Як я не стала моделлю Jewel Models

 1. Ось яким чином розсилалися запрошення на кастинг.
 2. Анкета, яку «майбутні моделі» заповнювали на кастингу.
 3. Договір на надання послуг Jewel Models.
 4. Вадим Карт , Міжнародний Букер, головний редактор журналу Cartlend:
 5. Ніколь Демешік, популярний російський фешн-фотограф:
 6. Анастасія Данилевська, креативний директор модельного агентства View:

Фото автора.

9 серпня в 6 годині вечора на сходах нічного клубу Diamond зібралися Тулячка різного віку.

«Що це вони, з глузду з'їхали, - поскаржилася мені спостерігає за натовпом пенсіонерка. - Зазвичай тут у вихідні народу багато, шум, гам, спати не дають. Але щоб в середу такий балаган - в перший раз ».

І адже дійсно, в перший раз. Модельне агентство Jewel Models влаштувало в Тулі дебютний кастинг, мета якого, за словами організаторів - пошук нових облич - дівчат різних типажів. Незважаючи на попередження про можливе шахрайстві з боку цього агентства, більше 150-ти тулячек все ж з'явилися на кастинг.

Ось яким чином розсилалися запрошення на кастинг.

Так і не визначившись, як до мене звертатися - на «ти» чи на «Ви», доброзичлива Тетяна Дмитрієва видалила свою вк-сторінку. Якраз перед кастингом.

«А в джинсах пустять?», «Цікаво, а близнят можна разом сфотографувати?», «Як фоткати? У повний зріст? », - такі питання схвильовано обговорювали на сходах Diamond бару учасниці.

Час вже наближалося до пів на сьому, але організатори не поспішали показуватися. Нарешті, приблизно о 18.40, з'явилася радісна дівчина зі стопкою анкет і оголосила про початок кастингу.

Дівчатка, їх мами, бабусі, хлопці - все, наступаючи один одному на ноги, кинулися отримувати ці анкети.

Заповнювали їх, як доведеться: хтось на спині у подруги, хтось на капоті припаркованої поруч машини, а хтось по-старому - на колінах.

Коли все впоралися із завданням, представник агентства відкрила двері закладу. За 5-10 чоловік нас почали запрошувати всередину для міні-фотосесії, за результатами якої нібито повинні вибрати найкращих. Дівчинка років шести голосно заплакала: хтось зазначив зачіску її ровесниці. Бабуся, витираючи сльози дитини хусточкою, скоромовкою стала хвалити косичку своєї внучки і запевнила її в тому, що краса на голові її маленької суперниці незабаром розтріпається.

Не обійшлося і без сутичок з-за місця в черзі.

Дівчата, злегка підштовхуючи один одного плечима, «семимильними» кроками просувалися до входу. З приміщення було реально проблемно вийти: потенційні моделі «обліпили» двері з усіх боків, щоб зловити перший же шанс потрапити всередину.

Що нас чекало всередині? Напівтемрява, сцена, дві точки для фотосесії і столик з папірцями. На кожній папірці - порядковий номер учасниці, який вона повинна гордо продемонструвати дівчині-фотографу. Довгоочікувані три клацання фотоапарата - і все, можна йти додому і чекати дзвінка.

Довгоочікувані три клацання фотоапарата - і все, можна йти додому і чекати дзвінка

Анкета, яку «майбутні моделі» заповнювали на кастингу.

Довго чекати не довелося: вже через два дні мені і всім моїм знайомим, які прийшли на кастинг (а їх було вісім чоловік), подзвонили з агентства. Радісний голос повідомив, що я в числі щасливців, з якими організація Jewel Models готова укласти договір.

Хвилин п'ять мені розповідали про повну чудо-фешн-подій життя, дефіле і фотопозірованіе, а в кінці скромно додали: «підготовка у нас платна».

