Тулузькі гуси: опис породи, норми вмісту

 1. опис породи
 2. показники породи
 3. Переваги та недоліки тулузьких гусей
 4. особливість породи
 5. раціон годівлі
 6. Умови утримання
 7. Відео
 8. Де можна придбати тулузьких гусей?

Тулузькі гуси заслужено користуються популярністю у фермерів Європи, Азії та Америки. У представників великої м'ясної породи гусей ніжне дієтичної м'ясо і жирна печінка. У Франції з неї роблять знамениті печінкові паштети.

Свою назву порода отримала за місцем її виведення, місцевими фермерами з французького міста Тулуза.

опис породи

У тулузьких гусей сіре оперення, іноді на стільки темне, що здається чорним. Більш рідко зустрічається коричневе забарвлення пір'я, гуси такий забарвлення називаються «буф-тулуза». Це приземкуваті птиці з масивним тулубом.

Вага дорослого гусака досягає 9-10 кг.

У птахів широка голова, товста шия середньої довжини, горизонтально поставлене тулуб і короткі масивні лапи оранжевого кольору, дзьоб не великий, прямий, від світло рожевого до помаранчевого кольору.

При виведенні цієї породи відбирали тільки великих особин. Їх схрещували між собою, і проводили ретельний відбір потомства, для подальшого розведення залишали птахів повністю відповідають стандартам майбутньої породи.

Раціон годівлі та умови утримання підбиралися дуже ретельно, птиці при цьому швидко росли, повністю розкриваючи свій потенціал. Виведення породи французькими селекціонерами дозволило закрити потребу європейського ринку в м'ясі гусака.

Сподобалися європейським фермерам тулузские гуси дуже швидко поширилися по світу. Масова потреба в м'ясі гусей щорічно виникає на Різдво.

Запечений гусак є традиційною стравою святкового різдвяного столу в Європі. До цього часу фермери прагнуть довести його до максимального ваги.

Гусяча печінка, що є особливо шанованим у французів делікатесом, у спеціально відгодованої птиці може досягати маси до 500 грам.

Штучне годування, дозволяє вирощувати гусей з дуже жирною печінкою. Такий продукт йде на приготування делікатесного паштету.

Ніжно-сірий пух молодих особин в міру їх дорослішання темніє. До двомісячного віку у птиці стають помітними жирові складки. Вони проявляються в районі живота. Залежно від форми цих складок розрізняють 4 види гусей цієї породи:

 • з жирової складкою на животі;
 • з жировим «гаманцем», але без складки;
 • зі складкою, але без «гаманця»;
 • без «гаманця» і без складки.

Всі ці птахи поділяються на дві групи - гаманцеві і безкошельковие. Перша група птахів більша і масивна. Вони дуже повільні і менш плодовиті, ніж безкошельковие особини.

показники породи

Т Абліцов 1

Найменування показникаОд.вим.Кількість

Жива маса дорослого гусака кг 7,0-10,0 Жива маса дорослої гуски кг 6,0-8,0 Жива маса гусака 9 тижнів кг 3,8 Несучість 1 року життя шт 18 Несучість 2 роки життя шт 25 Несучість 3 роки життя шт 38

Переваги та недоліки тулузьких гусей

Серед достоїнств тулузьких гусей фермери відзначають їх масивність. Ця м'ясна порода досить продуктивна. При правильному догляді та годуванні птаха швидко ростуть і набирають вагу. Після забою виходить дуже красива тушка, з рівномірно розвинутими частинами і великим поливом підшкірного жиру. Крім м'ясних якостей у Тулузи прекрасний пух, однак якщо вирощувати гусей на пух вони потім дають менше м'яса.

Спірним показником є ​​підвищена жирність породи. Хтось вважає це мінусом, а для кого-то це великий плюс.

Хтось вважає це мінусом, а для кого-то це великий плюс

Серед недоліків гусей відзначається їх малорухливість, зайва зніженість і пухка конституція будови тіла. Птахи погано переносять холод і підвищену вологість повітря. Гуси вимогливі до умов годівлі! У гусок немає інстинкту насиджування, так само у Тулузи знижена відтворна функція у гусей, тільки близько 50% яєць виходять заплідненими.

особливість породи

При селекції Тулузької породи були використані одомашнені Сірі гуси. Несучість гуски рідко перевищує 25-35 яєць на рік, масою 170-190 грам. Єдиним способом відтворення птиці є інкубатор або квочка іншої породи домашньої птиці. Підкладати яйця гуски можна старанним індички-квочка. Вони прекрасно справляються із завданням щодо виведення курчат.

раціон годівлі

Годувати гусенят починають відразу після їх народження. Перші 5 днів їм дають корм не менше 8 разів на добу. Весь цей час вони перебувають під освітленням. Поступово число годувань скорочується. До другого тижня життя корм гусенята дають не частіше 5 разів на добу. Дорослих гусей годують 2 раз в день.

Найбільше корми птиці дають на ніч. В цей час гуси їдять значно більше, ніж днем. У світлий час доби птахи харчуються на пасовище. Корм для гусей не повинен бути надто соковитим. Основними компонентами для його приготування є зернові культури і комбікорм.

