Посуд Гуси

"Чеські гуси" символ якісної посуду від кращих європейських мануфактур
Ось уже понад 200 років фарфор « гуси »Займає особливе місце на європейських кухнях. Сьогодні столові предмети є не тільки уособленням розкоші, достатку, але також і витонченого смаку. Завдяки високій якості і прийнятною вартістю, чайні сервізи і сервіровки набори досить часто використовуються в побуті. Багате розмаїття дизайнерських рішень і візерунків, витончена колірна гамма, і широкий вибір предметів, все це дає можливість навіть вимогливою домогосподарці підібрати те, що припаде до смаку саме їй. А з чого ж все почалося? Як віртуози з Чехії змогли перетворити звичайний каолін в розкішний фаянс, зробивши його, при цьому, своєю візитною карткою?

З історії

У 1790 в районі Карлових Вар старателями були знайдені поклади каоліну, якості якого не було рівних на ті часи. Матеріал відмінно підходив для створення твердих заготовок. А німецькі технології дозволили в стислі терміни втілити в життя ескізи майстрів. До слова, тоді Чехія входила до складу Австро-Угорщини.

Успіх стартових партій сприяв динамічному розвитку виробництва, і вже на початку XIX століття, чеські вироби стали гідними конкурентами англійською та німецькою мануфактур, ціна їх була більш доступна. Далі виробники почали робити зразки з розписом, тисненням і золоченням. Більшість з технік затребувані і сьогодні, а найвідоміші серії отримай чи окремі назви, або випускаються під окремими торговими марками. У чому ж секрет популярності цього посуду і коли світ побачив перші вироби дивовижними птахами?

Від перших ескізів до самого популярного декору

Сині банти з горошком - відмітний знак чеського символу, який ви бачите на блюдцях і гуртках, стравах і формах для випічки. Таке зображення в техніці «кіпельмо» було створено ще на початку XVIII століття, одним з вуличних художників. Проходили повз майстра однією з фаянсових фабрик зацікавилися малюнком, і вирішили спробувати перенести його на свої зразки, які згодом стали одними з найбільш затребуваних у світі. Незважаючи на скромне походження декору, його можна зустріти на антикварних виробах періоду XVIII ст., Які входять до приватних колекцій.

Поряд з промальовуванням, в той же час фарфор «Гуси» і власну характерну форму, стилістично прив'язану до "Прованс». Здавалося б, що особливого може бути в посуді, виконаної в такому стилі? Простий дизайн, білий фон і чітко промальовані птиці, таке поєднання анітрохи не пробачить, а тільки надає привабливості і респектабельності цим сервіз.

Важливим нюансом є і той факт, що всі елементи серії виробники випускають як в наборах, так і окремо. Причому спочатку їх можна було придбати тільки поштучно. Сьогодні більшість заводів не тільки не відмовилися від одиничного випуску кожного з елементів, що випускаються серій, а й активно розширюють свій асортимент нехитрими Солонка, перечницю, лопатками і т.п.

п

Хто виробляє знаменитий фарфор?

На сьогоднішній день ринок кухонного приладдя з фаянсу ділиться на три категорії:

  • побутове начиння;
  • приналежності сегменту HoReCa (ресторани, готелі);
  • колекційні екземпляри.

Для цих категорій є свої вимоги до характеристик і оформлення, яким повністю відповідає кухонне начиння від провідних європейських мануфактур. Лідируючі позиції займають:

У кожного з цих виробників своя історія створення продукції з уславленими зображеннями пернатих з блакитними хустками, але разом вони смоли створити символ кількох епох європейської культури. А з чого все почалося?

Leander

Компанія, якій в цьому році виповнилося цілих 109 років почала випуск легендарної кераміки ще в далекому 1958р. Виготовлення сервізів відбувалося на основі матриці під назвою Mary Anne, автором яких був Jiri Lastovicka. І в плоть, до сьогоднішнього дня на виробничих лініях Leander застосовують тільки ці шаблони.

THUN

Торгова марка однієї з відомих мануфактур в Чехії під якою і випускається легендарна посуд. Створення цього бренду було обумовлено великим споживчим попитом на продукцію в стилі «прованс». Тому в 1974р. Правлінням концерну було прийнято рішення, що тепер прославлених пернатих будуть випускати тільки під ТМ Bernadotte. Сам же малюнок знайшов своє визнання в 1888 р

Lubiana (WAWEL)

Польські віртуози радують цінителів якісної протягом останніх 40 років. При цьому, техніка розпису застосовується, практично, з моменту запуску виробничих ліній в 70-х рр.

Ceskyporcelan (Dubi)

У 1874 р промисловець з містечка Дуби, Антон Шинкель відкрив першу мануфактуру з виробництва твердої кераміки, яке незабаром стало досить успішним, і все завдяки особливій технології декору. «Цибулевий візерунок», приніс майстрові заслужені лаври, а «Чеські гуси» трохи пізніше закріпили успіх.

«Цибулевий візерунок», приніс майстрові заслужені лаври, а «Чеські гуси» трохи пізніше закріпили успіх

У чому секрет популярності?

За довгу історію, довжиною майже в 200 років, ці кухонне приладдя не втратили актуальності, залишаються не менше затребуваними сьогодні. Головний секрет полягає в простоті форм, що гармонує з зображеннями. Відмінною особливістю декору є повна відсутність золочення та лудіння (окантовка золотом, сріблом). Це дозволяє використовувати таку страви, тарілки, а також пили в печах, навіть при високих температурах готування. Особливість декорування дозволяє чистити чашки, тарілки, і страви для запікання в сучасних посудомийних машинах. Не варто побоюватися, що малюнок зітреться, а кольори незабаром стануть бляклими. Міцний фаянс стійкий до накалюванню, його можна використовувати в духових печах, шафах запікання. Але головною перевагою цієї кераміки вважається 100% екологічність. Це означає, що вся сировина для виготовлення повністю натуральне і безпечне для здоров'я.

Тому кожна домогосподарка обов'язково підбере собі все необхідне для облаштування кухонної зони. Хоча багато з цих штучок цілком можуть стати акцентами інтер'єру.

А з чого ж все почалося?
Як віртуози з Чехії змогли перетворити звичайний каолін в розкішний фаянс, зробивши його, при цьому, своєю візитною карткою?
У чому ж секрет популярності цього посуду і коли світ побачив перші вироби дивовижними птахами?
Здавалося б, що особливого може бути в посуді, виконаної в такому стилі?
Хто виробляє знаменитий фарфор?
А з чого все почалося?
У чому секрет популярності?