Щонеділі протягом п'яти місяців будуть проходити тригодинні заняття, вартість всього курсу - 20 тисяч рублів (по 4 тисячі в місяць). Укладення договору призначили на 16 серпня.

В очікуванні дня «X» я почитала відгуки про Jewel Models, написані дівчатами з інших міст - Санкт-Петербурга, Краснодара, Ростова-на-Дону, Тюмені. Головна причина їхнього невдоволення агентством - відсутність обіцяних контрактів. За версією авторів негативних відгуків, після навчання у дівчат залишаються лише барвисті фотографії і розбиті мрії.

За версією авторів негативних відгуків, після навчання у дівчат залишаються лише барвисті фотографії і розбиті мрії

А як же обіцяні контракти? Чи може статися так, що після навчання мною не зацікавляться? З цими питаннями я прийшла на загальний збір майбутніх моделей.

По всій видимості, офісу в нашому місті у Jewel Models немає, тому агентство орендувало невелике приміщення танцювальної студії «Джайв» у Заріччі. Керівництво також заявило: «Місце проведення занять може змінитися», на що мами юних тулячек невдоволено похитали головами ... але підписали договори.

На мої питання представник Jewel Models стала відповідати, як мені здалося, з агресією, зате запевнила: агентство збирається працювати за новою системою.

А саме - укладати контракти з усіма своїми випускницями.

Цих слів багатьом вистачило, щоб розвіяти свої колишні сумніви в прозорості справ агентства. Не роздумуючи, чому воно не могло працювати за такою системою з моменту відкриття, дві дівчини, не читаючи договір, поставили в ньому свої підписи. За ними потягнулися інші.

За ними потягнулися інші

Договір на надання послуг Jewel Models.

До речі, про відкриття. Представники організації заявляють, що агентство Jewel Models почало функціонувати ще в 2010 році. Однак перший запис на їх офіційному сайті створена 30.10.2013, що відразу наводить на питання: чим займалося агентство майже три роки?

У Тулі Jewel Models тільки закріплюється, так що робити прогнози поки рано. Але варто враховувати: в такій кількості негативні відгуки на порожньому місці не народжуються.

ПІСЛЯМОВА

Myslo також вдалося поспілкуватися з деякими представниками Jewel Models з інших регіонів країни. Так, за словами Орисі Лозівський, що представляє агентство в Кірові, в Кіровському представництві в групі 100 чоловік, і основний інтерес Jewel - це школа моделей. Що стосується роботи самого агентства, то воно, за словами Лозівський, в даний час по країні створено 15 філій агентства. У головному офісі фірми, який розташовується в Самарі, всі негативні відгуки в інтернеті і раніше вважають «підступами конкурентів» (яких саме - не уточнюють). За словами представника головного офісу Jewel, Анастасії Самарської, в Кірові «просуванням дівчат поки не займаються, так як там ще не закінчений курс підготовки».

ДУМКА ЕКСПЕРТІВ

Вадим Карт , Міжнародний Букер, головний редактор журналу Cartlend:

- Є два види модельних агентств. Перший - зацікавлений у власному зростанні, імідж і т. Д. Другий зацікавлений в грошах і швидкий спосіб їх отримання.

Перший вид набирає дівчат і хлопців, які володіють усіма параметрами і т. Д. При необхідності їх навчають в школі моделей за гроші агентства.

Другий вид пропонує всім підряд вчитися в школі моделей, щоб збирати з них гроші.

Перший вид обов'язково шукає ринок збуту моделей: покази, реклама і т. Д. Вони працюють з тижнями високої моди і т. Д. І за два роки вони вже роблять хоча б одну модель, яка стає особою агентства. Її починають дізнаватися і по ній говорять про гаранта агентства.

