Гуси розведення зміст догляд в домашніх умовах

  1. Розведення гусей
  2. Догляд за гусьми

Багато заводчики розводять гусей в домашніх умовах і отримують не тільки дієтичне м'ясо, але також дуже великі яйця, цінний пух і перо. Цей птах вигідна тим, що при утриманні її на випасі можна добре заощадити на кормах, адже 60% щоденного раціону гусей становить свіжа зелень. Домашні гуси, розведення, утримання, догляд в домашніх умовах цікавить багатьох початківців птахівників. У статті приділено увагу найважливішим аспектам цього роду діяльності.

Розведення гусей

Гусенята люблять рости в теплих і сухих приміщеннях, без протягів і з хорошою вентиляцією. Тому малюків після народження відразу поміщають під джерело тепла. Це може бути інфрачервона лампа. Важливо в перший тиждень життя гусенят обігрівати, підтримуючи температуру близько 28-30 градусів тепла. Штучне освітлення повинно бути включено цілодобово.

Для збереження тепла потрібно утеплити підлогу приміщення. Для цього роблять підстилку із сіна, соломи або тирси. У міру забруднення її необхідно замінювати, інакше уникнути інфекцій не вдасться і у гусенят може з'явитися розлад травлення. Хороша вентиляція приміщення може значно знизити кількість хвороботворних вірусів і бактерій в повітрі.

У перші два тижні гусенят потрібно годувати тільки якісним комбікормом , Який можна давати як в сухому, так і у вологому вигляді. Досвідчені птахівники не рекомендують обмежувати гусей в кількості корму. Від цього залежить не тільки життєздатність гусенят, а й швидкість їхнього зростання. Тому в годівницях корм повинен бути завжди - це золоте правило успішного вирощування гусей в домашніх умовах. Оптимальна кількість годувань молодняку ​​становить від 6 до 8 разів на добу. Причому гуси охоче поїдають корм навіть в нічний час, що можна враховувати, залишаючи трохи на ніч.

Для формування кісток і росту пера, гусенята потрібно давати крейда або подрібнену черепашку. Також вони люблять полоскати дзьоб в воді, промиваючи його, а також багато пити.


З третього дня життя гусенята можна починати давати свіжу зелень. Багата клітковиною і вітамінами рослинність, стимулює зростання, зміцнює імунітет, нормалізує обмін речовин і травлення. З третього тижнів у раціон вводять овочі, наприклад, варену картоплю. Також можна давати подрібнений ячмінь і пшеничні висівки.

Догляд за гусьми

Гуси мають міцний організм, рідко хворіють, що робить догляд за ними набагато простіше, ніж за іншою домашньою птицею. Вже до 70 денного віку птиця готова до забою, так як має відмінний товарний вигляд і достатню масу тіла.

Деякі птахівники практикують прискорене вирощування гусей для досягнення ще більшого успіху в цій справі. Для цього частину гусячої зграї поміщають в окремий вольєр, щоб птах менше пересувалася. У ньому роблять додаткове освітлення, щоб птах залишалася активною і вночі, поїдаючи приготований для неї корм.

У птиці, що міститься на інтенсивному вигодовуванні , В годівницях завжди має бути достатньо корму. Гусям дають по черзі комбікорм, подрібнене зерно, вологі мішанки на основі комбікорму, різні овочі. Зелень в достатній кількості дають вранці і ввечері.

Гуси, розведення, утримання, догляд в домашніх умовах і інші тонкощі вирощування цих птахів описані в статті. Ці птахи неодмінно незабаром порадують заводчика свіжим м'ясом і яйцями, якщо він буде в точності дотримуватися простих рекомендацій. Продовжити читання на сайті fermeru.pro .