани», а через два роки був початий експорт продукції. Сьогодні на підприємстві задіяні понад 700 чоловік і випускається понад 500 найменувань виробів з кришталю ручної роботи.

Для виготовлення кришталю потрібно шихта - особлива суміш піску і поташу (вуглекислого калію) з оксидом свинцю. Саме оксид свинцю і відрізняє кришталь від простого скла. Всі інгредієнти шихти ретельно перемішуються і відправляються в скловарну піч, де плавляться при температурі 1500 градусів Цельсія. Потім скло видувають спеціальної стеклодувной трубкою в заздалегідь виготовлену прес-форму і проводять відпал в печі. Після цього виріб прикрашають гравіруванням, різьбленням або огранюванням. На всіх етапах будь-кришталевий графин або келих проходить суворий контроль якості.

Підвіски знаменитих кришталевих люстр також виробляють вручну. Кожну деталь шліфують, і в результаті підвіски набувають сліпучий блиск, а потік світла бездоганно ділиться на всі кольори веселки.

Фото: feisty / Fotolia

НЕ пропустіть:

5 елементів бароко в інтер'єрі квартири

Інтер'єр спальні як в дорогому готелі

Кращі і гірші кольору для інтер'єру спальні

Безкаркасні меблі: чим різняться дорогі й дешеві пуфи і крісла-мішки?

Статті не є юридичною консультацією. Будь-які рекомендації є приватною думкою авторів та запрошених експертів.

Сценарії освітлення в квартирі - що це і як їх створити?