Гуси Лінда (ліндовскіе): опис і характеристика породи, вирощування в домашніх умовах і чим годувати

 1. опис породи
 2. Характеристика, переваги і недоліки породи
 3. Раціон для вирощування в домашніх умовах
 4. Норми змісту гусей Лінда
 5. Коли починають нести яйця
 6. інкубація
 7. Основні постачальники
 8. приблизна вартість
 9. висновок

Лінда - молода, але вже затребувана порода гусей в Росії. Птахи вирізняються з-поміж інших своїми значними розмірами, швидким набором маси, густим білим оперенням, а також стійкістю до зовнішніх чинників.

Порода з багатим набором достоїнств була виведена завдяки народній селекції, Нижегородський місцевих гусей схрещували особинами Китайської породи; згодом до потомству були наточити ще Арзамаської і ландської гуси. Ліндовскіе гуси взяли від кожної вихідної породи все кращі якості.

опис породи

Тіло Ліндовскіх гусей велике, витягнуте, ладьевидной форми. Оперення білого кольору, пух виростає сезонно, дуже густий, з одного гусака можна зібрати до 140 гр пухової сировини. На дзьобі є своєрідна опуклість ( «шишка») залишилася від китайських шішконосих гусей.

Забарвлення лапок і дзьоба варіюється в межах різних відтінків оранжевого кольору.

У породі існують дві лінії, вони розрізняються по несучості і живою масою.

Лінія №1 відноситься до м'ясного типу, птиці цієї лінії мають живу масу в 60-70 днів 4-4.5 кг, дорослі птахи важать до 8 кг а іноді і більше.

Лінія №2 характеризується птахами більш ніжного будови, і ухиляється в бік пухової і яєчної продуктивності. Так гуски цієї лінії починають яйцекладку у віці 8-12 міс і в перший же рік дають до 50 яєць, з подальшим підвищенням продуктивності.

При цьому маса яєць у гусок-молодиць близько 100 гр, а повновікових несучки дають яйця до 160 гр.

При цьому маса яєць у гусок-молодиць близько 100 гр, а повновікових несучки дають яйця до 160 гр

Характеристика, переваги і недоліки породи

ПеревагиНедоліки

Стрімке набір маси Бажаний доступ до водоймища Високі смакові якості м'яса Схильність авітамінозу Стійкість до зовнішніх чинників Гучні гоготание Відносно висока несучість Низький рівень смертності пташенят Високий відсоток вилупляемості Практично всеїдність Миролюбний характер

Найважливішою характеристикою ліндовскіх гусей є їх швидке зростання, добовий приріст гусенят на повнораціонні комбікорми доходить до 100 гр в добу.

Відповідно на 1 кг одержуваної продукції найнижчі витрати корму - близько 4 кг концентратів (зерно, комбікорм) і 7 кг соковитих (трава, овочі, відходи від столу).

Не дивлячись на свою велику вагу, гуси линда рухливі, люблять побігати і політати, гуси активні і забіякуваті, ревно охороняють своїх самок від чужих зазіхань.

Завдяки такому темпераменту оплодотворяемость яєць 93%, вихід після інкубації теж високий - 85-90%. Однак треба пам'ятати, що всі свої хороші якості птах може проявити тільки при правильних умовах утримання і повноцінному годуванні.

М'ясні якості породи триматися на високому рівні. Тушка має рівномірний розподіл жиру не тільки під шкірою, а й між м'язами грудини. Це додає м'ясу особливу соковитість, вміст білка в тушці 21%, жиру 6-8%.

При цьому смакові якості їх м'яса залишаються рекордно високими навіть при тривалій заморожування, що робить цю породу ідеальною для продажу.

Від ландської породи линда отримали ще одну особливість, їх можна відгодовувати по спеціальній дієті на жирну печінку, з якої потім готується всесвітньо відомий делікатес - фуа гра.

Гуси за три-чотири тижні відгодівлі дають 400 гр такого продукту, і як доповнення виходить прекрасна тушка 4-5 кг для запікання або копчення.
Лінда, як і інші породи гусей стійкі до холоду, отримали вони цю особливість від своїх диких предків.

При виведенні Лінди брали участь багато порід, це дало велику різноманітність генетичних варіацій. Саме тому у гусенят така висока виживаність - 90%, у ліндовскіх гусей майже не зустрічаються вроджені генетичні відхилення.

До недоліків породи можна віднести майже повністю пригнічений інстинкт насиджування. Гуски рідко сідають на яйця, багато хто кидає кладку після декількох днів насиджування. Іноді трапляється, що занадто важка самка продавлює шкаралупу яєць кігтями.