Найкраще підходять для годування птиці пшениця і кукурудза, макуха олійних рослин, обов'язково додавати вітамінну борошно з бобових трав. Люблять вони є мішанку. Якість кормів чинить серйозний вплив не тільки на зростання птиці, але і на її здоров'я і смак м'яса.

При приготуванні кормів для гусей в них додаються різні мінеральні речовини. Головне завдання птахівника - підвищити імунітет птиці.

Головне завдання птахівника - підвищити імунітет птиці

Дуже важливе значення для травлення птиці має якість води в поїлки. Її довжина повинна відповідати 4 см на 1 голову. Годівниці влаштовують з розрахунку 6 см на 1 гусячу голову.

Годівниця з поїлки завжди повинні бути чистими. На пасовищах дорослі особини гусей можуть з'їдати в день до 1 кг трави, але при вигульному змісті гуси швидко втомлюються і тушки виходять мение жирними.

Умови утримання

Головна вимога, що пред'являється до приміщення для тулузьких гусей, зводиться до забезпечення збереження в них сухості і відсутності протягів. Тулузькі гуси люблять тепло і погано переносять вогкість. Оптимальна температура для утримання птиці 13-16 ° C. У пташнику завжди повинна бути наслана суха підстилка. Для цих цілей використовують суху солому, дерев'яну стружку або сфгановий торф, який прекрасно поглинає вологу.

Кращою підстилкою для зими є комбінований варіант. Він складається з торфу, стружки і соломи. Засипається на підлогу така підстилка на висоту не менше 30 см. Комбінація літнього варіанту складається з піску і тирси. Перед тим, як покрити підлоги пташника такий підстилкою на них розсипається гашене вапно. Її витрата на 1 кв. метр необхідно 0,5 кг.

Важливо! Проводити прибирання в пташнику потрібно не рідше 1-2 разів на добу.

Підвищена вологість в приміщенні для утримання гусей може привести до їх падежу. Для виведення паразитів, які живуть в оперення птиці і на її шкірі, раз в два тижні в гусятник встановлюється спеціальне корито, наповнене відварами лікарських трав (полин, пижмо, череда, ромашка).

Приміщення гусятник має відповідати розрахунковим нормам утримання птиці. Найкраще одне велике приміщення розділяти на секції. З розрахунку по 1.5кв метра на голову, і не більше 30 голів на секцію. У них встановлюються гнізда для птахів.

Одне гніздо призначається для 2-3 гусок. Його розміри 0,4 * 0,6 * 0,5 м. Оптимальна висота гнізда - 20 см. Гніздо має бути прикріплено до підлоги, щоб при настанні важкої птиці на край воно не перевернулось.Прі пристрої пташника необхідно передбачати вигульні майданчики для гусей.

Огорожа для таких загонів перед пташниками може бути влаштована з очерету, сітки-рабиці або самих звичайних прутів дерев. Оптимальна висота огорожі - 2,5 м. Краще всього, якщо є поруч з місцем вирощування гусей водойма, влаштовувати загін влітку ближче до нього.

особливості розведення

Процес відкладання яєць у гусок починається в кінці лютого або на початку березня. За рік їх закладка яєць для виведення потомства може досягати 40 штук. Через низький відсоток висиджування яєць гуски в практиці застосовують інкубатори.

Процес розведення тулузьких гусей не можна назвати складним, але дотримуватися ряду вимог необхідно в обов'язковому порядку. Сформулювати їх можна, як:

Важливим етапом в процесі інкубації є вибір яєць. Перед закладанням в інкубатор вони перевіряються за допомогою овоскопа. Жовток яйця повинен знаходитися в центрі шкаралупи. Оптимальними для інкубації вважаються гусячі яйця завдовжки 8-10 см і шириною 4-5 см., Вагою 170-190 гр.

Важливо! Брудні яйця перед закладкою в інкубатор не можна мити, це порушує газообмін зародка. Так само бруд на яйцях може стати причиною бактеріального зараження новонароджених гусенят.

Після збору яєць вони повинні лежати до закладки в інкубатор на боці. Зберігання яєць до інкубації не повинно перевищувати 8 днів. Вологість повітря в інкубаторі повинна становити 75-80%, а температура не повинна бути вище 37,5 градусів.

Відео

На відео - особистий досвід вирощування тулузьких гусей:

Де можна придбати тулузьких гусей?

Активно розведенням тулузьких гусей займаються в південних регіонах країни. Купити гусенят або яйце для їх розведення можна і інших регіонах стани. У числі компаній, що займаються розведенням тулузьких гусей:

 1. ТОВ ГК Мулард. Адреса: Росія, Ростовська область, м Цимлянск, вул. Заводська, буд. 27. Сайт: 256724-ru.all.biz .Телефон: +79381594880
 2. «Пташина село». Адреса: Росія, г Переяславль-Залеський. сайт: ptica-village.ru. Телефон: +7 906 795-66-55, +7 905 529-11-55

Зверніть увагу на інші популярні породи:
кубанські , китайські і холмогорские .