Відгодівлю гусей на м'ясо в домашніх умовах. Чим годувати гусей?

  1. Пропонуємо переглянути відео про правильне відгодівлі гусей на м'ясо:

При правильному годуванні гусей живильним і калорійним кормом можна значно збільшити дохід від утримання цих птахів. М'ясо гусей дуже цінується, так як є дієтичним продуктом. Те ж стосується і печінки гусака. З нежирної і корисною печінки готують смачні паштети й інші популярні страви. Відгодівлю гусей на м'ясо в домашніх умовах - нескладне завдання, з якою зможе впорається навіть новачок.

Завдання по відгодівлі гусей полегшується для заводчика в тому випадку, якщо водоплавні птахи мають вільний доступ до водойми і пасовища для вигулу. Ці пернаті не вимогливі до умов утримання і невибагливі до раціону. Особливо влітку, коли достаток паші дозволяє заощадити на дорогому комбікормі.

Корм для гусей можна розділити на 3 види, а саме:

  • сухий;
  • вологий;
  • комбінований.

Для гусей найкраще використовувати вологі мішанки, які вільно проходять через довгу шию птиці Для гусей найкраще використовувати вологі мішанки, які вільно проходять через довгу шию птиці. За відгуками заводчиків, можна часто годувати гусей сухими кормами. Це може призвести до закупорці стравоходу, особливо в тих випадках, коли у птиці немає вільного доступу до чистої води.

Основний раціон гусей може складатися з наступних кормів:

  • свіжої трави і водоростей;
  • тертих овочів і їх бадилля;
  • силосу;
  • молочнокислих продуктів;
  • рибно-м'ясних відходів.

Раціон гусей, що складається з перерахованих продуктів, є найоптимальнішим і збалансованим. Багато заводчики додатково годують птахів вологими мешанками на основі комбікорму.

Відгодівлю гусей на м'ясо в домашніх умовах значно спрощується в літній період. На вигулі гуси самостійно знаходять достатню кількість свіжої зелені: кропиву, кульбабу, деревій, конюшина, люцерну, подорожник і безліч інших рослин. У водоймі птах знайде такі ласощі: ніжну зелень очерету і рогозу, ряску і водорості.

Випас на пасовищі, гуси мають дуже хороший апетит і охоче поїдають комах і зелень у великій кількості, що позитивно позначається на зростанні птиці. У домашніх умовах улітку досить давати зерновий корм ввечері, а протягом дня пернаті подбають про себе самостійно.


На пасовищі у гусей зміцнюється імунітет і птиці рідко хворіють. Вони заповнюють запаси в вітамінах та мікроелементах, інстинктивно знаходячи потрібні рослини. На вигулі значно поліпшується здатність гусей до розмноження, а Гуски набагато краще несуться. Їх великі яйця містять ще більше поживних речовин.

Для відгодівлі гусей на м'ясо вечірнє годування повинно складатися з калорійних кормів, наприклад, кукурудзи, картоплі, дробленого зерна. Щоб травна система птиці швидко і легко переварювала всю їжу, варто давати гусям подрібнений гравій або ракушняк.

Взимку відгодівлю гусей на м'ясо в домашніх умовах більш складний. У цей період гуси потребують 3-разовому харчуванні. Важливо годувати їх в одне і теж час, щоб виробити у пернатих рефлекс. Зимовий раціон може складатися з вологого комбікорми , Зерносуміші, тертих овочів і запасів зелені. Гуси охоче поїдають тертий буряк, картопля, моркву. Заготовлений з літа силос користується попитом, і птиці з великим бажанням поїдають його.

У зимовий період можна забезпечити гусей вітамінами, якщо давати їм в їжу ялинову або соснову хвою. Це не тільки зміцнить птицю, а й підвищить яйценоскі здатності гусок. Макуха, шрот і бобові в проваренном вигляді - це хороше джерело білка.

Дрожжевание кормів не тільки покращує їх смак, але і насичує організм гусей корисною для їх організму молочною кислотою. Дрожжевание кормів не складне. Для цього у відро з зерном додається тепла вода з попередньо розчиненими в ній пекарські дріжджі. Суміш залишають на добу в теплому приміщенні.

Пропонуємо переглянути відео про правильне відгодівлі гусей на м'ясо:

Відгодівлю гусей на м'ясо в домашніх умовах дозволяє отримати хороший прибуток від продажу продукції фермерського господарства. Гуси відносяться до категорії швидкозростаючою птиці, м'ясо, яйця і печінку якої завжди користуються попитом серед покупців. Продовжити читання на сайті fermeru.pro.