Так само гуси сильно шумлять, самці постійно змінюють ієрархію в стаді, самки теж можуть битися, все це супроводжується гучним реготом і грюканням крилами, якщо збираєтеся тримати ліндовскіх гусей в обмеженому просторі - це може стати проблемою.

Ці птахи люблять воду, якщо у вас немає по близькості водойми, то завжди стежте за достатньою кількістю води, адже на 1 кг з'їденого корму гуси випивають 4 літри води, так само споживання води в жарку погоду може збільшуватися.

Взимку ж вони п'ють менше і задовольняються поїданням снігу на прогулянках, але пам'ятайте навіть в самі морозні і сніжні зими гуси раз в день повинні отримати воду кімнатної температури, тоді їх травлення не постраждає.

Раціон для вирощування в домашніх умовах

Вид кормуКількість корму (г)

в залежності від несучості в продуктивний період

Кількість корму (г) в непродуктивний період

Зерно, злаки 73-140 90 Пшенична / кукурудзяна мука 17-45 30 Пшеничні / житні висівки 50 50 Конюшиновий / лугове сіно 50-100 - М'ясні / рибні відходи 4-13 - Горох / макуха 5 12 25 Морква 100 - Цукровий буряк 100 - Мел / терта черепашка 1,5-9,5 8 Кісткова мука 0,5-3,5 3 Куховарська сіль 2 -

Увага! Пташенята Лінда не в змозі перетравлювати велику кількість жиру і зелені.

Взимку і навесні при односторонньому не повноцінною годуванні ліндовскіе гуси страждають від авітамінозу. Хвора птиця стає активною, пір'я забруднені, очі сльозяться, повіки на них опухають. Пташенята під час інтенсивного зростання можуть хворіти на рахіт або суставоломом - недоліком вітаміну Д3.
Давайте можливість гусям пастися влітку на соковитій зеленій траві, восени і взимку вводите в корм вітамінно-трав'яне борошно і терті овочі, морква, гарбуз, напівцукровий буряк. Гуси на відміну від інших птахів дуже добре переварюють рослинну клітковину і візьмуть з неї всі необхідні поживні речовини.

Якщо у вас є сумніви в достатній кількості вітамінів в кормах, просто купите будь тривитамин (АЕД3) на масляній основі, додайте флакончик 100 мл на 1 літр риб'ячого жиру і цією сумішшю пригощайте своїх гусей пару раз в тиждень, поливаючи на ранковий корм у кількості їдальня ложка на одну птицю.
Для підтримки здорового балансу кальцію і фосфору гусям потрібні мінеральні корми. Якщо ваш птах вільно гуляє по околицях або має доступ до природної водойми - про мінеральному живленні можна не турбується. Якщо ж птах знаходиться на інтенсивній відгодівлі або готується до кладки яєць не отримуючи вигулу - доведеться подбати про окремій годівниці де лежать крейда змішаний з черепашкою, і про додавання в раціон годування м'ясо-кісткового та рибного борошна.
Для хорошої роботи травлення птахам необхідно заковтувати дрібні камінчики, які, потрапивши в шлунок, будуть перетирати рослинну їжу.

Характер і режим харчування в різні пори року розрізняються.

Чим годувати влітку? Зрілим гусям можна пастися самостійно і харчуватися луговий рослинністю, приходячи додому тільки на ніч. Але ввечері їх обов'язково треба погодувати зерносумішшю або комбікормом, в розрахунку 120-150 гр на голову.

Чим годувати взимку? В цей час гусей годують сумішшю зернових кормів, соковитих коренеплодів (морква, картопля, гарбуз) і трав'яного борошна або дрібної сінної потерті.

Вранці готують вологу суміш, труть на крупній тертці коренеплоди, можна використовувати очищення і відходи від столу (які краще проварити) і замішують розмеленим зерном, в суміш додають розпарені гранули вітамінно-трав'яного борошна або сінну труху.

Норма такої суміші в залежності від віку і стану птиці може змінюватися, в межах 30-800 гр. Так само для відгодівельних і племінних птахів варіюється співвідношення зернових в складі мішанки.

Гуси линда швидко ростуть, при високому рівні зернових у племінних птахів може початися ожиріння. Увечері, особливо якщо ніч очікується морозної, можна дати не размолотое зерно або комбікорм з розрахунку до 150 гр на голову.

Не забувайте про те, що в поїлках завжди повинна знаходитися свіжа вода або чистий сніг.

Зверніть увагу! Ні в якому разі не можна різко змінювати раціон гусей, так як це призводить до ожиріння, або ж навпаки - до дистрофії.