У других і за 20 років не буде моделі, яку хтось знатиме, бо вони не займаються працевлаштуванням

Пошуком нових осіб займаються скаути. Вони працюють тільки в місті, в якому знаходиться агентство. Співпраця з регіонами відбувається за іншою схемою. Міжнародне агентство укладає співпрацю з одним агентством одного регіону. Наприклад, «Аврора моделс» з нами. І вже ті моделі, які сподобалися їм, укладають контракт. І прибуток з доходу моделі ділиться 50 на 50. Ніколи міжнародне агентство не стане проводити кастинги в регіонах! Для цього у них є посередники. І вже за фактом вибору вона укладають контракти не на навчання, а на роботу.

Навчання проводиться тільки для тих, кому воно потрібне!

А якщо модель вже пройшла школу моделі будь-якого агентства, то вони відразу дають їй контракт.

А що ж ми спостерігаємо в Jewel? Пропозиція на участь у кастингу всім! Проходять всі, стандарти не враховують, навчання ніяке. А після - ніякого контракту ...

Ми також звернулися до людей, обізнаним у світі модельного бізнесу, і запитали у них:

Чи чули вони що-небудь про міжнародному модельному агентстві Jewel Models? І чи доводилося їм стикатися з шахрайством з боку агентств?

І чи доводилося їм стикатися з шахрайством з боку агентств

Ніколь Демешік, популярний російський фешн-фотограф:

- Вперше чую про агентство Jewel Models. Подивилася їх сайт, досить без смаку. Мені, як фотографу, робити на цьому сайті було б нічого. Іншим смаком керуюся при виборі моделі. Не стала б до них звертатися за моделями.
Що стосується шахрайства ... Знаю, що дуже часто дівчаток затягують за помилковими причин оплату, і так само просто їх кидають на гроші. І це сумна сторона. Якби в нас була духовність, то обман для нас був би адхармой (аморальністю). І ми б нізащо не обманювали і не завдавали шкоди.

Анастасія Данилевська, креативний директор модельного агентства View:

- Що стосується шахрайства, то це повсюдно. Сама особисто колись зіткнулася з обманом директора агентства, яка мені (моделі тоді ще) обіцяла грамотний менеджмент, який би швидко привів мене «до вершини» в цій маленькій країні, а насправді була абсолютним новачком в цьому регіоні і використовувала мене як «стартап».

До того ж, зараз по регіонах дуже багато є людей, спраглих грошей, тому мало не більше, ніж в Москві, платних шкіл, платних зйомок і т. Д. Шахрайством це назвати складно, та й сума не та, і люди самі домислюють , які гроші несуть ... Але в цілому це як і раніше тримає індустрію на рівні «щось близько проституції» ...

Ми також звернулися до ряду представників індустрії з найпростішим питанням: чи чули ви коли-небудь про модельне агентство Jewel Models. Відповіддю було: «ніколи про таке не чув / чула» ... Серед тих, до кого ми звернулися:

 • Avant Models - Юлія Шавиріна
 • Imperial Model - Давид Саїдов
 • V model - Андрій Башмаков
 • Lilas Model - Анастсія Жидкова
 • Aurora Model - Ель Герміч
 • «Бренд 075» - Юлія Цезар, Ангел Ульянов
 • Російські моделі - Арсеній Полшков, Микита Тюлядін, Павло Зарецький, Валерій Букша.
 • «Бос Лайф» (журнал) - Слава Потаенков
 • «Стольник» - Світлана Вавілова
 • Телеканал «Росія-2» - Дмитро Людов
Над матеріалом працювали: Вероніка Левіна, Олена Гвоздьова, Вадим Карт.

«А в джинсах пустять?
», «Цікаво, а близнят можна разом сфотографувати?
», «Як фоткати?
У повний зріст?
Що нас чекало всередині?
А як же обіцяні контракти?
Чи може статися так, що після навчання мною не зацікавляться?
О відразу наводить на питання: чим займалося агентство майже три роки?
А що ж ми спостерігаємо в Jewel?
І чи доводилося їм стикатися з шахрайством з боку агентств?