"Розумне поле": в сільське господарство активно залучають нові технології

Модернізація українського сільського господарства із застосуванням сучасних енергоефективних цифрових і smart-технологій допоможе аграріям ефективніше вести бізнес, збільшувати виробництво продукції з доданою вартістю і отримувати великі прибутки.

На цьому наголосив заступник міністра аграрної політики і продовольства України Віктор Шеремета сьогодні, 15 серпня, під час виставки і дня поля Smart Field Days 2018, які проходять 15-19 серпня на експериментальному полі ВП НУБіП України «Немешаевскій агротехнічний коледж», інформує прес-служба Мінагрополітики.

Фотохроніка Smart Field Days: як це було / Фото: poglyad Фотохроніка Smart Field Days: як це було / Фото: poglyad.tv

«Ефективний розвиток агропромислового комплексу вимагає постійного переоснащення і впровадження нових технологій для збільшення виробництва продукції з доданою вартістю. Сьогоднішній захід яскраво демонструє досягнення сучасної науки в цифрових технологіях, селекції, сільгосптехніки, розумному фермерстві - тому, що може стати основою технологічного інструментарію України як одного з лідерів світового аграрного ринку », - зазначив Шеремета.

Він підкреслив, що Мінагрополітики підтримує фермерський рух в Україні і радить аграріям і тим, хто хоче розпочати власний бізнес на цьому напрямку, скористатися державною програмою підтримки фермерства та кооперації, на яку уряд виділив 1 млрд грн. Програма включає кілька напрямків - дешеві кредити, здешевлення техніки, 80% компенсації за насіння, 70% компенсації кооперативам, відшкодування дорадчих послуг.

Читайте також: Мінагро підписало з учасниками зернового ринку меморандум про взаєморозуміння

Під час виставки учасникам були продемонстровані технології «розумний фермер» і «розумна ферма», автоматизація виробництва АПК на всіх рівнях: smart-землеробство і тваринництво, GPS-моніторинг і навігація, дрони і роботехника, сільгосптехніка нового покоління, інновації в селекції і харчових технологіях , біоінженерії АПК, вертикальне фермерство, smart-логістика, smart-пакувальні технології, технології blockchain, bigdata, енергоефективні технології та інше.