Петербуржців в Китаї зачинили в «Матрьошки»

Майже півтори сотні петербурзьких туристів на острові Хайнань вже несподівано отримали три зайвих дня відпустки, і ця відпустка ніяк не кінчається. Оператор обіцяв їх відправити назад з комфортом, але забув запитати у китайців. Майже півтори сотні петербурзьких туристів на острові Хайнань вже несподівано отримали три зайвих дня відпустки, і ця відпустка ніяк не кінчається

Види острова Хайнань, рука Будди © PressFoto / vicnt

Клієнти туроператора «Матрьошка-тур» отримали можливість додатково подивитися на різні куточки китайського острова Хайнань. Їх возять з міста в місто, але поки не говорять, коли вже відправлять додому. Програму поліпшення зв'язку з Китаєм вирішили запускати вже по ходу п'єси. У підсумку замість прямого рейсу до Петербурга компанії поки світять тільки скарги від клієнтів.

Про те, що 160 петербуржців мимоволі отримали кілька днів неоплачуваної відпустки в Китаї, «Фонтанка» писала у вівторок. Йдеться про клієнтів двох туроператорів, НТК «Інтурист» і «Матрьошка-тур», які відпочивали в місті Санья на острові Хайнань. Зворотній рейс, призначений на 19 грудня, перенесли на 22-е число.

Прічн проста: «Матрьошка-тур» вирішила, що, ніж літати з Санья в Петербург з пересадкою в Краноярске, краще організувати прямий переліт. На сайті компаніїї про це повідомили в тріумфальному ключі: туроператор об'єднався з туристичною компанією «Перлова ріка», і тепер запускається програма прямих польотів за маршрутом Санкт-Петербург - Хайкоу (столиця Хайнань) - Санкт-Петербург. Рейс виконується авіакомпанією «ІКАР» (PegasFly) на повітряному судні типу Boeing 767-300 місткістю 278 крісел економ-класу та 10 місць бізнес-класу. З Китаю він повинен почати літати як раз з 14.00 22 грудня. Три зайвих дня проживання в Китаї туристам оплатять.

Коли зворотний виліт у вівторок скасували, туристів посадили на автобус і повезли з Санья на південному узбережжі острова в місто Боао. Він північніше, там всього 13 градусів.

«Нам ніхто жодної інформації не надає, - повідомляють відпускники« Фонтанці », - гід ховається в номері. Ми несемо великі фінансові збитки через невихід на роботу. Серед нас дуже багато літніх людей, у яких закінчилися ліки. У готелі російських ніколи не бачили, китайці ходять за нами з телефонами постійно ». В готелі оплачені тільки сніданок і вечеря. Зрозуміло, є скарги і від тих, хто збирався 19-го числа летіти з Петербурга далі, наприклад до Владивостока.

«Інтуристівських» клієнтів всього четверо; вони начебто відмучилися. «Їх сьогодні автобусом везуть в Санья, а далі - в Москву і в Петербург», - розповів чоловік однієї з відпочиваючих за путівкою «НТК« Інтурист ». Сам туроператор підтверджує це: «вивозити тільки наших туристів чотирьох, за наш же рахунок, - пояснили в компанії. - Авіакомпанія «АЗУР ейр», час уточнюється по ходу ».

Петербуржців в Китаї зачинили в «Матрьошки»

Решті доведеться затриматися в компанії цікавих остров'ян. «За усною інформацією, наданою представником туристичної компанії, виліт призначено на 22 грудня рейсом IK2810», - розповідають туристи. Однак, судячи з усього, першопрохідцями на цьому маршруті нинішнім туристам стати не доведеться. Табло Пулково не дає натяків на рятівний виліт. Проблеми, за словами «Матрьошка-тур», пов'язані з тим, що авіакомпанія «ІКАР» отримала відмову в слотах з боку авіаційної влади Хайкоу. Відповідно, немає і дозволу від Росавіації на виліт. Туроператор розглядає можливість вивезення туристів регулярними рейсами, а також чартерами через інші міста.

«Ніхто в Китаї не залишиться, - намагаються заспокоїти в компанії. - Протягом дня буде інформація по прямому рейсу в СПб від PegasFly ». «Фонтанці» таку інформацію отримати не вдалося. У компанії «ІКАР», яка і літає під брендом PegasFly, відповіли лише, що «питання опрацьовується».

Поки що визначеності з вильотом немає. У «Матрьошки-тур» обіцяють оплатити п'ятизірковий готель всім туристам, якщо їх не вдасться вивезти завтра. На Хайнані у оператора є також група клієнтів, які повинні були повертатися 26-го числа. Їх теж постараються евакуювати в п'ятницю, а що залишилися ночі компенсують.

Як розповідають родичі пасажирів, які спілкувалися з приймаючою стороною, там проблеми зв'язали зі скороченням чартерної програми декількох операторів, на якому наполягає Росавіація. «Фонтанка» вже писала, як відомство зважив заявки авіакомпаній і порахувало, що деякі з них перебільшують свої можливості. До цього переліку потрапили як рятівний для «Інтуриста» «АЗУР ейр», так і «ІКАР». З урахуванням реальної кількості бортів, йому рекомендували скасувати кожен п'ятий чартер із запланованих на свята. Передбачалося, що сезон здорового глузду відкриється за тиждень до Нового року.

У Росавіації, втім, цей зв'язок заперечують. В офісі самої авіакомпанії також повідомили, що чартерну програму не скорочуватимуть починаючи з 22-го числа. Та й в цілому підкреслили, що рекомендації Росавіації не означають автоматично, що рейси будуть різати.

Микола Кудін, Тетяна Ціпуштанова
«Фонтанка.ру»