Норми змісту гусей Лінда

Норми змісту гусей Лінда

Щоб утримувати гусей Лінда, необхідний пташник, сконструйований таким чином, щоб уникнути протягу. В необхідне обладнання входять гнізда, годівниці і поїлки.

Гнізда повинні розташовуватися на підлозі в кутку пташника з розрахунком - одне гніздо на 3-4 гуски. Змайструєте з фанери гніздо розмірами 40х60х50 см без дна і поставте його на вибране місце, попередньо розсипавши там стружку (вона буде замінювати дно гнізда).

Попередження! Обов'язково зіставте кількість птахів з площею території, якій Ви маєте в своєму розпорядженні. Щоб гусак відчував себе комфортно, йому потрібно 1,5 кв. м підлоги та 0.2 кв кормового фронту біля годівниці. В тісноті Лінда захворює, великі гуси пригнічують гусок, в результаті чого перші ожіреют, а другі страждають від дистрофії.

Коли починають нести яйця

Гуски Лінда несуться в весняний період. Гуска починає нестися в перший раз в період між 8 і 12 місяцями, далі несучість схильна сезонному появи, починаючись в лютому, триває до червня.

інкубація

Якщо Ваша мета - створення умов для інкубації яєць, важливо зробити все, щоб гуска, відкладає яйця, не покинула насиджене місце.
По-перше, простежте, щоб її гніздо знаходилося в спокійному і тихому місці, де ніхто не може її потурбувати.

По-друге, не забирайте у несучки найперші яйця (вони найчастіше є незапліднені) .Інкубаціонних яєць не можна підкладати більше 20, оптимальний же варіант - 15-17 штук.

Не заважайте квочки залишати пташник кожен день для годування і спорожнення, але стежте, щоб яйця не залишалися без обігріву довше години. Обов'язково надавайте майбутньої матусі ємність для купання, купаючись гуска приносить на своїх пір'ї необхідну для яєць вологу.

Наклевиванія яєць відбувається на 28-29 день, і далі гусенята повинні вилупиться в один момент, якщо вихід з яєць утруднений, це наслідок порушення режиму інкубації.

Коли ви знайшли вилупилися гусенят - краще забрати їх від матері для обсихання. Помістіть гусенят в контейнерах туди, де температура повітря коливається між 26 і 28 градусами за Цельсієм.

Про малюків подбає гуска, яка їх висиділа, як тільки з її яєць вилупляться всі пташенята. Однак при першій підсадженні поспостерігайте як поводиться мати, турботлива вона.

Хороша мати гріє пташенят, пускаючи їх під крила, знаходить корм, показуючи на нього дзьобом, всіляко захищає потомство при зазіханнях на нього.

Хороша мати гріє пташенят, пускаючи їх під крила, знаходить корм, показуючи на нього дзьобом, всіляко захищає потомство при зазіханнях на нього

Основні постачальники

Гусей породи Лінда можна придбати в наступних розплідниках:

 • Холмогори ( http://pitomnik-holmogor.ru ; +7 (495) -514-74-35; місто Руза)
 • Сибіряк (http://krasfermer.ru; +7 (960) -761-24-22; 21-ий км Єнісейського тракту, навпаки сел. Придорожній)
 • Пташина село ( http://www.ptica-village.ru ; +7 (916) -795-66-55, +7 (905) -529-11-55; Ярославська область)
 • Куркурово ( http://www.kurkurovo.ru ; +7 (985) -200-70-00; Московська область, село Кyрово, д. 33)
 • ГУП ПЛЕМПТАХОЗАВОД Благоварский ( http://blag-duck.ru ; +7 (34747) 2-19-89, +7 (34747) 2-19-98; Благоварский район, с. мовно)

і т.д.

приблизна вартість

 • Яйце - 70 рублів;
 • Гусеня - 200 рублів;
 • Дорослий гусак - 220 рублів.

Корисне відео

Про особистий досвід вирощування:

висновок

Зверніть увагу на інші популярні породи: італійські , кубанські і холмогорские .

Гуси породи Лінда виділяються серед інших домашніх птахів. Їх витривалість, невибагливість, скоростиглість, високі смакові якості їх м'яса і інші достоїнства захоплюють людей, розвідних домашню птицю.

Порода Лінда підходить і для тих, хто прагне розводити гусей для продажу, і для тих, хто просто хоче харчуватися м'ясом гусей, вирощених власними на власному обійсті.

Ця універсальна у всіх сенсах порода без сумніву заслужила свою популярність і поширення.

Чим годувати влітку?
Чим годувати взимку?